bildirgec.org

ntvmsnbc hakkında tüm yazılar

YouTube Yasağı Kalkıyor Mu?

angelsdemos | 30 October 2010 10:57

Dünyanın en geniş video platformu YouTube, Mustafa Kemal Atatürk‘e hakaret içerikli videoların yer alması yüzünden Türkiye tarafından yasaklanmıştı. Ayrıca Google‘ın Türkiye dahil birçok ülkede reklam gelirlerinden oldukça fazla miktarlar kazanmasına rağmen vergi vermemesi de olayı kızıştırmış bazı Google sunucuları da engellenmişti.Fakat geçtiğimiz günlerde YouTube’un Türkiye’deki politika danışmanı Cem Duna Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘ın yanına giderek yaklaşık 1.5 saatlik bir görüşme yaptı. Ardından yasağın kaldırılacağına dair olumlu sinyaller verdi.

SON ON YILIN EN İYİ TÜRK FİLMLERİ

ozlavinya | 07 December 2009 15:37

SON ON YILIN EN İYİ TÜRK FİLMLERİ ntvmsnbc ‘NİN HAZIRLADIĞI BİR ANKET İLE SEÇİLDİ
Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı anket sonuçları şöyle:

1. Sırada hakettiği üzere %28 oy ile 2005 yapımı, Çetin Tekindor‘un müthiş etkileyici oyunu ve Yetkin Dikincilerin çok iyi performansı ile, hemen hemen izleyen herkesi ağlatan ve 38. SİYAD Ödülleri’nde yılın en iyi filmi de seçilen Babam ve Oğlum,

2. Sırada %10 ile Vizontele,

3. Sırada %8 ile G.O.R.A,

4. Sırada %7 ile Cemal Hünal‘ın bir fenomen yarattığı Issız Adam,

5. Sırada %6 ile Nuri Bilge Ceylan’ın; Cannes’da jüri büyük ödülü ve en iyi erkek oyuncu ödüllerine layık görülen Mehmet Emin Toprakile Muzaffer Özdemir’in rol aldığı Uzakisimli film yer alırken, sıralamada Zeki Demirkubuz‘un yazıp yönettiği
Kaderve 2004 yapımı, Uğur Yücel‘in; yazıp yönettiği Yazı Tura isimli film aynı oranda oy almıştır, geride “Diğer” dediğimiz kategoride yer alan yapımlar vardı.
Ne üzücü ki 2007 yapımı “Ulak” isimli film ilk üçe girememişti.
kaynak

NtvMSNBC kendini aştı…

cydoma | 05 March 2009 12:13

www.ntvmsnbc.com sitesi oldukça profesyonel bir tasarımla yayın hayatını devam ettiriyor.

Yeni tasarımda göze çarpan unsurlar:

1- Sitenin ilk açılışında karşınıza gelen ekranda, kullanıcı alışkanlıklarına göre en çok ilgi gören kısımlar bulunmakta. Kargaşadan uzak, sade bir biçimde site sizi karşılıyor.

2- Çoklu manşet sistemi yerine tek manşet kullanılması ise, manşetten verilen haberin tesirini artırıyor.

3-Sitede bulunan reklamlar, gözü yormayacak şekilde ve oldukça yerinde kullanılmış. Haber detay sayfasında kullanılan haber içi reklamı atlayabilme olanağı sunulmuş olması ise güzel bir incelik.

NTVMSNBC Yenilendi!

AhmetKaplan | 25 February 2009 21:22

Haber sitesi olan NTVMSNBC sitesi yeni tasarımı ile görücüye çıktı. Bence gayet hoş ve güzel olmuuş haberleri anasayfada geniş olarak kullanmışlar göz doldurmuş ve yeni nesil web teknolojileride kullanmışlar. Bence gayet başarılı..

ntvmsnbc yenileniyor

enkarizmatik | 19 January 2009 13:15

Geçtiğimiz cuma ntvmsnbc Türkiye’nin en tanınan bloggerlarından bazılarını genel merkezine davet etti.

ntvmsnbc'nin çok yakında gösterime girecek yeni hali
ntvmsnbc’nin çok yakında gösterime girecek yeni hali

İnternetin kaliteli ve seviyeli haber portalı ntvmsnbc bir süredir yenilenme sürecinde. Bu süreç dahilinde yeni sitesini hem Türkiye’nin önde gelen bloggerlarına tanıtmak hem de sitenin yenilenen yüzü ve daha da aktif hale gelen işlevselliği konusunda bloggerların görüşlerini almak için düzenlenen toplantının meyvelerini çok yakında göreceğiz galiba. Çünkü site önümüzdeki günlerde beta süreciyle kullanıcılara sunulacak. Bu süre de gelen duyumlara göre şubat başı gibi olacak.

Google’ın Küresel ısınmaya Etkisi

dahicocuk | 17 January 2009 11:05

Google’da küresel ısınmaya yardım ediyor diyebiliriz.Fizik uzmanı Alex Wissner-Gross‘un yaptığı bir araştırmada google’da yapılan iki aramanın bir fincan kahve için kullanılacak suyun ısıtılmasında oluşan karbondioksit salınımına eşit olduğunu belirtti.

Harvard Üniversitesi’de fizikçi olan Wissner-Gross Google sunucularının bir google aramasında 14 gram açığa çıkmasına neden olduğunu ve bunun bir fincan suyu elektirikli bir ısıtıcıda ısıtırken çıkan karbondioksit miktarına (~15 Gram) eşit olduğunu belirtti.Bu hesaba göre basit bir internet sayfası bile saniyede 0.02 gram karbondioksit salmış oluyor.