bildirgec.org

model hakkında tüm yazılar

4D CINEMA XL

endop | 26 May 2011 10:54

Profesyoneller ve profesyonel olmak isteyenler için basitleştirilmiş arayüzü ile gelişmiş bir 3D animasyon ve modelleme programı olan cinema 4D XL ‘ a buradan ulaşabilirsiniz .
Bünyesinde bir çok yeni özelliği barındıran bu program konu hakkında pek bilginiz olmasa bile kolay arayüzü ile işinize yarayacaktır. Ürünün mac versiyonu için burayı tıklayabilirsiniz.

ŞEFFAF UÇAK

admin | 07 January 2011 13:06

Artık gelişen teknolojiye ayak uyduramıyoruz.daha rahat bir yaşam ve olanakların daha iyi hale getirilmesi için yapılan çalışmalar ve araştırmalar devamlı bizlerle paylaşılıyor.

Django nedir, nasıl kurulur

admin | 22 November 2010 16:01

Django python üzerinde geliştirilmiş bir web framework’üdür. Django web programlama işini çok daha keyifli hale getiren bileşenler, yardımcılar barındırmaktadır. Türkiye’de çok fazla kullanılmasa da ileride çok daha yaygın olacağı kesindir. Ayrıca python tabanlı olması, uygulama geliştirme işlemini çok daha basitleştirmektedir. Django ile web uygulaması geliştirirken diğer python kütüphanelerini kullanabilmekteyiz. Örneğin bir sinema sitesi yapacağımızı düşünelim, ve bu sinema sitesine imdb.com gibi sitelerden otomatik veri çektireceğimizi düşünelim. Bunu her dilde olduğu gibi python’da da yazabiliriz. Ama önce bir python’un kütüphanelerine göz atıyoruz. Ve bir de bakıyoruz ki IMDbPy adında bir kütüphanesi var 🙂 Bunun gibi bir çok kolaylık daha…

Sanal alışverişte artık pek de sanal değiliz!

Beacool | 02 October 2010 11:20

Fits me
Fits me

Sanal hayatın gündelik hayatın yerine geçmesiyle değişen alışveriş kültüründe “değişmez” dediğim alışveriş sektörü giyim sektörüydü. Bu konuda birkaç deneyim yaşamış ve bedenleri benim bedenime birebir olan birkaç ürünü sanal alışverişle internetten sipariş etmiştim. Ürün geldiğinde ise üstümde hiç de benimmiş gibi durmamıştı. İşte bu birkaç acı deneyim sanal alışverişle kıyafet almamın hayalinin “henüz” erken olduğunu gösteriyordu…

Fits me ile şekilden şekile...
Fits me ile şekilden şekile…

Tabii bu haberi görmek kafamdaki “acaba?” rüzgârlarının yeniden başlamasına sebep oldu. Bir Estonya firması tarafından 30.000 insan vücudunun taranmasıyla yaratılan ve Fits.me ismiyle anılan bu ürün bir nevi robot manken. Tek yaptığı ise sizin vücudunuzu taklit etmek ama bu taklidi 2000 farklı vücut şekline girerek yapabiliyor.

Think+ Yüzünü Arıyor

nzright | 24 June 2010 10:31

“Güzelliğin ölçüsü yoktur” sloganıyla öne çıkan bayan hazır giyim markası think+ bedeni ile barışık olan büyük beden bir bayanın, en az normal kilolu bayanlar kadar güzel olabileceğini kanıtlamak için yüzünü arıyor. think plus yüzünü arıyor sitesinde 42beden ve üstü bayanlar yarışmaya katılabiliyor. Halk oylaması ile sonlacak yarışmada 10 aday seçilecek, birinciyi jürinin belirleyeceği yarışmada Think+ tüm katılımcılara %25 online indirim kuponu ve finale kalan 10 adaya Apple i-pod hediye ediliyor.
Yarışmanın birincisi ise bir yıllık profesyonel modellik sözleşmesi, profesyonel modellik kursu ve Çift kişilik Paris seyahati kazanacak.

Sesinizle uçurun!!!

Beacool | 30 January 2010 10:42

Küçüklüğümde bir sürü model asker ve alet oyuncaklarım vardı. Bunlar arasında Apache ve Skorsky helikopterlerim en sevdiklerimdendi. Ve ben o dönemlerde çok çok pahalı olan (ki halen öyle) model helikoptere özenerek bakardım…

Derken pillerin daha verimli hale gelip materyallerin hafiflemesi daha kuvvetli ve az enerji çeken motorların üretilmesiyle birden hayatımıza şarjlı uçan helikopterler girdi. Çesit çesit olanların içinde ise halen alamadığım dört kanallı Apache’ye arada gider gider bakarım (hediye etmeyi seven biri varmı??)

Eşsiz duşakabin tasarımları

sekosan | 14 September 2009 23:23

Bizim ülkemizdeki duşakabin tasarımlarına bakıyorum da ne kadar sıkıcı su damlacıklı bir plastik mikadan üretilmiş duşakabinler artık mide bulandırıyor. Oysa ki adamlar kendini aşmışlar ne tasarımlar yapmışlar sıradışı duşakabin modellerine buradan bakalabilirsiniz.

CodeIgniter’da E-posta ile Üye Aktivasyonu

fatigue | 10 July 2009 19:50

İnternet siteleri üye olan ziyaretçilerinin çalışan e-posta adreslerini denetlemek için aktivasyon e-postası gönderirler. Böylece aktivasyon mesajındaki linki tıklayan ziyaretçi web sitesine geri döndüğünde site için yaşayan bir üye kaydının yapıldığı kabul edilir. Bu yazımda CodeIgniter ile e-posta göndermeye ve aktivasyon işleminin nasıl yapıldığına değineceğim.

Yazıda daha önce burada anlattığım auth.php isimli kütüphaneyi kullandığım için, önce o yazıyı okumanızı öneririm. E-posta yollayabilmek için önce içinde gerekli sabitlerin yer aldığı email.php isimli dosyamızı application/config dizini altına kayıt ediyoruz. Dosyamızın içeriği alttadır:

Yola Yapışan Tekerlek

mkaderoglu | 22 June 2009 10:51

Esnek Teker
Esnek Teker

Bu tekerlek sayesinde virajlarda ve savrulmaya sebep olacak yerlerde güvenle yol alabilirsiniz. Geliştirilmesinde insan ayağından esinlenen tasarımcı Charlie Pyott koşarkan keskin bir viraja giren insan ayağının bilekten nasıl büküldüğünü araştırıp aynı yönetimi araçlar için geliştirmiş. Detaylı video ve tanıtım için internet sitesine girebilirsiniz.