bildirgec.org

motorola droid hakkında tüm yazılar

Motorola Droid 2 Geliyor: Amerika’da Satışta

FAYA85 | 12 November 2010 10:06

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden Mototrola, Droid’le daha önce Apple‘a kaptırdığı Amerikadaki pazar payını geri almayı birazcık da olsa başarmıştı. Şimdi droid 2 ile yakaladığı başarıyı bir yenisiyle sürdürmek istiyor.

Mototrola Droid 2
Mototrola Droid 2

Droid 2‘nin başlıca özellikleri
-1.2GHz TI OMAP3630-1200 işlemci
-Android 2.2 işletim sistemi
– 480 x 720 piksel çözünürlüklü 3.7 inç ekran
-5MP çözünürlüklü çift LED’li kamera
-802.11n WiFi, DLNA ve Bluetooth 2.1
-8GB dahili microSD kart ile 32GB’a kadar toplam 40GB hafıza

Mototrola Droid 2
Mototrola Droid 2

Motorola droid 2 Şuan amerikada satışdaTürkiye’ye ne zaman gelir bilinmiyor.
Kaynak 1 2 Video

Android iPhone OS’u geçti

angelsdemos | 30 April 2010 12:19

AdMob, 2010 mart istatistiklerini geçtiğimiz günlerde yayınladı. Yeni istatistikler cep telefonu piyasasını gözler önüne seriyor. Verilere göre Google‘ın mobil işletim sistemi olan Android, Apple‘ın iPhone için ürettiği işletim sistemi iPhone OS‘u geçmiş durumda.

Android pazar payını büyük ölçüde arttırmış gibi gözüküyor.Android mobil işletim sisteminin büyük yükselişinin temel sebebi ise cep telefonu piyasasındaki Android mobil işletim sistemini seçen markaların gün geçtikçe artmasından kaynaklanıyor.

Google’ın kendi cep telefonunu olan Nexus One’ı ürettirdiği ve Google Tablet (*) üzerinden beraber çalıştığı ünlü cep telefonu firması HTC, cep telefonlarının çoğunda Android işletim sistemi kullanıyor ve kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Motorola‘nın ise Droid ve CLIQ modellerindeki Android işletim payı kullanma oranı 44%. HTC yüzde 43 ve Samsung ise yüzde 9’luk oranlara sahipler.

Motorola Droid için Game Gripper

Lorilleux | 15 April 2010 16:08

Game Gripper
Game Gripper

Yeni çıkan androidişlemcili telefonlardan olan Motorola Droid için üretilmiş bir aksesuar olan Game Gripper, telefonunuzda oyun oynamayı daha eğlenceli hale getiriyor.
Aksesuar, ince bir silikon tabakadan ve bu silikon tabaka üzerindeki tuşlardan oluşuyor. Ürünün çalışma prensibi ise çok basit. Silikon takım üzerindeki kırmızı tuşlar, normalde Gamegripper’sız oyun oynarken kullandığınız tuşların tam üstünde. yani siz kırmızı tuşlara bastığınızda aslında telefonun kendi tuşlarına basıyorsunuz ama daha rahat bir şekilde. Bu da oyunu telefondan değil de sanki bir konsoldan oynuyormus hissi vererek, daha fazla eğlence sunuyor.

huzurlarınızda yeni iphone!…

atalay ahmet | 12 April 2010 18:05

motorola droid
motorola droid

işte iphone’a göz kamaştıran rakip

ünlü cep telefonu mucidi yeni icat, iphone’un göz kamaştıran rakibi, piyasanın yeni göz bebeği motorola droid‘i iphone’a tercih etti.

motorola droid
motorola droid

modern cep telefonlarının yaratıcısı olarak bilinen martin cooper yeni deneyimler, gelişmeler ve icatlar için iphone’u geçici bir süreliğine bırakıp motorolanın yeni sunduğu android telefon droid’e geçti.

motorola droid
motorola droid

iphone çok etkileyici bir rakip olacak olan bu telefonun sloganı iphone’un ağzından çıkıyor ve diyor ki;

Motorola i1 geliyor

FAYA85 | 23 March 2010 16:01

Moto İ1
Moto İ1

Androidli telefonlarla piyasalara gayet hızlı bir dönüş yapan
telekomünikasyon devi Motorola, Avrupa’da Milestone ile yakaladığı başarıya bir yenisini daha eklemek istiyor: Opus One
kod adlı i1.

Moto İ1
Moto İ1

Las Vegas’taki CTIA cep telefon fuarında tanıtılan telefon büyük beğeni topluyor fakat Motorolanın bu telefonda Android 2.1 versiyonu yerine 1.5 versiyonunu tercih etmesi son kullanıcıları biraz üzmüş gibi.
Cihazın özellikleri ise şöyle ;
-3.1 inç dokunmatik ekran (320×480 çözünürlük)
-5 megapiksellik kamera (LED Flaş destekli)
-Wi-Fi 802.11b/g, Bluetooth bağlanabilirlik
-512MB Flash / 256MB Ram microSD kart desteği
-A-GPS, Flash Lite v3.1.x, ptt push to talk

Moto blur ara yüzü
Moto blur

Ayrıntılı bilgi için burdan resmi sitesine bakabilirsiniz.

2009’un EN İYİLERİ

Tech24 | 04 January 2010 14:40

Wireless Hd

Başlıktan da anlaşıldığı üzere lcd için hiçbir bağlantı yapmaya gerek yok. 30 feet uzaklığa kadar wireless ile bağlantı yapabiliyorsunuz. Konu hakkında daha fazlası için buraya..

DIY Solar Panelleri

Artık solar paneller karmaşık bir teknoloji olmaktan çıktı ve çok yaygın olarak kullanılıyor. Bunu kurmak da sadece 1 hafta sonunuzu alacaktır.

Akeena Solar panelleri california’da 900 $ a satışa çıkardı. Armegeddon Enerji ise herkezin kurabileceği basit bir panel üreterek yarışma 1. oldu.

Motorola Droid Verizon’a güç katacak

mrtlms | 02 November 2009 11:29

Verizon’ın bu ayın 28’inde tanıttığı Motorola Droid, firmanın amiral gemisi olacak. Google’ın cep telefonları için tasarladığı Android işletim sisteminin 2.0 versiyonunu kullanacak cihazın diğer teknik özellikleri şöyle:

  • 3.7 inç kapasitif dokunmatik ekran (854 x 480 çözünürlük)
  • 5 megapiksel kamera (çift LED flaş, 720×480 video)
  • paketle gelen 16GB hafıza kartı (ve tabi ki SD kart desteği)
  • 528 MHz işlemci (ARM Cortex), 256MB RAM, 512MB ROM
  • QWERTY klavye (cihaz 13.7 mm ile dünyanın en ince QWERTY klavyeli telefonu)
  • 3G
  • WiFi
  • Amazon MP3 Store bağlantısı

Kontratlı fiyatı 199 dolar olacak cihazın en büyük artısı Google’ın artık ücretsiz olarak vereceği Google Maps Navigation uygulaması. Bu uygulama tam teşekküllü bir GPS uygulaması ve en önemli artısı ücretsiz olması. Google, Google Maps Navigation uygulamasının ücretsiz olacağını duyurduktan hemen sonra ünlü GPS firması Garmin’in hisseleri %16 düştü. Gelecek günlerde Google’ın bu atağına Garmin ve TomTom gibi firmaların nasıl karşılık vereceğini göreceğiz.