bildirgec.org

mm hakkında tüm yazılar

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

LG’den kağıt ekran

feveran | 29 August 2010 18:16

LG aynen kağıt gibi eğilip bükülebilen lcd ekranlarının üretimine bu yıl sonunda başlayacağını duyurdu.

Bu ekranlarla üretilecek e-kitap okuyucularının amazon kindle gibi olması öngörülüyor. LG yöneticileri gelecekte bu tür monitörlerin artacağı ve sektörde yeni bir vitrin olacağını iddia ediyor.

Denenebilir Bir Site

ugurgenc | 17 March 2010 12:37

Site Blogger’ da kurulmuş. Bu siteye, sitesahibinin gezdiği beğendiği haberlerin ( İçinde Bildirgeç yazıları da var?) ilk paragrafları ile ve Haberin bağlantısıyla konu yazılıyor. Binevi kişiselleştirme özelliği olmayan RSS okuyucu.

İnternet Günlükleri adındaki site hoş bir temaya sahip. Haberler kısa kısa. Konu başlıklarına basmadan asıl haberin yayınlandığı siteyi görebiliyorsunuz.

Sony Ericsson W595 (Linda)

mehmetbastug94 | 11 August 2008 17:26

Sony Ericsson W595 (Linda)

Linda kod adlı Sony Ericsson W595 in, Sony Ericsson Walkman serisinin yeni üyesi olacağı gelen söylentiler arasında. Temmuz ayının ortalarındea duyurulması beklenen Sony Ericsson W595 in 14 mm inceliğinde ve W910i de olduğu gibi “music shake control” özelliğine sahip olacağı tahmin ediliyor.

Kendi M&Mini Kendin Yarat

matamua | 29 June 2008 22:10

M&M Faces
M&M Faces

M&M şekerlemeleri yıllardır bir fenomen. Hepimizin hayatındaki özel yerini pazarlamadaki yenilikleri takip ederek sağlamlaştıracak gibi. Kişiselleştirilmiş yeni ürünü M&M Faces şu an için sadece online olarak satılıyor. M&M Faces ürünlerinden almak isteyenler fotoğraflarını göndererek, kendi seçtikleri renklerde ve kendi seçtikleri yazıları kullanarak sadece kendilerine özel M&Mler yaratabiliyorlar. Gönderdikleri fotoğrafların şekerleme üzerinde nasıl yer alacağına da kendileri karar veriyorlar. En az 3 paket satın almanız gereken 7-onsluk (31 gram) paketler 14.95$ fiyatla satılırken, 5 ya da 10 paketlik özel kutular da 162.50 ve 312.50$’dan satılıyor. 1.6- 1.75 ons arası değişik ebatlardaki party paketleri ise en az 20 paket sipariş ile bir paketi 4.99– 6.19 $ arası bir fiyatla satışa sunulmuş.
Ayrıca doğumgünleri, business, düğünler ve çeşitli kutlamalara özel paketler de mevcut.

açık kaynak araba projesi

eminkeles | 01 April 2007 09:11

bir gurup Hollandalı araştırmacı tarafından fikri ortaya atılan ve geliştirilen dünyanın ilk açık kaynaklı [open source] arabası “c,mm,n”, [common] Amsterdam’da düzenlenen AutoRAI otomobil fuarında tanıtıldı. Aracın tüm teknik çizimlerine, tasarımına ve araçla ilgili herşeye şuradan ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Bununla da yetinmeyip, fikirlerinizi düşünceleriniz paylaşabilir, katkıda bulunabilirsiniz.

Oscar adında açık kaynak olan bir araba projesi daha var ancak o henüz tasarım aşamasında.

sizeasy.com – ürün araştırırken boyutlarını karşılaştırın

leent | 11 January 2007 10:39

netten ürün araştırırken genelde boyutuyla ilgili 34x22x10mm gibi rakamlar görürüz ve genelde bu rakamlar bize cihazın boyutu hakkında bir fikir vermez.

sizeasy.com sitesine girdiğimiz rakamlar sayesinde cihazın ne kadar büyük olduğunu görebildiğimiz gibi ürünü başka ürünlerle veya kredi kartı, kart destesi gibi nesnelerle karşılaştırabiliyoruz.

hatta site bizim için popüler cihazlarla ilgili örnek karşılaştırmalar vermiş.

korku sineması oyunu

k3skin | 15 November 2006 08:50

http://us.mms.com/us/dark/index.jsp sitesinde korku sineması üzerine hazırlanmış son zamanların en ilgi çekici oyunu bulunuyor. M&M siyah çikolatasının reklamı için korku sinemasının fanlarına bağımlılık yapacak bir oyunu ortaya çıkardı. oyunda saklı olan elli tane kokru sineması eserini bulmaya çalıyorsunuz. türün meraklıları için yeterince iyi bir oyun…

resimde gönderme yapılan 50 filmi bul

nihilanth | 29 September 2006 08:14

M&M’in güzel bir oyunu var. Karşınıza çıkacak fotoğrafta gizli 50 karanlık filme gönderme yapılmış,çoğu bilinen şeyler fakat filmlerden çok filmlerin isimleriyle ilgili olduğu için alışmak zor geliyor başta. Çözmeye başlayınca gerisi geliyor. Bakalım Bildirgeç hepsini bulabilecek mi .) Biz arkadaşlarla 49 tanesini bulduk 1 günde. Son filmi bulamayınca araştırmak zorunda kaldık cevabı.

Sayfa yüklendiğinde dilerseniz kaydedip daha sonra devam edebiliyorsunuz.