bildirgec.org

ntv hakkında tüm yazılar

10 günlük arşivi ile yerli kanallar

revolte | 22 November 2010 14:44

İnternette birçok televizyon yayını yapan kanal bulabilirsiniz. Yerli kanallar konusunda biraz sıkıntı yaşasanızda bu sorununda üstesinden gelebilirsiniz. Ancak kaçırdığınız bir yayına erişmek, üstelikte yerli kanallardan birindeyse neredeyse imkansız hale gelmekte. Online yayıncılığın hızla geliştiği günümüzde bu konudaki eksiği kapatacak bir site yayına giriyor: yildiz.tv

Siteye girdiğinizde kanal listesi ve o anda yayınlanan programların olduğu bir sayfa sizi karşılıyor. Belli başlı ulusal kanalların çoğunun bulunduğu bu listeden seçim yaparak o anki programı izleyebilirsiniz. Sitenin ayrıcalığı ise ikinci adımda geliyor.

Donup kaldık… (Bu olay dün saat 14.00’de Ankara’da Tunalı Hilmi Caddesinde yaşandı)

hayalicindegecti | 19 October 2010 09:31

Uzun süredir görmediğim bir arkadaşımla dün Tunalı Hilmi Caddesinde (*) buluştuk, sonra, öğlen kalabalığının arasına karışıp yürüyerek, bir restorana gittik. Arkadaşım sigara içer (oysa önemli bir rahatsızlık geçirdi, yani yaşam ona bir şans daha tanıdı, ne mutlu… Keşke sigarayı bırakabilse!) o yüzden kaldırım kenarındaki bir masaya oturduk, garson geldi, menüleri elimizden alırken:

-Seçebildiniz mi?
-Evet, birer tavuk şnitzel alacağız, yanında ne veriyorsunuz?
-Patates kızartması efendim.
-Hardal da getirin.

KARANLIK KOYUN KANLI SULARI

firatocal | 18 July 2010 17:18

The Cove Belgeselinin Afişi
The Cove Belgeselinin Afişi

Son dönemlerin en etkileyici belgesellerinden biri olan The Cove ( KOY ) dün gece ( 16 Temmuz 2010 Cuma akşamı ) NTV ‘ nin Belgesel Kuşağı ‘ nda izleyicilerle buluştu… Daha önce NTV Belgesel Günleri ‘ nde sinemalarda beğeniyle takip edilen olay yaratan Oscarlık belgeseli , gündemde değilken çok önce gözyaşları içinde izlemiş , etkisinden uzun bir süre kurtulamamıştım…

Çocukluğumun Flipper dizisinin afişi
Çocukluğumun Flipper dizisinin afişi

Çocukluğumun en sevdiğim televizyon dizilerinden biri olan Yunus Flipper , beni o yaşlarda bile en ateşli hayvanseverlerden biri yapmıştı… Her yıl gittiğimiz Altınoluk ‘ taki yazlığımızda kah tekneyle açıldığımızda , kah sahildeyken rastlaştığımız yunusları , keyifle seyretmiş ve çocukluk yıllarımda masum gözlerimle beğenerek izlediğim Flipper ‘ ı çocukluk hatıralarıma dala çıka anmıştım…

YAŞAMDAN KISSALAR – YAŞATMAYA HİSSELER – 2

firatocal | 07 July 2010 23:59


Ntv ve 4 / 4 lük belgeseller … Bu ay ntv kanalının belgesel kuşaklarını kaçırmamanızı tavsiye ederim.. The Cove ve Food Inc.orjinal isimleriyle karşımıza çıkacak olan Koy ve Gıda Ltd. belgeselleri , yıla damgasını vuran ve büyük ses getiren yapımlar… Koy , yerel japon balıkçıların yunusları avlarken nasıl insanlık dışı hareketlere kalkıştıklarını belgesi olan bir başyapıt… Gıda Ltd. ise , gıda sektöründe hangi alengirli cengiz oyunlarının döndüğünü anlamamıza ve bu sayede yeme içme alışkanlıklarımızı bir kez daha gözden geçirmemize katkı sağlayan ibretlik bir belgesel…

Futbola Demokrasi Darbesi (Şampiyon Bursaspor)

