bildirgec.org

office hakkında tüm yazılar

Evde iş Home Ofis kurup çalışmak

Pcvolki | 03 February 2011 11:56

Bu yazı Home ofis (ev ofisi veya evde iş yeride denile bilir.) mantığı benimseyen kişiler için yazılmıştır.

Birinin Ev ofisinden görüntü. Nasıl insanın evinin bir köşesini ofis yapası geliyor değil mi?

Home ofis mantığı nedir?
“Home ofis” bir çalışma modelidir evde çalışmaya, evde iş yapmaya denir. evden çalışmaya çeşidine birkaç örnek vermek gerekirse;
Serbest çalışma (freelance) ve bir şirkete bağlı olarak evde çalışma diyebiliriz.
Bence herkesin evinin bir köşesini çalışma alanı olarak dekore etmeli. tabi bi dekorasyonuda rahat çalışmanız adına bazı ipuçlarına dikkat etmenizde fayda var.

şimdi sanal ofis zamanı

silver530 | 30 September 2010 10:56

karşımızda ücretsiz ama ücretliler kadar başarılı bir ofis hizmeti hemde sanal ortamda, contactoffice.com.

contactoffice‘e ücretsiz üye olarak outlook programının tüm özelliklerinden yararlanabilirsiniz. buraya belge yükleyerek sabit disk olarak ta kullanabilirsiniz.

nasıl alışır:

1 – www.contactoffice.com‘u ziyaret ederek ücretsiz üye oluyoruz.

2 – home > fill in your personel data ile kendi profilimizi oluşturuyoruz.

hotmail sosyalleştirecek!

lazaronnie | 05 May 2010 15:00

microsoft ceo’su steve ballmer‘ın geçtiğimiz hafta yeni messenger sürümüne ilişkin açıklamalarını sunmuştuk. bu yazımızda ise hotmail‘in gelecekte nasıl şekilleneceği sorusuna yanıt arayacak ve bölüm müdürü brian hall‘ın açıklamalarına yer vereceğiz.

bir öğle yemeğinde hall,

“şimdilik herhangi bir detay veremiyorum ancak şu kesin ki insanlar verimli bir e-posta kutusunu tercih edecektir, özellikle meşgul insanlar.”

geniş opsiyon isteyen kullanıcılar liveside.net sitesinde yeni sürüme ilişkin bir yol haritası bulabilirler. örneğin exchange server üzerinden activesync senkronizasyon servisi sayesinde tek merkezli olarak bilgilerimize erişebileceğiz. apple iphone 3g ürününde benzer bir uygulama kullanmıştı. sosyal ağlarla derin bağlar kurmamız da cabası.

hall şimdilik özel raporlar hakkında bilgi vermeyi reddediyor ancak genel fikirlerini açıklayabildi.

Microsoft’tan Mikro-Blog Servisi, pardon Ürünü: OfficeTalk

algoz | 25 March 2010 14:34

Evvel zaman içinde, çıkardığı Ofis uygulamaları ile masaüstünde bir devrimi gerçekleştiren Microsoft, uygulamaların masaüstlerinden buharlaşarak, sunucularda toplanıp birer bulut haline geldiği günümüz cloud (bulut) trendine doyurucu/ses getirecek bir şekilde takılacak bir hamleyi, henüz gerçekleştirememiş durumda.

Office 2010’da yapacağı yeni hamlelerle, günümüz web trendlerine ayak uydurmayı planlayan Microsoft’un henüz test aşamasında olan yeni ürünü ise: OfficeTalk.

Microsoft tarafından, kurumsal müşterileri için geliştirilen bir mikro-blog (microblogging) ürünü olan OfficeTalk, e-posta’ya dayanan kurum için iletişimine alternatif bir iletişim kanalı oluşturma hedefi ile OfficeLabs tarafından geliştirilmekte.

Ücretsiz-popüler PDF Araçları

hasantsc | 22 February 2010 21:15

hayatımızın her alanında bir çok yeri lan PDF dosyalarını bilmeyeniniz yoktur. PDF ile kitap okuruz,proje hazrlarız, yeri geldiğinde ders bile çalıştığımız olmuştur.
işte tam burda PDF görüntüleyici programlar devreye giriyor. dünyada en yaygın kullanılan pdf programı Adobe Reader dir. Ama ben size her bilgisayarda bulunması gereken alternatif PDF görüntüleyicileri ve gerekli araçları sunmak istiyorum.

Foxit Reader 3.1 Görüntüleyici-Düzenleyici

Popüler Portatif Programlar

angelsdemos | 15 December 2009 10:12

Portatif Programlar ufak değişikliklerle hazırlanmış orjinal programın daha az yer kaplayan sürümüdür.İşte gezileri veya seyahatlerde flash disk’inizde, ipod vb. kaydettiğiniz bu programları son derece rahat bir şekilde kullabilirsiniz.İşte popüler portatif programlar ;

Firefox

Popüler internet tarayıcısı diğer tarayıcılara göre oldukça az yer kaplıyor.Belleğinize yerleştirdiğinizde oldukça rahat biçimde kullabilirsiniz.Son sürümü yanlızca 7.7mb.Eğer flash disk’inize kurulum yaparsanız sorunsuz biçimde çalışabilir

Acrobat Reader ve Office (OWC10.dll) sakın yükleme onayı vermeyin !

admin | 20 November 2009 09:28

Microsoft gün geçmiyorki (!) başımızı derde sokmasın. Aynı zamanda Adobe şirketi de o kadar olmasa da bizleri uğraştırmaya devam ediyor. Fakat onların çok fazla bir suçu olduğunu söylemek pek haklı bir davranış olmaz diye düşünüyorum.

Bu bildiride internette dolaşırken sizi bekleyen tehlikeler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle acrobat reader ile başlayalım.

Acrobat Reader
Acrobat Reader

Acrobat reader son zamanlarda çıkan bir açık nedeni ile çalışma içerisinde fakat pek fazlada ilgilendikleri de söylenemez. Zira javascript kodları ile etkileşimde bulunan bu açık tarayıcınızla bütünleştirilmiş acrobat readerı kullanarak PDF dosyalarını açmaya çalıştığınızda başınıza dert açıyor. Özellikle güvenmediğiniz sitelerden PDF dosyası açmamaya özen göstermelisiniz. Peki güvendiğiniz sitelerde de bu problem mevcut olabilir dersem ne yapacağız. Sorun burda daha da büyümekte. Bazı basit siteler yada webyazılımına dikkat edilmemiş sitelerde gayet basit bir (html) web sayfasına dahi eklenebilen bir kod parçacığı kabusunuz olabilir. Size zararsız gibi görünen site aslında hersayfası zararlı bir yazılımı yüklemeye meyilli bir düşmana dönüşebilir.