bildirgec.org

mp3 player hakkında tüm yazılar

Miro: Çok fonksiyonlu video-müzik-podcast-torrent programı!

Atomic Bomb | 29 September 2010 17:04

Bugün geçen gün tanıştığım bir programı tanıtacağım; Miro. Miro birkaç programı biraraya getiriyor. Bunlar video oynatıcı, mp3 oynatıcı, bittorent tracker, tv oynatıcı, youtube-dailymotion gibi sitelerden video indirici, podcasts…

Biliyorsunuz, bir zamanların sihirli kutusu televizyonlar bile artık yaşamlarımızdan elini çekiyor. İnternetin hızı arttıkça birçok teknoloji ürünü bilgisayarlarımıza gelmeye devam ediyor. Artık hatrı sayılır bir çoğunluk televizyon dizilerini internetten izliyor, müziklerini internetten dinliyor, haberlerini internetten alıyor.

Bugün size tanıtacağım miro türkiye’de henüz çok yaygın değil, ancak yurtdışında podcast denilen teknoloji sayesinde insanlar sadece istediklerini izliyorlar.

Miro ücretsiz, açık kaynak bir hd-video oynatıcı. Bilgisayarınızdaki video dosyalarını ve 6.000’in üzerinde podcast yayınını oynatıyor. Miro’nun en önemli özelliği videoları “download” ederek izleme şansınızın olması. Bu şu anlama geliyor; internet olmayan herhangi bir yerde bile indirdiğiniz videoları izleyebilirsiniz.

Sony’den yeni Walkman; S750

sCoRPionTR | 23 September 2010 17:28

Uzun zaman MP3 player piyasasına girmeye direnen Sony sonunda değişime karşı koyamadı ve MP3 player piyasasına girdi. Tabi ki bu geç girişin Sony açısından önemli kayıpları da oldu. Sony piyasaya geç girmesi nedeniyle yaşadığı kayıpları son zamanlarda çıkardığı Walkman serisi MP3 playerler ile telefi etmeye çalışıyor. Bu seriye ait olan ve yeni duyurulan üyelerden biri de Walkman S750.

Sandisk Sansa Fuze yenilendi!

sCoRPionTR | 01 September 2010 20:42

Sandisk’in Fuze serisi MP3 playerları Apple ürünlerine karşı en güçlü rakiplerden biri. Sandisk uzun süredir yenilemediği Fuze serisi MP3 playerlarını yeniledi.
Yeni Fuze serisi 2.4 inch LCD ekrana ve touchpad’e sahip. 4GB, 8GB ve 16GB olarak satışa çıkacak yeni Fuze’de microSD yuvası bulunuyor. SDHC kartları da destekleyen Fuze’un kapasitesi bu şekilde arttırılabiliyor.

Yeni modeller kırmızı, beyaz, mor ve mavi renklerde gelecek. 16GB’lık model ise sadece siyah renkte piyasaya sürülecek.

Desteklenen formatlar ise şöyle; MP3,WAV, WMA, AAC/M4A, Ogg Vorbis, FLAC, Audible, Secure WMA, Podcasts, WMV, Flip Video, H.264, MPEG-4, JPEG, TIFF, GIF, BMP, PNG.

Sony’den NWZ-E350 Walkman

sCoRPionTR | 13 August 2010 10:20

80’li ve 90’lı yıllarda walkmanleri ile insanlara yolda müzik dinleme şansı sağlayan Sony, teknolojiyi de arkasına alarak Walkman üretimine devam ediyor. MP3 piyasasının bu kadar gelişeceğini fark edemeyen Sony uzun süre kendi çıkardığı ATRAC formatında ısrar etmişti fakat daha sonra MP3’ün tartışmasız başarısını kabullenip 2004 yılında MP3 player piyasasına el attı.

Netbooklar için En Performanslı Programlar

Ozit | 11 December 2009 19:23

netbook'da hız

Tamamen kendi deneyimlerimin sonucu olan bu yazı; netbooklarda hız açısından en iyi performansı veren ücretsiz programları konu ediniyor.

