bildirgec.org

mobile hakkında tüm yazılar

Mobil Uyumlu Yüksek Kaliteli 22 WordPress Teması

LeBron | 10 January 2011 16:18

Wordpress; birbirinden güzel bloglar, web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar yapabilmenizi sağlayan ödüllü bir içerik yönetim sistemidir. Günümüzde mobil cihazların yaygınlaşması ile mobil uyumlu sitelerin önemi çok arttı. Bu yazıda kullanıcı dostu mobil wordpress temalarına ulaşabileceksiniz.

Temalar hakkında detaylı bilgi almak, verim alabilmek ve arama motoru optimizasyonu ayarlarını en iyi şekilde yapabilmek için temaların özellikler linkine tıklayabilirsiniz.

Ücretsiz Kullanıcı Dostu Mobil Wordpress Temaları
1. jquery mobile

özelliklertestindir

2. carrington mobile

iOS 4.2 Yayınlandı

angelsdemos | 28 November 2010 16:18

Apple kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediği, Apple’ın mobil işletim sistemi iOS’un yeni sürümü yayınlandı. iPhone ve iPad kullanıcıları için geliştirilen iOS‘u artık ikinci sürüm iPod touch’larda da kullanabileceksiniz.

Yeni Sürümde Neler Var?
iPad’larda artık çoklu klasör sistemi kullanabileceksiniz. Yani her kullanıcı kendine özel klasör oluşturabilecek. Ayrıca eş zamanlı program çalıştırırken pil ömrünün daha fazla dayanması için de değişiklikler yapıldı. Notlar içerisinde yazı tipi artık değiştirilebiliyor. 30 uluslararası klavye ve sözlük, 50’den fazla dil iPad’a eklendi. Artık iPad’ı herkes rahatça kullanabilecek. iPhone’da olan fakat iPad’da olmayan birleştirilmiş e-posta kutusu özelliği iPad’a eklendi. Artık kullanıcılar birden fazla e-posta hesabını iPad’dan yönetebilecek.

7 adet Mobil Web Sitesi Test Aracı

dextarus | 22 November 2010 23:57

Günümüzde artık bir çok kişinin akıllı telefonu var ve site sahipleri sitelerini bu akıllı telefonlara uygun versiyonlarını tasarlıyorlar. Yazımda bahsedeceğim 7 araç sayesinde web tasarımınızın akıllı telefonlarda nasıl bir performans göstereceğini bulabilirsiniz.

iBBDemo2
iBBDemo2 bir Adobe Air programı ve size sitenizin iPhone ve iPadde nasıl gözükebilceğini gösteriyor. iOS ailesinin mobil sistemlerinde Web programlarının nasıl çalışacağını test etmek için güzel bir araç.

Mobil Siteleri Test Etmek için Araçlar

wmafk | 22 November 2010 10:02

Son günlerde akıllı telefonları kullanımı gittikçe artıyor. Bu kullanıcılar bilgisayarlarında yaptıkları işlerini artık telefonlardan yapıyorlar. Mail atıyor, chat yapıyor ve internette geziyor. Bu yüzden, web site sahipleri artık sitelerini bu kullanıcıların ziyaret edebilecekleri şekilde ayarlamaları gerek.

Sitelerini bir şekilde bu kullanıcıların ziyaret edebilecekleri hale getirdikten sonra sonucu görmek gerek. Eğer akıllı telefonunuz vs. yoksa bu araçlar işinize yarıyabilir.

iBBDemo2

iBBDemo2
iBBDemo2

iBBDemo2 bir Adobe Air uygulaması olup, Sitenizi Iphone ve Ipad’den görünümünü test eder.

Bu telefonu siz tasarladınız : Nokia U

angelsdemos | 16 November 2010 15:35

Nokia, kendi kalıplarının dışına çıkmak ve kullanıcıların en çok seveceği telefonu sunmak için daha önceden internet üzerinden kullanıcıların cep telefonlarını tasarlamalarını istemişti. Bir cep telefonu ile ilgili birçok özelliği soran Nokia, daha sonra bu cep telefonunu çıkaracağını duyurmuştu. Ve şimdi o telefon karşımızda: Nokia U

Nokia U, 4 inç’lik dokunmatik ekrana sahip.16:9 görünüm sunabilecek ve ayrıca dokunmatik panelleri bulunmakta. 10 mm inceliğinde 60 x 110 x 6 boyutların zarif ve göze hitap eden hoş bir tasarımı bulunmakta. Alimünyum dış kasa ile tasarlanan Nokia U, sadece tek renk olarak piyasaya sunulacak.

FringOut Andorid’e Skype’nin yerine geçmeye geliyor.

dextarus | 04 November 2010 17:37

Androidmobil işletim sisteminde VoIP programlar konusunda Skypeliderliğini sürdürürken sahaya yeni bir oyuncu daha geldi, fringOut.

FringOut
FringOut

Skype‘nin aksine FringOut eski Android sürümlerinde bile çalışmakta. Skype en az 2.1 sürümünde çalışırken FringOut 1.6 sürümünde bile çalışabiliyor. Ve Skype’den üstün kılan bir özelliği ise 3G de çalışabilmesi. Bilindiği gibi Skype sadece WiFi bağlantıda çalışabiliyor.
Program Yahoo, ICQ, AIM, Facebook, Twitter, Windows Live ve Google Talk bir çok mesajlaşma platformunu destekliyor.

Telefonunuz İçin Ses İndirebileceğiniz 5 Site

Atomic Bomb | 17 September 2010 10:37

Otobüslerde, caddelerde, otogarlarda ilginç telefon sesleriyle karşılaşmışsınızdır. Bunları nereden buluyor bu insanlar diye de düşünmüşsünüzdür belki de. İşte bu yazıda komik, ilginç telefon sesleri indirebileceğiniz adresleri tanıtacağız.

1- Zedge

18 milyon üyesi olan bu sitede, telefon seslerini dinleyip indirebilirsiniz. Üyelik gerektirdiğinden, üyeliğinizi yaptıktan sonra telefonunuzu seçerek kendi telefonunuza uygun içeriği elde edebilirsiniz. Telefon seslerinin yanında, temalar, programlar, ekran koruyucular, duvarkağıtları da bulunuyor.

sitenizi mobil uyumlu hale getirin; onbile.com

freeradical | 11 August 2010 10:00

sanırım yakın bir gelecekte, internet bağlantı oranı büyük oranda cep telefonları üzerinden gerçekleşecek.bu konuda artık hemen herkes hem fikir.

ancak halen sitelerin tamamı mobil görüntüleme için tam uyumlu olamayabiliyor.

özellikle kişisel web siteleri ya da amatör işlerde bunun için ekstra bir uğraş vermek gerekiyor.

neyse ki bu zahmetten kurtulmaya yarayan bazı servisler var. bunlardan biride onbile.com.

ücretsizolarak sunulan bu servis, çok kısa süre içinde kolayca anlatılan adımlar yardımıyla sitenizi cep telefonlarından görüntülemeye uyumlu hale getiriyor. içeriğinize uygun şekilde seçebileceğiniz farklı tasarım alternatifleri bulmanız da mümkün.

kısa tanıtım videosunu burdan izleyebilirsiniz.