bildirgec.org

office 2007 hakkında tüm yazılar

Steve Ballmer ne kadar kazanıyor?

megalotti | 01 October 2009 17:36

Microsoft, 2000 yılından bu yana patron koltuğunda oturan Steve Ballmer’ın bu şirketten son mali yılda ne kadar kazandığını açıkladı. Yalnızca maaş olarak Ballmer’a Temmuz 2008-Haziran 2009 arasında tam 665.833 Dolar ödenmiş. Ayrıca bir de bonus olarak 600.000 Dolar’lık ödeme yapılmış.

Microsoft Ceo'su Steve Ballmer yılda 1.2 milyon Dolar kazanıyor
Microsoft Ceo’su Steve Ballmer yılda 1.2 milyon Dolar kazanıyor

Toplamda Ballmer’ın cebine geçen mali yılda brüt 1.265.833 Dolar girmiş. Microsoft, patronuna bir önceki yıl bonus olarak 700.000 Dolar ödemişti. Bu sene ise küresel mali krizden dolayı bu dev firmada maaşlar dondurulmuş.

Kim Office, Excel, Powerpointi sekmeli kullanmak ister?

dextarus | 28 August 2009 14:00

Bir çoğumuz bazen bir sürü word, excel dökümanlarıyla uğraşırız. dosyalar ardı ardına açılır ve en sonunda görev çubuğu tıka basa dolar sonunda hangi dosya neredeydi kaybederiz.
Office Tabs Excel, Word ve Powerpoint e sekme özelliği kazandırıyor ve böylece açık olan bütün dosyaları tek bir word veya excel ekranında görebiliyoruz.

Office Tabs ayrıca bu sekmeleri istediğimiz gibi rengini, şeklini değiştirmemize izin veriyor.

Office Tabs ın orjinal Çince sitesi için buraya.
Orjinal sitesinde indirmek linkini bulamadım diyenler buraya.

Office 2007 ile Resim Filtreleme

builder | 10 August 2009 13:20

Merhabalar, daha önce paylaşıldı mı bilmiyorum, bir kaç gün önce denk geldi, çok hoşuma gitti, ufak bir konu paylaşmak istiyorum.

Örnek olarak;
Office 2007 Word’e bir resim ekliyoruz. (Insert->Picture). Veya Copy/Paste yaparak herhangi bir yerden ediniyoruz. Resmimizi seçili hale getirdikten sonra, üst menüden (Format)’ı seçiyoruz. Daha sonra Picture Styles arabiriminden “Reflected Rounded Rectangle” kutucuğunu seçiyoruz, resmimiz bu aşamada efektlenmiş oluyor. Bu halde Photoshop veya benzeri bir programa paste ettiğimize reflected ettiği kısım kendinden geçip bozuluyor. Bunun da önüne geçmek için (View) menüsünden “Web Layout” u seçiyoruz. Reflected olmuş resmimiz buraya import oluyor, daha sonra menümüzden Save as linkine tıklayarak, yapmış olduğumuz “bu hızlı çalışmayı” Web Page olarak kaydediyoruz, kaydederken resimlerin de kaydolması gerektiğini kutumuzu işaretleyerek belirtiyoruz, kayıt işleminden sonra klasörümüz içinde resmimiz “çok ama çok tatlı ve kolay bir şekilde”, PNG formatında kaydolmuş olacaktır.

MS Office Hackerların girişi için Kolay Lokma

kenanaltun | 16 July 2009 13:39

Microsoft firması Office ürün ailesinden Office XP, Office 2003 ve Office 2007 programlarını kullanan müşterilerinin geçici olarak sistemlerinden kaldırmalarını tavsiye etti. Gerekçe olarakda içinde bulunan bir açıktan hackerların saldırı yapacakları konusunda önlem amaçlı bunu yapmalarını söyledi. Bu tehditlerden yine Microsoft ürünü olan Office 97 kullanıcıları etkilenmiyor.
Ayrıca Microsoft ürünü olmayan Open Office Kullanan kişilerde ebu tehditlerden etkilenmiyor.
Microsoft kullanıcılarına, olası saldırılardan en hafif şekilde kurtulabilmek için sitesinden yayınladığı güncellemeninsistemlerine yüklemesi gerektiğini bildirdi.

herkes sertifikalı olacak

LeBron | 24 March 2009 10:30

chip online ve smartproişbirliği yaparak herkesin katılabileceği bir eğitim kampanya düzenliyor.

smartpro
chip online ve smartpro

her biri bir hafta süren beş kursa katılabiliyorsunuz. bir kurs ücreti 95 tl olarak belirtiliyor.

Verilen eğitimler:
1- sistem & network uzmanlığı
2- yazılım uzmanlığı
3- web tasarım uzmanlığı
4- bilişim güvenliği
5- office 2007

chip online sitesindeki yazı için buraya smartpro kurs kayıt sayfasına gitmek için de burayatıklayabilirsiniz.

Kiralık Microsoft Office: The Microsoft Equipt

isasari | 05 July 2008 09:05

Microsoft, aldığı yeni bir karar doğrultusunda, korsan yazılımın önüne geçebilmek için Office‘e abonelik hizmetini başlatacak. Associated Press (AP) tarafından geçilen haberde, Microsoft’un bu sayede hem korsan yazılım kullanımından ettiği zararları telafi etmeyi, hem de bütçesi kısıtlı kesimlere erişmeyi hedeflediği söyleniyor.

The Microsoft Equipt” (kod adı ‘Albany’) adındaki paket; Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve OneCare yazılımlarının dışında çeşitli ücretsiz Live uygulamalarını beraberinde sunacak. Bu hizmetin yıllık ücretinin 70$, ömür boyu kullanım ücretinin (satın alma) ise 200$ olacağı belirtiliyor.

ofis programlarına kaynak resim arşivi

hkmt | 20 April 2008 18:48

web sitenize (kişisel veya blog) jpg formatında resimler, powerpoint sunumlarınıza templateler, pot uzantılı templateler, arkaplanlar (background), resimler bulabileceğiniz powerbacks.com adlı sitede dosyalar 30 dosyayı içeren sıkıştırılmış dosyalar halinde tamamen bedava indirebiliyorsunuz.

indirilen dosyalarda mp3 uzantılı media dosyaları da bulabilirsiniz. Apple Keynote, Corel Presentations, Pro Presentations, OpenOffice, StarOffice programlarında da rahatça kullanabileceğiniz resim arşivinizi buradan oluşturabilirsiniz.

silde alchemy
silde alchemy

Microsoft Office 2000, 2001, 2002 (xp), 2003, 2004, Windows Vista, Microsoft Office 2007 & Microsoft PowerPoint 2007 programlarında ve daha birçok programda kullanabileceğimiz şablon resimler bulabileceğimiz slide alchemy sitesi de arşivinize renk katabilir. yine Pro Presentations sitesinde bedava powerpoint template kütüphanesinden faydalanabilirsiniz.