bildirgec.org

nintendo hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

3D İçin Gözlükleri Çıkarın

royalbaris | 28 March 2011 13:53

Nintendo’nun yeni oyun konsolu 3DS artık piyasada. On binlerce kişinin merakla beklediği, üç boyutlu oyun oynamanın keyfini üç boyutlu gözlük takmadan verebilen 3DS geçen ay Avrupa piyasalarını kavurdu. Binlerce dükkan geçen ay neredeyse sadece Nintendo 3DS için hizmet verdi. Guardian gazetesinde çıkan makaleye göre Oxford Street’ te HMV dükkanının önünde sadece bu konsol için sıra bekleyenler günler öncesinden yerini almış ve Capcom yapımcısı Yoshinori Ono’nun imzaladığı Street Fighter IV 3D kopyaları için bir nevi kapışmışlar.

www.guardian.co.uk
www.guardian.co.uk

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Dünyanın ilk 3D gözlüksüz televizyonu

cavo | 26 November 2010 19:23

3D
3D

Dünyanın en büyük elektronik şirketerinden biri olan Toshiba, herhangi bir üç boyutlu gözlük kullanmadan izlenebilecek ilk üç boyutlu LCD televizyonu satışa sunacağını bildirdi. Ancak televizyonlar ilk olarak 30 ekran ve 50 ekran olarak piyasaya çıkacak.30 ekranın 1400 dolardan, 50 ekranın ise 2800 dolardan alınabileceğini söyeyen Dow Jones Newswires, şu an piyasada olan televizyonların derinlik hissi oluşturabilmesi için iki ayrı göz için de görüntüleri ayrıştırabilecek filtre olarak kullanılmasını mecbur kıldığını söyledi.

3D
3D

Diğer bir elektronik şirket olan Sharp ise, digital kamera, mobil telefon ve Nintendo 3DS mobil oyun konsollarında kullanılmak amaçlı üç boyutlu dokunmatik ekranları şubat ayında piyasaya süreceğini dile getirmişti.Kaynak

3 Boyutlu İphone

highway star | 10 November 2010 10:09

my3d adındaki aparatın 30$ fiyatla önümüzdeki bahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.
my3d adındaki aparatın 30$ fiyatla önümüzdeki bahar aylarında piyasaya çıkması bekleniyor.

3 boyut teknolojisi yakın zamanda hayatımıza sinema ile giriş yaptı. Bir süre sonra da evlerimizin salonlarına kadar giren bu teknoloji gün geçtikçe hızla yayılmaya devam ediyor. hasbro firması da bu çılgınlığı mobil platforma taşımakta geç kalmamış. ipod touch ve iphone‘lar için 3 boyutlu oyun oynama ve video izleme gibi amaçlar için geliştirdiği cihaz, uygun fiyatını da göz önünde bulundurursak epey dikkat çekeceğe benziyor.
Ayrıca bu konuda çalışan tek firma hasbro da değil. nintendo firmasının da önümüzdeki yıl mobil platform için çıkarmayı planladığı ürün ise gözlüksüz 3 boyutlu keyfini yaşatmaya hazırlanıyor.

3D Gözlüksüz üç boyuta Sharp ve Android le “Merhaba!!!”

Beacool | 06 November 2010 10:50

Sharp Galapagos Serisi
Sharp Galapagos Serisi

Sharp ın Aquos Quatron Led televizyonlarındaki başarısı tartışılmaz. Bu alanda tabiri caizse “durdu durdu oniki den vurdu” gibi bir yorumu hak eden çıkışının aynısını yine yapacağa benziyor. Geçen günlerde gelen bir haberle Sharp’ın artık laptop üretmeyeceğini öğrenmiştik. Nedenini ise bugün anlıyoruz. Sharp artık PDA dalında rekabeti kızıştıracakmış. Hem de ne kızıştırma!

Ciddi anlamda bir “Oyun Bozan” olacak bu modelde Pda larda ve Androidlerde bir ilk yaşanıyor. Android işletim sistemi ile güçlendirilmiş Sharp Galapagos 003SH ve 005SH gözlüksüz üç boyutlu görüntü iletebilen ekrana sahipler. Nintendo 3DS in autostereoscopic ekranı benzeri bir teknolojiyle çalışan bu iki “oyun bozanın” özelliklerine bakacak olursak;

Sharp Galapagos 003SH
Sharp Galapagos 003SH

gamescom’daki ilginç bilgisayar tasarımları

alpmut | 24 August 2010 19:14

Yarışmadaki bilgisayarlardan biri
Yarışmadaki bilgisayarlardan biri

Her sene Almanya’nın Köln şehrinde yapılan gamescom bu senede renkli görüntelere ev sahipliği yaptı.Dünyanın dört bir yanından gelen izleyicilere büyük seyir zevki sunan Gamescom‘da;

Yarışmadaki bilgisayarlardan biri
Yarışmadaki bilgisayarlardan biri


Actvision,
Electronic Arts,
Microsoft,
Sony,
Nintendo

gibi birçok firma vardı.

PowerMat kablosuz şarj istasyonu

Lorilleux | 23 June 2010 13:51

Kablolardan kurtulun!
Kablolardan kurtulun!

Teknolojinin gelişimiyle artık imkansız dediğimiz fikirler bile gerçek olmaya başladı. Bu fikirlerden biri cihazları kablosuz şarj edebilmekti. PowerMat adlı ürün ile yapmanız gereken tek şey şarj etmek istediğiniz cihazı şarj istasyonun üstüne bırakmak.

Sony ucu
Sony ucu

PowerMat, bugün iPhone, Blackberry ve Nintendo DS üzerine yoğunlaşmış olsa da Sony, Samsung, Nokia, LG, Sony Ericsson ve Apple markalı ürünlerin de şarj istasyonlarına uyabilmesi için fiş uçları üretiyor.

iPhone, Blackberry ya da Nintendo DS’inizi şarj etmek için yapmanız gereken verici kılıflarını cihazlara giydirmek. Daha sonra cihazları şarj istasyonuna koyduğunuz an şarj etme süreci başlamış oluyor. Diğer çihazları şarj etmek içinse uygun uçları cihazlara takıp ardından cihazları şarj istasyonuna bırakarak kablosuz şarjın keyfini çıkartabilirisiniz.

XBOX 360 Kinect Duyuruldu

lazaronnie | 16 June 2010 12:24

Microsoftun Kinect adını verdiği bu game-changer sistemi nedir? Bunu tam olarak söylemek için elbette henüz erken, ama geleceğin potansiyelini taşıyan bu yeni xbox 360 hakkında önümüzdeki aylarda daha da çok şey biliyor olacağız. şimdilik bunun gibi videolar yeterli olacaktır.

Eğer xbox 360 E3 basın toplantısından net bir bilgi aktarmak gerekirse, Microsoft’un ferah bir oyun deneyimi sunan Kinect isimli hareket kontrol sistemine sahip yeni cihazının, eski tip yöntemlerle oyun oynamaya alışık oyuncuları biraz ürküttüğünü söyleyebiliriz.