bildirgec.org

monster hakkında tüm yazılar

Etymotic research mc3 & mc5

schizophrenia13 | 05 November 2012 10:55

etymotic research mc5
etymotic research mc5

etymotic ceo’su dr. mead killion tarafından, sınıfının en iyi ses izolasyonuna sahip kulakiçi kulaklık serisi olarak tanıtılan mc, mc3 ve mc5olmak üzere iki modele sahip. mc3, mc5 modelinden farklı olarak ipod, iphone ve ipad ile kullanılabilmek için yüksek hassasiyete sahip bir mikrofon ve kumanda barındırmakta.

etymotic research mc aksesuarları
etymotic research mc aksesuarları

mc3 ve mc5’in özellikleri:

Charlize Theron

queennothing | 14 October 2009 12:50

Charlize Theron, ortak bir şirkete sahip olan Alman asıllı Gerda ve Fransız asıllı Charles çiftinin tek çocuğu olarak 7 Ağustos 1975 tarihinde, Güney Afrika’nın Benoni Şehri’nde (Gauteng) dünyaya geldi. Çocukluğunu Benoni’de geçiren Theron, 6 yaşına geldiğinde bale eğitimi almaya başladı. Putfontein Primary School ve ardından National School Of The Arts’da (Johannesburg) eğitim gördükten sonra mankenliğe adım adan Theron, dizini incittiği ve gerçek istediği mesleğin ‘oyunculuk’ olduğunu keşfettiğinden İngiltere ve Amerika, New York’a kısa süreli seyahatlerde bulunarak çevreyi tanıma fırsatı buldu. 15 yaşına gelince annesi Gerda, Theron‘a hayatı boyunca hafızasından silemeyeceği bir olay yaşatacaktı; alkol bağımlısı olan baba Charles, sarhoşken eşine saldırınca, anne Gerda kendini savunmak için kocasını vurur ve Charles Theron hayatını kaybeder. Mahkeme tarafından mağdur görülen Gerda serbest kalır.
18 yaşına gelince Los Angeles’a giden Theron, ilk oyunculuk deneyimini 1995 yılında “Children Of The Corn III: Urban Harvest” adında bir devam filmi ile kazandı. Stephen King‘in hikayesinden uyarlanan yapım, 1984 çıkışlı “Children Of The Corn” ve 1992 yılında çıkan “Children Of The Corn II: The Final Sacrifice” adlı korku serisinin devamı olan filmin yönetmenliğini James D.R. Hickox üstlendi. Filmde küçük bir sahnede görünen Theron, 1996 yılında John Herzfeld‘in yazıp, yönettiği “2 Days In The Valley” adlı yapımda ‘Helga Svengen‘ karakterini canlandırarak sinemaya gerçek anlamda adım atmış oldu. Aynı yıl başarılı aktör Tom Hanks‘in yazıp, yönettiği “That Thing You Do!” adlı komedi filminde ‘Tina‘ karakterini canlandırdı. ‘En İyi Müzik’ dalında Oscar adayı olan filmde Tom Everett Scott, Giovanni Ribisi, Liv Tyler, Steve Zahn gibi isimler de yer aldı.
1997 senesinde Reynaldo Villalobos‘un yönetmenliğini üstlendiği TV filmi “Hollywood Confidental“da ‘Sally‘ karakterini canlandıran Theron, aynı yıl “Trial and Error” adlı yapımda “Seinfeld” dizisinin ‘Kramer’ı Michael Richards ile birlikte rol aldı. Theron filmde ‘Billie Tyler‘ karakterini canlandırdı. Yine aynı yıl içinde Theron, kariyerinin dönüm noktalarından birini yaşayacaktı; “The Devil’s Advocate“.

Monster (2003)

queennothing | 03 August 2009 17:11

29 Şubat 1956 doğumlu Aileen Carol Wuornos, henüz doğmadan boşanan ailesi ve 6 aylıkken kendisini terkeden annesinden sonra, büyükanne ve büyükbabasıyla yaşamaya başlar. Oldukça güzel bir kız olan Aileen, ergenlik çağına yeni yeni girmişken, etrafındaki erkeklerden henüz alamayacağı bir şeyi, saf sevgiyi bekler. Hayatı hayal kırıklığıyla dolu Aileen, 13 yaşındayken tecavüze uğrar. Hamile kalır ve evden atılır. Barakada yaşamaya başlayan Aileen, hayatta kalmak için girdği işe, uyuşturucu bulmak için devam eder; Aileen Wuornos, hayat kadını olmuştur.

