bildirgec.org

multiplayer hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

Domino’s’un En Hızlı Pizzacısı Olmaya Hazır mısın?

queen writer | 11 May 2012 17:41

Domino’s Pizza, sabrına ve hızına güvenenleri yeni uygulaması Pizza Birader’e davet ediyor.

İki oyuncunun karşılıklı olarak yarıştığı oyunda, zar atılarak ilerleniyor ve yol üzerindeki kasap, şarküteri, manav gibi noktalardan pizzalar için gerekli malzemeler satın alınıyor. Verilen siparişlerdeki pizzaların malzemelerini ilk tamamlayan ise oyunu kazanmış oluyor.

15 Haziran’a kadar sürecek kampanya döneminde en başarılı pizzacıları birbirinden güzel ödüller bekliyor:

MortgageMania ile Ev Sahibi Olmak Daha Eğlenceli

nuko | 18 October 2011 11:09

MortgageMania

Yapı Kredi, konut kredisinin avantajlarını eğlenceli bir şekilde vurgulamak için binlerce kişinin aynı anda katılıp yarışabileceği kapsamlı bir “Massive Multiplayer” türünde oyun hayata geçirdi.

Daha ilk haftadan 20.000’i aşkın kişinin “ev sahibi” olduğu MortgageMania’da oyuncular; sınırsız bir oyun tahtası üzerinde farklı türden konutları satın alabiliyor, diğer oyunculara satabiliyor ya da kendi konutuna uğrayan oyunculardan kira alabiliyorlar.

Şans kareleri, konut geliştirmeleri ve özel görevlerle de zenginleştirilen ve MortgageMania.com.tr adresinden erişilebilen oyuna kullanıcılar dilerse Facebook hesapları ile de bağlanabiliyor.

NASA dan sanal astronotluk oyunu

eyupcan199 | 19 November 2010 12:00

NASA’dan sanal astronotluk oyunu! çoğumuzun çocukluk hayalidir bir astronot olarak uzayda salına salına gezinmek , yerçekimine meydan okumak .malesef gerçekleşmemiş bu hayalleri en azından sanal ortamda gerçeğe dönüştürmek istiyorsanız buyrun içeriye:

zıp zıp
zıp zıp

Birbirinden Eğlenceli Online 3D Oyunlar

Busenur41 | 29 September 2010 15:03

secondlife(ikinci hayat)

Second Life
Second Life

isminden de anlaşıldığı gibi secondlife‘ta ikinci hayatınızı kurabilirsiniz.

gerçek hayatta yapamadığınız bir çok şeyi burada yapmak mümkün.

evlenebilir, hatta çocuk bile yapabilirsiniz. evet yanlış duymadınız belkide hayatınızdaki kadını/adamı oradan bulabilirsiniz.

secondlife ta tanışıp ailelerini kuran çok kişi var.

second life ta amaç diye birşey yoktur. ne level atlamak ne de tecrübe puanları kazanmak. hiçbir amaç yoktur.

secondlife tahmin edemeyeceğiniz kadar değişik bir platform.

Can sıkıntısına birebir çok oyunculu flash oyun

Busenur41 | 23 September 2010 10:41

Canınız mı sıkılıyor? Bilgisayarınızda yapacak birşey kalmadı mı? O zaman sizi Transformice oyununa davet ediyorum. online web tabanlı flash oyundur. oyunda ki amaç engelleri aşıp peyniri alıp yuvaya götürmektir. belirli bir puana ulaştığınız da shaman ( yardımcı fare) olursunuz. objeler ile diğer farelere yol yapıp peynire ulaşmasını sağlarsınız. her el başka biri shaman olur ve size yardım etmektedir. bazıları kötü niyetli olabiliyor. fareleri objeler ile öldürebiliyor. bazı map lerde 2 shaman olabiliyor. Yuva mavi veya pembe değilse shamanlar ortak olup diğer farelere yardım ederler. eğer pembe ile mavi delik varsa shamanlar savaş yaparlar kazanan shaman diğer shamanın yuvasını bir obje ile kapatıp fareleri kendi yuvasına yönlendirir. oyuna buradan bağlanabilirsiniz.
ayrıca ziyaretçi girişi de yapılabiliyor. üye olmakta kolay mail adresi gerektirmiyor. ziyaretçi olan fareler sadece oyunu oynarlar chat yapamaz ve shoptan yararlanamazlar. üye olan fareler shoptan alışveriş yapabilirler. para kazanmak için peynir toplamanız gerekmektedir. 1 dolar 1 peynir değerindedir.
Ayrıca farenizin üzerinde nickiniz gözükür.
Nickinizin altında ise bir title gözükür.
ilk başladığınızda orada >> Little Mouse << yazmaktadır. Peynir topladıkça ve shaman olup diğer farelere yardım ettikçe diğer title lar açılır.
1. olduğunuzda profilinize kaç kere birinci olduğunuz işler. Fakat odada 11 den az fare varsa 1. lik profilinize işlemez.
Oda da değiştirebilirsiniz. Chat yerine /room odaismi yazıp herhangi bir odaya katılabilir yada oda yaratabilirsiniz.
İyi oyunlar dilerim

Modern Warfare 2 Bu Hafta Sonu Ücretsiz!

