bildirgec.org

mikrop hakkında tüm yazılar

ÇOK YAŞA MI YOKSA…

admin | 03 January 2011 23:26

Kış ve soğuğun bastırmasıyla soğuk algınlığı da artamaya başlar. kendimize ne kadar dikkat edersek edelim işyerimizde,toplu taşıma araçlarında ve çevremizden hastalık mikropu kaparız. özellikle grip mikrobu en yaygın olanıdır.

Yine mi mikroskop?

Beacool | 25 January 2010 13:33

Yine mi mikroskop?

Çocukluğumdan beri hep bir mikroskobum olmasını istemiştim. Artık olabilir hem de gözümüzü kapatmak zorunda kalmadan. Tabii sitemizde daha evvel birkaç kez bu hayal için zamazingo tanıtıldı ama bunun diğer mikroskoplardan farkı değiştirilebilir ledleri (bunun önemini uğraşanlar bilir) ve bir standa ihtiyaç duymaması. 63$ olarak satılan WIKI USB Digital Microscope u buradan alabilirsiniz. Usb den bağlanan bu ürünle mikroskop gerektiren işlerinizi görmek kadar çocukluk hayallerinizi gerçekleştirebilir…

Sende Dünyadaki Diğerleri Gibi Bu 20 Soruya Takmış Durumda Mısın…?

| 05 November 2009 16:33

Soru 1. Solakların saglaklara göre daha mı zeki olduğu…?

Soru 2. Kaşınmanın nasıl olduğu ve tam olarak ne anlama geldiği…?

Soru 3. 44,5 ateşle yatarken neden üşüdüğümüzü…?

Soru 4. Soğanın neden olduğu o sinir bozucu göz yanmasının sebebini…?

Soru 5. Deniz,havuz,banyo sonrasında oluşan büzüşme,buruşmanın sebebini…?

Soru 6. Arkada oturmanın ezikliği dışında bir de araba tutma saçmalığının nedenini…?

Soru 7. Deniz havası,Boğaz havası alma anındaki havanın gerçekten temiz olup olmadığı…?

Hey Mary, Bu Var Ya…

Kuduz maymun | 10 August 2009 13:43

En sevdiğim ev hayvanı: Mayt
En sevdiğim ev hayvanı: Mayt

Televizyonda… Doğrudan satış reklamları vardı. Hani gür sesli, aslında yaşamının her anında acayip enerjik ve neşeli olduğu görüntüsünü veren adamlar sunar, malı pazarlar ya, onlardan. Adam acayip neşesiyle ve gür sesiyle çıkıp “Merhaba Mary, bugün size çok yarayışlı bir alet tanıtacağız, gözlerinize inanamayacaksınız” kabilinden bir iki söz söyledi. Alet, ucundan buhar çıkan, bir hortumla omza asılabilecek minik bir tanka bağlanan bir aletti. Verdiği buhar da tazyikli değildi. Biraz çıkıyor işte ucundan. Ütü yapmaya yarıyordu. Mesela duvarda asılı perdeyi bile, hiç indirmeden, buhar tutarak ütüleyebiliyordunuz.Sadece bu kadar mı? Gel Mary, bak şimdi: Yatağımızda değil öyle bir-iki tane, milyonlarca “mayt” vardı ve bu maytlar örümcek familyasındandı. Bu sırada kadın adamın kaldırdığı yastığın altından bir mayt resmi çıkınca çok şaşırmış gibi iki elini yüzüne dayayıp çığlık attı.

Kadın, perde maytlarını öldürürken (ayrıca ütülenmiş de oluyor)
Kadın, perde maytlarını öldürürken (ayrıca ütülenmiş de oluyor)

Resim, gözle görülmeyen maytların milyon kez büyütülmüş haliydi. Stüdyoda ne kadar kadın varsa hayret ve korku nidaları koyverdiler. İşte bu alet verdiği buhar sayesinde maytların kökünü kazıyordu.