uuuucar | 21 May 2010 14:31

Bursasporluların, hatta tüm Türkiye‘nin futbol tarihini değiştiren bir sezonu geride bıraktık.Bu senenin renkleri ilk kez yeşil ve beyaz oldu(gerçi Bursa‘da hep öyleydi).İstanbul takımlarının egemenliği altındaki futbol gidişatımız en sonunda özlem duyduğumuz,kıskanarak izlediğimiz Avrupa ligleri gibi daha demokratik ve çekişmeli hale gelmesi açısından çok önemli.Anadolunun herhangi bir ilinde doğup büyümüş birinin, İstanbul takımlarından birini desteklesini her zaman ahmakça bulmuştum,belki de Bursa gibi futbol kültürünün yoğun yaşandığı ve Bursaspor‘un kutsal sayıldığı için böyle düşünüyor olabilirim?Ama bana göre;”tribünde destekleyemediğin,sırf medya sana o üç takımı gösteriyor diye onlardan birini tutuyor olmak zeka geriliğinin göstergesi”ydi ve hala da böyle düşünüyorum.Bu senenin başında Avrupa kupalarına katılma hedefiyle başladı Bursaspor.Ertuğrul Sağlam ‘da elindeki küçük bütçeyle nokta tranferler yapmak zorundaydı ve Bursaspor‘un başında olduğu günden beri getirdiği bütün oyunculardan en üst verimi almayı bildi.Yayıncı kuruluşun bu sene Bursaspor ‘un maçlarını yayınlayacağını duyduğumda,deplasman maçlarını da izleyebileceğim için çok sevinmiştim.Lig başladığında Fenerbahçe ve Galatasaray fırtına gibi girdiler lige ama nefesleri kesildi,söndüler.Sonra Kayserispor bir çıkış yaparak ligin ilk yarısını lider kapattı.Hatta liderliğe de, Bursa‘ya üç tane atarak ulaşmışlardı ama onlarda erken söndüler,atmosferin dışına çıkamadan düşüşe geçtiler.Bursa, ligin başından sonuna kadar hep belirli bir ritimde,istikrarlı bir şekilde ilerleyerek tepede kalmaya kararlı olduğunu gösterdi.Kar nedeniyle ertelenen Kasımpaşaspor maçı ve Diyarbakır‘daki olaylı ve tamamlanamayan maç sonunda liderliğe yükseldi.Uzun süre lider olarak götürdüğü ligi, İstanbul‘da 0-0 biten Galatasaray maçının ardından Fenerbahçeye teslim etti.Bu arada Fenerbahçe‘yi 2-0 dan 2-3 yenerek bana;”işte şampiyonluk maçı bu.Bu maç bizi şampiyon yapar” dedirtmişti.

Türkiye’nin Hırçın Mankeni: Aysun Kayacı

24black mamba24 | 13 December 2009 11:54

23 Mart 1981’de İstanbul’da doğan Aysun Kayacı, mankenlik, oyunculuk ve sunuculuk yapıyor. 15 yaşında mankenliğe başlayan Aysun Kayacı, fuarlarda stand görevlisi olarak çalıştı. 2000 yılında oyunculuğa adım atan Kayacı, Zehirli Çiçek dizisinde rol aldı. Oyunculuk serüvenine 2005 yılında Çat Kapı, 2006 yılında Doktorlar ve son olarak 2007 yılında Sessiz Gemiler dizisinde rol aldı.

Ntvspor.net Nereye Gidiyor?

tarantu | 11 December 2009 22:19

Bilindiği gibi Türkiyenin en saygın yayın grublarından biri Doğuş. Bünyesinde ntv, cnbc-e, e2, virgin radyo gibi tv ve radyo kanalları barından grup hatırı sayılır bir izleyici ve dinleyici kitlesine de sahip.
Fakat bu grubun bünyesindeki ntvspor.net çizgi olarak bu grubun kalitesinden çok daha geride duruyor. Haberlerle ilgili attığı klişe manşet ve başlıklar, bulvar gazetelerinde çıkmasına alıştığımız gerçekdışı ve yanlı yayınlar, dedikodan ibaret olan ve sonunda gerçekleşmeyen transfer haberleri, vs. ntvsporu okuyucu gözünde aşağı çeken faktörlerden birkaçı. Google da yaptılacak küçük bir arama ile bu fikirleri paylaşanların sayılarının bir hayli çok olması, siteyle ilgili benzer konularda bir çok şikayetin bulunması editörlerin yaptıkları işi bir kez daha gözden geçirmeleri gerektiğini kanıtlıyor sanırım.
(Örnek olarak bizzat gözümle gördüğüm Ramazanda iftar molası adlı haberle benim bu siteyle ilgili sıtkım sıyrılmıştı. Maç içinde verilen olağan bir su molasını sanki iftar molası gibi lanse edip, maç içinde iftar yapılıyor diyerek tuhaf bir şekilde dini konulara ironik yorumlar getiriliyordu)

HABERTÜRK’TE NELER OLUYOR ?

antiemperyal | 14 October 2009 14:05

C.Eren ÇELİK

Arkadaş bir tartışma nasıl bu kadar sulandırılır, gerçekten ciddi bir tartışma konusu nasıl raiting kaygısı ile lime lime edilir Pazartesi günü HABERTÜRK ekranlarında “canlı canlı” izledik.

HABERTÜRK’ün elinden gelse kameralar karşısında yatıp kalkacak olan Genel Yayın Yönetmeni, “Analiz hastası”, “tez-antitez-sentez ustası ” sayın Yiğit Bulut, Ermenistan ile Türkiye arasında imzalanan protokollerin tartışılacağı programın adeta bir panayır yerine çevrilmesine, raiting uğruna tuttuğu çanakla bence son dönemde medyadaki en büyük kepazeliklerden birisine imza atmıştır. Kendisi ile ne kadar övünse azdır. (EE, Yiğit’i öldür hakkını ver)

Shakespeare’in çizgiye dönüşümü

kermittin | 27 August 2009 11:26

Bu yazı NTV yayınlarının çizgi roman severlerine sunduğu Macbeth‘i gerek televizyonlardaki reklamlarından gerekse kitap evlerinde görmüşsünüzdür. Ben reklamlarda ilk gördüğümde bayağı bir şaşkınlığa uğramıştım. “Harika!” olarak nitelendirdiğimi hatırlıyorum. (hala alamadım ne yazık ki, öğrenciliğin gözü kör olsun!) Ardından Kafka’nın Dava’sını raflarda yerini aldı.

NTV yayınlarının çıkardığı Macbeth
NTV yayınlarının çıkardığı Macbeth