CptZenci | 12 April 2010 15:00

Evet yanlış okumadınız Call of Duty Modern Warfare 2’nin Multiplayeri bu haftasonu için Steam tarafından ücretsiz hale getirildi hemen toplamda yaklaşık 4 GB lık dosyaları Steam üzerinden indirip oyunu oynamaya başlayabilirsiniz(Ben bu yazıyı yazarkan “2.2 days left” yazıyordu :)). Öncelikle Steam’in kendi uygulamasını kurmalısınız oyun için ardından önünüze çıkan reklamdan reklam çıkmazsa da Store sekmesinde Modern Warfare 2 diye arama yapıp Modern Warfare 2’nin sayfasından uygulamaya dahil olabilirsiniz.

Not 1: Eğer oyunu yükledikten sonra açmaya çalışırken “could not load localization.txt make sure Modern Warfare 2 is run from the correct folder” gibi bir hata alırsanız My Games sekmesinden Modern Warfare 2 ‘ye sağ tık yapın ve Properties’e tıklayın orada Local Files sekmesinden “Verify integrity of game cache”e tıklayın yükleme biraz zaman alabilir en sonunda oyunun zevkine varacaksınız…

Tarayıcıdan Quake III oyna!

Beacool | 29 January 2010 13:13

Tarayıcıdan Quake III oyna!

Bilgisayarların gelişmesiyle beraber bilgisayar kavramı da yavaş yavaş değişmeye başladı. eskiden bilgisayarda dahi zor oynayabileceğimiz oyunları artık netten oynanabilir olduk. Daha önce işletim sistemleri ve sanal bilgisayarlar gibi tarayıcı tabanlı uygulamaları gördükten sonra yarınlarda bilgisayarların internette olacağına kanaat getirmek zorda olmasa gerek.

Daha önce “oldu olacak”, “geldi gelecek” söylentilerinden sonra evet artık browser üzerinden Quake 3 ü oynayabileceğiz. Hemde bedava!

facebook’a MMO Strategy oyunu yaptım MMO olduğundan bayağı sağlam oyun oldu

CoReeYe | 26 June 2009 13:00

Facebook’a MMO Strategy türünde oyun yaptım.
İsmi Geopolitics.

Travian, klan savaşları vs. oynayanlar bilirler, bu da o tarz bir köy kurma oyunu.

geopolitics genel harita
geopolitics1

Haritada rahatça gezip diğer kullanıcıların köylerini görebilir, kendi köylerinize girip yeni binalar yapabilirsiniz.
Yeni binalar yaptıkça yeni özellikler açılacak örneğin klanlar kurup grup oluşturabilirsiniz, binalar yükseldikçe daha güçlü askerler basabilir diğerlerine saldırıp yağma yapabilirsiniz.
Mal takasları, oyun için mesajlaşma, paypal ile bonus satın alma vs. bisürü özellik var hepinizi beklerim 🙂

geopolitics köy görüntüsü
geopolitics2

2012: Foton Çağı Post-apokaliptik bir online strateji oyunu

fortinbras | 11 June 2009 14:38

Sizlere ilginç bir online oyundan bahsedeceğim. Tabi bu arada Foton Çağı ve 2012‘den de bahsetmek zorundayım. Aslında pek çoğumuz biliyor 2012 Marduk‘la çarpışma olayını. Bu 2012 yılı öngörülere göre Foton Kuşağı’na gireceğimiz tarih. Bu Foton Kuşağı başta Güneş olmak üzere bütün gezegenleri Manyetik Kıyamet‘e doğru sürüklüyor. Çok değişik kaynaklarda Foton bombardımanı sonrası, çift sarmallı dna’mızın 12 sarmallı olacağı, 3. boyuttan 5. boyuta geçeceğimize dair aslı astarı tam olarak nedir bilinmeyen bazı iddialar ortaya atılmış. Fakat bu online oyunu yapan arkadaşlarımız, biraz daha gerçekçi yaklaşıp, olasılıkları mantık çerçevesinde düzenleyip Foton Çağı’nda nasıl hayatta kalabilir ve nasıl gelişebiliriz? üzerine bir oyun tasarlamışlar.