monster.com’dab ödüllü kariyer oyunu

bsproduction | 24 July 2009 17:07

dünyanın ilk kariyer sitesi olan monster.com ‘dan ödüllü kariyer oyunu. oyundaki amaç bir şirkete stajyer olarak girip şirketin ceo su olabilrmek. bunun için yirmi yılınız var ve bunun için tek yapmanız gereken olaylara mantıklı çözümler getirebilmek.

soru ve seçenekler
soru ve seçenekler

oyunun nasıl oynandığı burada açıklanmış.

periyodik işler
periyodik işler

oyun 29 temmuz(2009)’a kadar sürecek. 29 temmuzu ilk 3’te birirenlere monster hp compaq mini notebook ve british life’tan dil kursu veriyor. sonraki 10 kişiye ve 1000 kişiye farklı ödüller var. oyunda bi kaç gündür birinciydim ama birinciliğimi elimden aldılar (= şimdilik 4. yüm…

Monster Kariyer Canavarı

CyberBlow | 07 July 2009 09:59

Dünyanın önde gelen kariyer sitelerinden Monster yepyeni bir oyunla karşımıza çıktı.Monster Kariyer Canavarı adlı oyunda bir şirkette stajyer olarak başlayıp CEO olmaya çalışıyorsunuz.Size sorulan sorular karşılığında vereceğiniz cevaplar sizin bir üst seviyeye çıkmanızda veya işten kovulmanızda önemli rol oynuyor.Bu eğlenceli simülasyon oyununu oynamaya buradan başlayabilirsiniz.

Kablo Çözmekle Uğraşmayın Müzik Dinleyin

zabun | 06 December 2008 01:50

Karışmış kulaklık kabloları çözmekten müziğe olan iştahı kaçanlara duyurulur; Monster Cable Beats by Dr. Dre Tour kulak içi kulaklıklar, dünyanın ilk karışmayan kablosuna sahipmiş. Kulaklığın 1,2 m uzunluktaki Duraflex kaplı kablosu, sabit disklerin SATA kabloları gibi geniş ve yassı olarak tasarlanmış. Gürültü önleyici özellikteki kulaklık Iphone uyumlu ve 20 g ağırlıkta. 150 amerikan dolarına malolan kutusunda kulaklığın yanında, çeşitli boylarda yumuşak plastik uçlar ve taşıma kılıfı bulunuyor.

[mobilewhack]

The Gathering

queennothing | 09 September 2008 10:08

1995 yılında televizyon ekranlarında yayınlanan komedi filmi “The Last Englishman” dahil, bugüne kadar bir çok TV dizisi ve mini dizi senaryolarına imza atmış olan 1955 doğumlu senarist Anthony Horowitz’in yazdığı “The Gathering”, Brian Gilbert tarafından yönetildi.

Brian Gilbert
Brian Gilbert

İngiliz yönetmen Gilbert, 1997 yılında Oscar Wilde’ın hayatını anlatan film “Wilde”ın da yönetmenliğini yapmıştı fakat, 2002 yılında vizyona giren “The Gathering”, kariyerinin bir dönüm noktasıydı.

Başrolde yer alan Christina Ricci’nin performansı “Monster”ı, “Pumpkin”i, “Sleepy Hollow”u aratmayacak cinsten.

Geçirdiği trafik kazasından sonra hafızasını kaybeden bir genç kızı canlandıran Ricci, tam da ‘sorunlu, karışık ve çaresiz’ rollerin insanı.
Biyografisini okuyunca “Prozac Nation”daki ‘Elizabeth’ karakterine cuk oturacağından emin olan Erik Skjoldbjærg, sinemasevelerin güvenini boşa çıkarmamıştı.

İngiltere’nin kırsal bir kentinde geçen film, erkek arkadaşıyla tepeliğe çıkan genç bir kızın çukura düşmesiyle başlıyor. Gözlerini açtığında 1. yüzyıldan kalma yer altına gömülmüş bir kilisede olduğunu anlayacak; korkutucu heykeller ve bir ayin sonucu kurban edilmiş yaşlı adamın cedesiyle karşılaşacaktır.

Fazla büyük olmayan bu kasabada insanlar birbirini tanımaktadır. Şehrin dışında kalan büyük tarlaların ortasında bir villada yaşayan Marion ve Simon Kirkman, kasabanın geçmişinden bi’haber; kızları Emma ve annesinin ölümünden beri konuşmayan oğulları Michael’la huzurlu bir yaşam sürmektedir.