bildirgec.org

önlük hakkında tüm yazılar

ilk okulum

gulsey | 20 April 2009 14:55

Heyecan içinde sabah kalktım. Geceden uyuyamamışlığın verdiği mahmurluğa rağmen, annemin beni uyandırmasına fırsat vermeden. Düğmelerimi ilikleyip, beyaz kolalı yakalığımı taktım. Saçlarımı aynanın karşısında yapmaya çalışsam da beceremedim. Sabırsız ve biraz da telaşlı annemin uyanmasını sağlamak için gereksiz sesler çıkardım. Ve nihayet uyandırdım. Saçlarımı taradı, fazladan da öpücük kondurdu. Beni hazır ve nazır görünce gözlerinde ki şaşkınlık ifadesini hala unutamıyorum.

DAHA HENÜZ DÜN GİBİ…

akoni | 13 April 2009 23:07

Herhangi bir apartman mutfağı işte. Tabaklar, tencereler, kirli bulaşıklar. Bu mutfağı ötekilerden ayıran tek özellik, duvardaki çiviye asılı duran yemyeşil naylon önlüktür. Rüzgârın hafifçe oynattığı perdelerden içeriye kaçamak göz atan, bu önlükten yayılan yeşil rengin o daracık, rutubetli, loş yere umulmadık bir değişiklik, bir güzellik kattığını duyar. Hemen onu giyecek olan, ona bürünüp ocak başında yemek pişirecek, patlıcan, köfte, kızartacak kadın hayal edilir. Bu kadın, yaşlı olamaz, çirkin olamaz, güzellik, iyilik gibi duygulardan yoksun olamaz. Bu yeşil naylon önlüğün içinde, olsa olsa genç ve sarışın bulunabilinir. Dudaklarında hafif bir şarkı. Ancak kendisinin duyduğu bir sesle söylediği alaturka bir hava. Çok kere kişioğlunun hayalleri kaba gerçeğe hiç uymaz, ama bu defa bütün hayaller yerindeydi. Çok sevdiği bir şarkı vardı. Hayal içinde akıp geçti bunca yıl bir gün gibi, en eski hatıralar daha henüz dün gibi.

sieWOmen’s Dergi

purplelulu | 02 May 2008 16:15

Anneler Günü’ne iki hafta kala Siemens de Anneler Günü’ne özel kampanyalar kervanına bir dergi ile katıldı.

Nexum Creative‘in hazırladığı, basılı örneklerini aratmayacak şekilde şık fotoğraflar, sayfaların çevrilebilme özelliği ve özellikle de kadınlara özel içerikleriyle dikkat çeken sieWOmen’s isimli dergide bir de yarışma var. Yarışmada sorulan 10 soruyu en kısa zamanda en fazla doğru ile tamamlayan birinciye kurutma makinesi veriliyor. Bunu takip eden diğer ödüller ise; saç kurutma makinesi, saç şekillendirici ve 100 kişiye de Siemens’in özel tasarım önlükleri.