bildirgec.org

multiplayer oyun hakkında tüm yazılar

kendi multiplayer oyun sitenizi zahmetsizce oluşturun

ADRKN | 02 July 2009 16:25

bir site oluşturmak zahmet isteyebilir. hele ki bu bir oyun sitesi olacaksa biraz daha özveri gerektirebilir. Come2play adlı servis bize yardımcı olacak güzel bir teklifle karşımıza çıkıyor.ilk önce üye olup, kendinize bir kanal oluşturuyorsunuz. daha sonra size verilen iframe veya javascript kodunu sayfanıza ekliyorsunuz ve teknik bilgi gerektirmeden sayfanız hazır hale geliyor.

servisin özelliklerinden bazıları;

  • oyunlara kendi logonuzu ekleyebiliyorsunuz,
    oyun içi yayınlanacak reklamlarda %50 pay alıyorsunuz. (iframe dışındaki reklam gelirleri tamamen size ait oluyor.)
  • oyuncular mesajlaşabiliyor, oyun lobileri kurulabiliyor.
  • oyuncular kazandıkları oyunlara göre yükselebiliyorlar.

facebook’a MMO Strategy oyunu yaptım MMO olduğundan bayağı sağlam oyun oldu

CoReeYe | 26 June 2009 13:00

Facebook’a MMO Strategy türünde oyun yaptım.
İsmi Geopolitics.

Travian, klan savaşları vs. oynayanlar bilirler, bu da o tarz bir köy kurma oyunu.

geopolitics genel harita
geopolitics1

Haritada rahatça gezip diğer kullanıcıların köylerini görebilir, kendi köylerinize girip yeni binalar yapabilirsiniz.
Yeni binalar yaptıkça yeni özellikler açılacak örneğin klanlar kurup grup oluşturabilirsiniz, binalar yükseldikçe daha güçlü askerler basabilir diğerlerine saldırıp yağma yapabilirsiniz.
Mal takasları, oyun için mesajlaşma, paypal ile bonus satın alma vs. bisürü özellik var hepinizi beklerim 🙂

geopolitics köy görüntüsü
geopolitics2

toribash

Sltry | 28 May 2007 14:31

toribash, internette tesadüfen karşıma çıkan ve uzun süre esiri olduğum turn-based bir dövüş oyunu. fikir olarak bugüne kadar karşılaşılmamış bir oyun. oyunda, önümüzde duran kukla benzeri karakteri, eklem yerlerini kurcalayarak hareket ettiriyoruz. tüm eklem yerleri için elimizde dört adet komut var (relaxing, holding, extending, contracting) işin güzel yanı, yapacağınız hareketlerin sizin hayal gücünüzle sınırlı olması, bence oyunun takıntı halini almasının en büyük sebebi de bu. rakibinize istediğiniz şekilde saldırabilirsiniz, buna kendi kolunuzu koparıp rakibe atmak ta dahil. tabi multi-player maçları daha taktiksel saldırılar gerektirdiğinden, single-player modunda yaptığınız artistik saldırılarınız, multi-player modunda hüsranla sonuçlanabilir.(rakiplerin elleri kesinlikle armut toplamıyor)

oyunun boyutu 11mb. single-player ve multi-player olarak oynayabiliyorsunuz. single-player modunda rakip bize tepki vermediği için genelde antrenman yada artistik hareketler için kullanılıyor. bu arada, demo kullanıcıları için çeşitli kısıtlamalar var ama pek sinir bozucu şeyler değil, belki en önemlisi save-replay komutunun kısıtlanması.(demo serverları mevcut) Full sürümünü satın almak isterseniz fiyatı $19.95

Multiplayer Oyunlarda Nefret Edilesi Biri Olmanın Yolları

becksullah | 03 May 2007 14:31

multpliplayer oyun ortamlarında insanların bucak bucak kaçacağı biri olmak isteyenler için, arkadaşlarımızın hazırladığı bir liste:

1) mikrofonunuzun ağzınıza girdiğine emin olun: oyun esnasında mikrofonunuz ağzınıza girsin ki, söyledikleriniz normalden çok daha yüksek bir desibelde ve anlaşılmaz bir şekilde, gürültü olarak çıksın. bu sayede sizi dinlemek zorunda olan diğer oyuncuların kulaklarının ırzına geçebilirsiniz.

