bildirgec.org

müslüman hakkında tüm yazılar

Muhtemelen Tanrı Yok !

endop | 26 May 2011 15:36

* Bir müslüman: islam ülkesinde doğup islami toplumda yetişirse islamiyeti benimser , ona inanır.

  • Bir budist : 2 milyarlık Çinde dogup budizme inanan toplumda yetişirse budizmi benimser , ona inanır.
  • Bir yahudi : yahudi ülkesinde doğup yetişirse yahudiliği benimser , ona inanır.

Global düşünmek , kendimizi dünyanın diğer ucunda doğan bir çoçuğun yerine koymak ve oymuşuz gibi davranmak .

Kutlu doğum haftası

nazokiraze | 06 April 2010 13:49

İslam peygamberi ,efendimiz Hz. Muhammed ‘in (S.A.V) dünyaya gelmesinin kutlandığı günlere Kutlu Doğum Haftası denir.Peygamber efendimizin doğum günü Mevlid Kandili olsa da (Hicri takvime göre Rebiülevvel 12) Miladi takvime göre doğduğu güne denk gelen 20 Nisan’ın da içinde olduğu hafta 1989 yılından beri Kutlu Doğum Haftası şeklinde anılmaktadır.Bir gelenek haline gelmiştir, çeşitli faaliyetlerle kutlanmaktadır. (Ne Merhametli Bir Peygamber)

TARİHTE İLKLER

mcosar | 24 January 2010 12:52

http://www.hkarabulut.net/index.php?Itemid=39&id=15&option=com_content&task=view

ÖZGÜR DİYANET OLUR MU?

reddear | 10 November 2009 15:28

ÖZGÜR DİYANET OLUR MU?

Özgür diyanet ancak özgür bir ülkeye mahsus olabilir. O ülke şimdilik hayalimde ama realitede devlet ve özellikle bir kısım bürokrasi bağımlı diyanete sempatiyle yaklaşmaktadır.

Girizgâhtan anlaşılacağı gibi Türkiye Cumhuriyetinde dinin devletten kurtarılmasının ilk şartı diyanetin devletten kurtarılmasıdır. Bugün Diyanet sanki salt kamusal gereksinmeymiş ve dolayısıyla salt kamusal hizmetmiş gibi vergi mükellefleri tarafından finanse edilmektedir.

Azınlıktaki vergi mükellefleriyle finanse edilen diyanet, devletten nasıl bir vaaz vereceğine kadar direktif almakta, tüm topluma da sanki tüm toplum aynı dine iman ediyormuşçasına vaaz vermektedir. Bu temel saçmalamada ne idüğü belirsiz %99 u Müslüman canım denilen garip cümleler ve ilginç bir istatistik de etkili olmaktadır.

EYVAH!!! MICHEAL JACKSON MÜSLÜMAN DEĞİLMİŞ!!!

admin | 03 July 2009 09:46

Michael Jackson’un öldüğünü internetten öğrendim. Detayları öğrenmek için sabırsızlıkla siteleri dolaştım. Ama yazık ki, olayın ne zaman ve nasıl olduğundan çok, Jackson’ın müslüman olup olmadığıyla ilgili yazılar vardı çoğu sitede. Bu filmi daha önce çok kez izlediğimi düşündüm… tıpkı anthony queen, tolstoy, robinson cruose ve daha birçok ünlü kişinin müslüman olup olmadığını tartışıp durduğumuz gibi sıra micheal jackson’a gelmişti. Peki merak ediyorum, ne olacak michael jackson müslümansa? Müslümansa ölümüne üzülüp, hristiyansa sevinecek miyiz? Ya da “aaa mıchael jackson bile müslümanmış? Bak işte benim dinim doğru din, koskoca dünya starı bile benım dinime geldı sonunda” mı diyeceğiz? Bunu neden yapıyoruz? Neden hülya avşarın Cuma günleri sabah namazından sonra yasin okuduğunu öğrenince, kalbimiz yerinden fırlayacakmış gibi seviniyoruz? Saba tümerin “kuran okuyorum çünkü kuran evrensel bir kitap” demesi neden bizi heyecanlandırıyor? Neden hala yusuf islamın müslüman oluşuyla övünüyoruz?

tek müslüman

admin | 22 February 2009 14:57

http://beautyisdead.blogspot.com/2009/02/basbakan-recep-tayyip-erdogana-ocak.html

MÜSLÜMAN DEĞİL, TÜRK OLMAKTAN GURUR DUYMAK!

tayfa | 11 February 2009 20:45

Buyrun… bu da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları adına üzücü bir tablo!

At sırtında cirit oynarken, tek Tanrı “Kök Tengri” inancını taşırken, kadınların da erkekler kadar özgür iradeye sahip olduğu demokratik bir hayat yaşarken, Osman Bey’in oğlu Orhan Bey’in (Orhan Gazi) İslam Dini’ne geçiş kararını vermesiyle Müslümanlaşmaya başlayan akıncı, göçebe, özgür Türk Irkı, bugün bile o dönemde “kutsal bir adım” olarak nitelendirilen bu değişimin eziyetini çekmeye devam ediyor!

İşte benim içimi sızlatan kıyaslama:

gelinlerin anası cariye İparhan

nazokiraze | 28 January 2009 08:49

Dilden dile dolaşan her anlatılışta kişiye göre daha da üzücü olan, bazen daha da abartılan, bazen eksik bazen fazlasıyla anlatılan, kahramanı bazen iyi bazen kötü olan bir hikaye var ,gelinlerin anası olarak bilinen cariye İparhan’nın hikayesi. Çin imparatorunun koynuna girmektense ölümü seçen müslüman Türkistan kadını, parfüm sıkmadıgı halde kokusu dillere destan olan İparhan…

http://emeren.narod.ru/3.jpg
http://emeren.narod.ru/3.jpg

1759 da Çin imparatorlugu tarafından işgal edilen Dogu Türkistan’da Apak Hocanın kızı olan İparhan İmparator Kian Long tarafından getirtilir ve kendisine evlenme teklifi edilir.Müslüman olmayan biriyle asla evlenmek istemeyen İparhan buna sürekli karşı çıkar, İparhan’ın ismini Ziang Fei (güzel kokulu) olarak değiştiren İmparator ona asla baskı yapmaz, sabırla kendisinin olacagı günü bekler, sevgisini kazanmaya çalışır.Onun için saraylar yaptırır, memleketinin agaçlarını getirtir ama nafiledir, İparhan imparatorla birlikte olmaya razı degildir.