bildirgec.org

mutant hakkında tüm yazılar

Daha kanlı, daha korkunç : ”The Hills Have Eyes (Tepenin Gözleri)”

gorcun | 01 June 2009 09:55

The Hills Have Eyes
The Hills Have Eyes

Wes Craven’ ın1977′ de çektiği The Hills Have Eyes(Tepenin Gözleri) filminin yeniden çevrimi aynı adla 2003 yılında çekilmiş. Olay film Haute Tension’ un yönetmeni Alexandre Aja tarafından çekilen film yeniden çekimler için etkili bir örnek sayılabilir.

The Hills Have Eyes
The Hills Have Eyes

Karavanlarıyla birlikte California’ya giden bir ailenin kestirmeden giderken çölün ortasında karavanları bozulur. Ailenin bir kısmı karavanda beklerken bir kısmıda etrafta dolaşmaya başlarlar. Ailedekilerin bilmediği şey ise yıllar önce Amerikan Hükümetinin bu alanda gizlice nükleer testleryapmış olduğudur. Hava kararmaya başladıkça ıssız çölde kimseden habersiz kalmaktan korkan aile bir süre sonra aslında yanlız olmadıklarını anlayacaklardır. Çölün iç tarafındaki madenlerde nükleer deneylerden etkilenmiş mutant yaratıklar onları beklemektedir.

X-Men Origins: Wolverine

Ghostrider87 | 05 February 2009 11:28

Hugh Jackman bir kez daha şiddet,öfke ve gücün simgesi haline gelen ve şüphesiz çizgi roman karekterleri arasından en sevilen karakteri canlandırıyor.WOLVERINE…Daha önce çekilen filmlerde wolverine karakterinin nasıl doğduğu tam anlamıyla açıklanmamıştı.Bu film bu eksiği kapatmanın yanında, Logan’ın bitmek tükenmek bilmeyen
öfkesinin,vurdumduymazlığının sebebini de barındırmaktadır.Filmin konusunu kısaca anlatmak gerekirse; Logan’ın sevdiği kadın acımasızca öldürülür ve bu durum Logan’ı
tamamen tüketmektedir.İçindeki bitmek tükenmek bilmeyen intikam ateşini söndürebilmek için William Stryker tarafından kontrol edilen ‘weapon-x’ adlı gruba dahil olmayı kabul eder ve böylelikle
Wolverine doğmuş olur.(Weapon-x mutantlardan oluşan bir takımdır.)

Amerika’nın mutant çalışmalarının bir sonucu mu?

webdedektifi | 02 August 2008 20:26

New York’ta kıyıya vuran bu gizemli yaratık çeşitli spekülasyonların nedeni oldu. “Montauk” canavarı olarak adlandırılan bu yaratığın Amerikan hükümetinin mutant yetiştirme programlarından birisi olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Hükümetin oluşturduğu dört kişilik biyolog heyeti yaratığın türünü belirleyemedi. Bazı grafik uzmanları ise bu yaratığın çok iyi bir photshop çalışması olduğunu ileri sürüyorlar. Fakat bu yaratığı sahilde gören insanar da mevcutmuş.Kaynak

The Mutant Chronicles

baykush | 29 July 2008 15:57

Bir frp oyunundan yola çıkılarak senaryolaştırılıp sinemaya aktarılan The Mutant Chronicles başarılı görüntüleri olan ama senaryo olarak vasatın biraz üzerinde seyreden bir film. Başrollerde “The Punisher” filminden tanıdığımız Thomas Jane (Major Mitch Hunter), Hellboy filminden bildiğimiz Ron Perlman (Brother Samuel) ve aslında yardımcının yardımcısı rolünde olan ama isminden dolayı es geçemeyeceğimiz John Malkovich (Constantine) dışında güzelliğiyle dikkatimi çeken Anna Walton (Severian) var.

Anna Walton
Anna Walton

John Malkovich’in filmde kısa yer bulması ve yüz yapısından dolayı mutant olacağını tahmin ettiğim Ron Perlman’ın rahip çıkması dışında filmde şaşırtıcı bir gelişme yok. O kadar harika görüntüler ortaya çıkmış ki zaten senaryoya da gerek kalmamış denebilir. Philip Eisner tarafından yazılan (ki kendisi event horizon‘ı yazan adamdır) senaryo Simon Hunter tarafından çekilmeden önce sırasıyla Stephen Norrington, John Carpenter ve Roger Christian‘a teklif edilmiş. (John Carpenter’ın bu kanlı senaryoyu nasıl çekebileceğini merak etmemek mümkün değil)

satılık mutant hayvanlar

mehmetc | 20 March 2008 14:43

Genpet
Genpet

Daha önce burada bunun olacağının işareti verilmişti ama yorumlar sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

senaryoya göre yeni çağın evcil hayvanları karşımızda. nefes alıp veren, kalp atışları duruma göre değişen genetik değişime uğramış bu canlılar minimal bir yaşam destek ünitesiyle birlikte satılıyorlar. ömürleri 1-3 yıl. büyümüyorlar. haftada 1 kere beslemeniz yeterli, tatile giderken hayvanınızı bitkisel hayat moduna alabilirsiniz. Her birinin içindeki çiple satıcı firma iletişim ve kontrol için hayvanınıza sürekli uzaktan erişebiliyor.

Wolverine Artık Tek Başına

Druid | 16 November 2006 17:30

Wolverine olarak bilinen mutant, başarılı X- Men serisinden ayrılarak bağımsız bir sinema filminin kahramanı olarak beyazperdede yerini almak üzere.

X-Men serisinin izleyici ile buluşmasının ardından çizgi roman dünyasından beyazperdeye transfer olan mutant kahramanlar arasında sivrilen ve hayran kitlesinde ciddi bir artış gözlenen Wolverine karakterindeki ışık çabuk fark edildi.