bildirgec.org

numbers hakkında tüm yazılar

Lucky Number Slevin

behman | 08 December 2008 11:57

Yönetmen; Paul McGuigan
Yazar; Jason Smilovic
Tür; Cinayet/Aksiyon
Oyuncular; Josh Hartnett (Slevin Kelevra),Bruce Willis (Mr. Goodkat),Lucy Liu (Lindsey),Morgan Freeman (Patron),Ben Kingsley (Haham)

4 ödüllü film “lucky number slevin” (şanslı slevin) aslında tam bir intikam öyküsünü anlatır. film tek cümleyle özetlenirse “yanlış zaman, yanlış mekan ve yanlış numara” deniyor, fakat durum bu kadar basit ve göründüğü gibi hiç değil!
Kahramanımız Slevin (josh hartnett) new york’a arkadaşı nick’in yanına gelir fakat daha havaalanında soyulur ve eve vardığında nick ortalıkta yoktur. slevin daireye yerleşemeden iki siyahi adam gelir ve ona nick muamelesi yaparak patrona götürürler. patronun (morgan freeman) ondan istediği birşey vardır; 90.000 dolarlık borcuna karşılık rakibi “haham”ın (ben kingsley) eşcinsel oğlunu öldürecektir. çünkü haham da patronun oğlunu öldürmüştür. slevin (josh hartnett) teklifi kabul eder fakat binadan adımını dışarı atar atmaz başka iki adam çıkagelir ve onu bu kez de “haham”ın yanına götürürler. haham slevindan 33.000 dolar borcunu ödemesini ister!

üç boyutlu maket dizi kahramanları

hkmt | 13 September 2008 12:19

televizyonlarımızda hayranlıkla takip ettiğimiz yerel dizilerin yanında egzotik mekanlarda çekilen aksiyon dolu yabancı dizi alışkanlığı da popüler olmuş durumda. bir zamanlar sonraki bölümü merakla beklenen 24 dizisinden sonra sezonlarının çıkması dört gözle beklenen, eski sezonları internetten indirilen lost dizisi buna ilaveten prison break, heroes, dexter dizileri ülkemizde reytingi yüksek yabancı diziler arasında yer alıyor.