Öldürücü elektrik süpürgesi

kalsiyum sandoz | 22 June 2009 17:21

Oreck Halo UV-C sadece evinizdeki tozu toprağı süpürmüyor aynı zamanda gözümüzle göremediğimiz son derece iğrenç yaratıkları, maytları, bakterileri, mikropları gözlerinin yaşına bakmadan öldürüyor. DNA’larını UV ışınlarıyla parçalayarak bu işi yaptığını beş çayına gelen arkadaşlarınıza anlatırken nasıl hava atacağınızı bir düşünün. Bakterilerin %99,9’unu tozların da %90’ını alaşağı eden bu zamazingo tam 5 yıl garantili ve fiyatı sadece 600 dolar. Çocuklarımıza temiz bir gelecek bırakmak için pek de fazla bir bedel değil.

8milyonmikrop.com

madmac | 17 February 2009 09:58

Domestos’un Ultra Yoğun ürününün yoğun kıvamlı yeni ürünü için ürettiği web sitesi… Siteden mikroplar hakkında bilgi edinebilir, mikrop dünyası hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz ayrıca reklam jingle ve videoları görebilirsiniz…

Kadınların Elleri Daha Kirli Çıkmış !?

keremx | 12 November 2008 10:33

ELLERİNDEN BELLİ OLUYOR BİR KADIN

Şair Sezai Karakoç, Monna Rosa isimli unutulmaz şiirinde der ki:

Ellerin ellerin ve parmakların,
Bir nar çiçeğini eziyor gibi.
Ellerinden belli oluyor bir kadın,
Denizin dibinde geziyor gibi,
Ellerin ellerin ve parmakların.

Şairin tespiti kadınları anlatmaya yetiyor: “Ellerinden belli oluyor bir kadın..”

Yüzü, gözleri ve elleri, bir kadını en çok anlatan parçalarıdır. Kadının bedenindeki ve ruhundaki güzelliğini, Yaratan özellikle ellerine nakşetmiştir. Bir kadın her şeyden önce; Elleri ile sever, elleri ile yuva yapar, elleri ile büyütür, elleri ile sahip çıkar…

Milyonlarca İnsan İçin Umut “Solvatten” (Güneş Suyu)

serversistemci | 11 November 2008 01:27

Milyonlarca İnsan İçin Umut
Milyonlarca İnsan İçin Umut “Solvatten” (Güneş Suyu)

Resminden pek bir şey anlayamadığınız bu ürün, aslında dünyadaki milyonlarca insan için kurtuluş olarak görülüyor. Stockholm Teknoloji Fuarı’nda yılın projesi olarak gösterilen ürün, özellikle Afrika ülkelerinde sağlıksız su kullanımından meydana gelen onlarca hastalık için çözüm olarak görülüyor.

“Solvatten” (Güneş Suyu) isimli cihaz gerçekten ismini hak eden bir ürün. Çalışması ise çok basit ve masrafsız. Bunun yanında Dünya Sağlık Örgütü standartlarına da uygun olduğu belirtiliyor. İki bidonu olan cihaz, su doldurularak 3-4 saat güneşte bekletiliyor. İçindeki su 55 dereceye kadar güneşte ısınan cihaz, içindeki bakteri ve virüsleri öldürüyor. Bu temizleme işleminde UV ışınlarını da kullanması ayrı bir özelliği. Bunu tarif edecek olursak; UV ile kaynatma + UV + filtreleme tekniğini kullanıyor. Fakir ülkelerdeki su sorununu çözeceği düşünülen cihazın kullanımının da kolay olmasından dolayı sorun yaşanması beklenmiyor. Ürünün sitesi ve animasyonu.

Bıçaklarınızı Sterilize Etmek için

iMania | 22 October 2008 16:27

Eğer mikroplara karşı allerjiniz var ise bu zamazingo tam size göre. Bakterileri %99’a kadar bir oranda imha ediyor, arzu ederseniz bu işlemi her üç saatte bir tekrarlıyor. Sistem UV-C ışınları ile çalışıyor. Ederi 90$.

Kaynak