Kullanılan netbook: 1.60 ghz işlemci, 1 gb ram, 160 gb harddisk.
İşletim sistemi: Windows 7 X86

Video Oynatıcı:

1. The Kmplayer
2. Video Lan Client (VLC)
3. Media Player Classic

The Kmplayer gelişmiş özelliklerine rağmen netbooklar için uygun değil. En küçük video dosyalarında dahi açılışı uzun sürüyor. Vlc media player da kmplayer gibi ağır kalan programlardan. Denediğim bu 3 program arasında en performanslı olanı media player classic idi. Videoların açılış süresi bariz bir şekilde kısa ve farklı videolar arasında fazla zaman kaybetmeksizin geçiş yapabiliyorsunuz. Media Player Classic’in K-lite codec pack ile bir netbook için en iyi tercih olduğunu düşünüyorum. Tabii bu söylediklerim 720p ve üzeri dosyalar için geçerli değil. Bu yüksek çözünürlükler için yeni sürümleri ücretli olan coreavc‘nin işe yaradığı söyleniyor ancak denemedim. Bir netbook’u bu kadar zorlamanın gerekli olmadığını düşünüyorum.

Kulağa takılan mp3 player

hukihuki | 30 November 2009 10:09

Sadece iki küp şeker boyutunda ve kulaklığa monte haldeki bu mp3 player, 4gb gibi bir kapasiteye de sahip. Bilgisayara direk usb girişinden bağlanıp kolayca mp3leri aktarabildiğiniz bu minik, Sadece Japonya’da satılıyor ve Amerika’ya da bir site vasıtası ile ulaşıyor. Fiyat da 79.99$

Kendi Taşınabilir Usb Şarj Aletinizi Yapın

hjusthanging | 13 November 2009 00:41

Artık birçok telefonun mp3/mp4 çaların ve çeşitli portatif cihazın USB’den şarj olabilidiği günümüzde işte size kendi taşınabilir USB şarj aletinizi yapma fırsatı.

Yolculuklarda, eve uğranmayan uzun gecelerde ve bitik şarj sinyalini duymak istemeyeceğiniz türlü durumlarda yanınızda taşıyacağınız bu küçük şarj aleti yardımınıza yetişiyor.
Yapımının detaylı olarak şurada anlatıldığı bu minik şarj aletini yapmak ve kullanmak gerçekten çok kolay.

CVFH-N03-4G / Dingoo A320

hkmt | 22 September 2009 14:32

Her ne kadar portatif psp gibi popüler olmasa da eski oyunları oynamak isteyen oyunseverlerin yanıbaşında taşıyıp istedikleri an oyun oynayabilecekleri bu zamazingo 8-bit, 16-bit ve 32-bit NES, Super Nintendo, Sega Genesis, Nintendo Gameboy, SNK Neo-Geo consoles, CAPCOM CPS1 ve CPS2 olmak üzere 7 farklı oyun platformuna(emulator) uyumlu oyunları çalıştırabilir. 125mm x 56mm x 14mm (Boy x Genişlik x Yükseklik) boyutlarında, 2.8inch LCD ekranlı, 4GB dahili kapasiteye sahip ürünün mini-SDHC slot ile kapasitesi arttırılabilir.

Eski oyunları oynamaktan sıkılsanız bile birçok formatta ses dosyalarını(MP3, WMA, APE, FLAC) dinleyebilir, video dosyalarını(FLV, WMV, ASF, RM, AVI, MPEG, MP4, RMVB, SWF) izleyebilir, fm radyo dinleyebilir veya bazı flash tabanlı oyunları oynayabilirsiniz. Buna ilaveten ses kaydı(MP3, WAV) yapabilir, resim dosyalarını(JPG, GIF, PNG, BMP) açabilir, e-kitap dahi okuyabilirsiniz. Ürünle ilgili birçok desteği bu siteden bulabilirsiniz.

AKSESUARLAR
AKSESUARLAR

FİYAT: $80 Ürünün çalışan bir modelini aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.