2) deli gibi küfredin: ana baba, soy sop ne varsa dahil etmeyi de ihmal etmeyin. ya da aynı küfrü kerelerce yinelemeyi de deneyebilirsiniz. karşınızdakini ilk yol rahatsız etmediyse, bu edecektir.

bir oyun daha

bildigimiz son sey | 17 August 2006 15:34

kim demiş intreneti hep oyun için kullanıyoruz diye? önümüzde koca bir google sitesi var, dünyanın bilgisini buluyoruz, ne diye paso oyun oynayalım değil mi?

iyi de hiç mi oyun oynamayalım kerdeşim? hem böyle molalık bir şey olsun, fazla vaktimizi almasın hem de eğlenceli de olsun… sonra tek kişi bilgisayara karşı sıkılıyor insan, şöyle karşıda ciddi farklı rakiplerin de olmalı. işte globulos böyle bir oyun fırsatını bizlere sunuyor.

bir ekran görüntüsü de verelim
bir ekran görüntüsü de verelim
daha büyük görmek için tıklayın

hem eğlenceli, hem şirin, hem çok çok rakipli oyunlar var. site genel olarak paralı olsa da her gün 21 oyunundan 2-3 çeşidini bedava açıyor, arada bir limitiniz doldu dese de tekrar tekrar “misafir” girişi yapmak mümkün ve çok kolay.

ha bir de, alışkanlık yapabiliyor bazen…

Yahoo Oyunda da Lider

Makine | 22 June 2006 11:11

Yahoo! Video Games
Yahoo! Video Games

Yahoo Video Games, her oyuncunun gerek oyun almadan önce gerekse oyun oynarken uğraması gereken bir adres. Arkasındaki teknoloji ve tecrübe bu yahoo subdomainini diğer oyun sitelerinden daha öne çıkarıyor. Tabii sevdiğimiz sitelerden olan trgamer ve merlininkazani da geniş arşivlere sahip. Ama Yahoo Video Games hemen her oyunun çok eski versiyonlarına bile ait dosya, yama, inceleme, demo, hile kodu bulabiliyorsunuz. Üstelik gerek demolar -ki bu dosyaların boyutu yeni 3B oyunlarla 500 MB’ları buluyor- gerekse yamalar yahoo’nun kendi sunucularında depolandığından yüksek hızla sorunsuz indirebiliyorsunuz. Benim en sevdiğim özelliklerden biri ise demo download etmeden önce size oyunun read me ‘sini sunması böylelikle orjinal read me ‘DEn oyun için gerekli sistem gereksinimini öğrenip download’ı iptal edebilir yada devam edebilirsiniz. Yahoo Games tabiki sadece PC oyunlarıyla sınırlı değil. Sİtede PS2, PS3, XBOX, X360, GameCube, Wii, PSP, Nintendo DS ve GBile ilgili her tür yazı, kod, hile dosya ve yamaya ulaşabilirsiniz. Eee yahoo bu!! tüm özellikler tabiki bunla bitmiyor. Sitenin multiplayeroyun sunucularını takip etmenizi, istediğiniz oyun sunucularına bağlanmanızı sağlayan bir de “All-Seeing Eye” isimli yazılımı var. Yazılım ücretsiz ancak 15 $ gibi yıllık ücret ödediğinizde oyunlara öncelikli alınma sınırsız arama özellikleri ve sınırsız arkadaş/guruba takılmanız mümkün. Bir de almak/oynamak istediğiniz oyunun nasıl olduğunu merak ediyorsanız oyun videoları bölümünü ziyaret edip, yepyeni oyunların oyananırken çekilmiş videolarını izleyebilirsiniz.