bildirgec.org

mikro hakkında tüm yazılar

YAKINDAN BAK

admin | 31 December 2010 15:39

herkesi korkutan, dünya üzerinde milyonlarca insanın ölümünden sorumlu bir katil. hala bu katille nasıl baş edileceği tam olarak bulunabilmiş değiliz. sadece ismini biliyoruz ve insanlara neler yaptığını.

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

Bluetooth gördük ama bunu göremiyoruz!

Beacool | 02 February 2010 16:40

Dişe takılım şekli...
Dişe takılım şekli…

James Bond filmleri her ne kadar aksiyon filmleri olsalar da her zaman çağının ötesinde teknolojilerin habercisi yapımlardı. Günümüzde kullandığımız ve bize normal gelen bir sürü zamazingonun ilk fikirlerini bu filmlerde gördük.
Neyse ki artık haberleri filmlerden almaya gerek kalmıyor. İnternette yeni bir buluşu anında duyabiliyoruz. Aynı bu ürün gibi. Ürünümüzün ismi Soundbite ve ismini tamamen hak ediyor. Üretici firmamız Sonitus Medical. Görevini özetlemek gerekirse sesi direk kulağınızın içine iletmek!

sony cmt-e350hd

schizophrenia13 | 23 September 2009 09:49

sony cmt-e350hd
sony cmt-e350hd

160gb dahili hdd ve usb bağlantı arayüzüyle dijital müzik arşivinizi dinlemenize yardımcı olacak bu mini sistem cmt-e350hd, gövdesinin üzerinde bir adet wm-port yuvası da barındırmakta.

bazı özellikleri:

  • 160gb hdd
  • cd çalar
  • MP3/WMA/ATRAC / Linear PCM / AAC ses format desteği
  • usb
  • fm radyo
  • 20w x 2

sony cmt-v3

schizophrenia13 | 22 September 2009 08:58

sony cmt-v3
sony cmt-v3

sony’nin mikro ses sistemi cmt-v3, son nesil walkman’lerde karşılaştığımız vm-port yuvasına da sahip. fm/am radyo’nun dışında üzerinde bir de cd çalıcı mevcut.

bazı özellikleri:

  • 5W +5 W rms
  • MP3/WMA/ATRAC / Linear PCM / AAC ses desteği
  • gövde 200 × 221 × 205mm, 2.2kg
  • hoparlör 130 × 221 × 135mm, 0.7kg
sony cmt-v3
sony cmt-v3

Dünyanın en küçük video kaydedicisi: spyer fingertip

brum | 27 August 2009 10:14

Dünyanın en küçük video kaydedicisi
Dünyanın en küçük video kaydedicisi

Parmak boyutundaki video kaydedicisi spyer fingertip micro camcorder, şu ana kadar yapılanların en küçüğü. Renkli video kaydedebilen kamera, şarj edilebilir bataryaya sahip. 8 GB’a kadar da Micro SD hafıza kartlarını desteklemekte. USB kablo ile bilgisayar bağlantısı kurulabilen cihaz, herhangi bir sürücünün yüklenmesine gerek duymadan da çalışabilmekte. 70 dolara satılan kamera, USB bellek olarakta kullanılabiliyor.

boyundan büyük blog

Mazyol | 02 December 2008 13:14

tumblr
tumblr

tumblr bir mikroblog servisidir. blog değil. bildiğimiz blogların aksine daha kullanışlı özelliklere sahiptir. ve bir xxl wordpressin yanında small gibidir tumblr.

tumblr
tumblr

tumblr işinizi kolaylaştırmak açısından text (yazı) , photo ( fotoğraf , resim ) , quote ( alıntı ) , link ( bağlantı ) , chat ( diyalog ) , audio ( müzik , ses dosyası ) , video olmak üzere kategorilerde girdi girmenizi sağlamaktadır.

cennetten damla damla

xerre | 11 September 2008 13:25

soğuk gecelerin sabahında havadaki su buharının yoğunlaşarak oluşturduğu çiy, damlalar halinde etrafa bir örtü gibi serilir.

ve burada da olduğu gibi her bir damlada cennetten bir manzara sunar bizlere.aynı yazar Henry Wadsworth Longfellow‘un da dediği gibi:

yeni nesil, akıllı, minyatür, mikro pompalar

Banned | 11 May 2008 23:55

yenilikçi mikro pompa modeli
yenilikçi mikro pompalar insandaki yemek borusu gibi çalışıyor : sol taraftan sıvı içeriye giriyor(üstteki resim); pompanın büzülmesi ile sıvı ileriye doğru itiliyor (ortadaki resim); ve sağ taraftan sıvı serbest bırakılıyor (alttaki resim)

Yenilikçi mikro-pompalar, tıp alanında eser miktardaki sıvıların, doğru bir biçimde ve esnek bir aralıkta dozajını ayarlamaya imkan tanıyor. Bu akıllı pompalar, sahip oldukları aktif kompozitler ve elektronik kontrol mekanizmaları ile tam bir doğrulukla ileriye ve geriye pompalamayı, çok düşük bakım masraflarıyla garanti ediyor.

Tıp alanında çalışanlar bazen çok düşük miktardaki sıvıları yönlendirme/kontrol etme ihtiyacı duyarlar. Örneğin on mililitre miktarında bir ilacı hastaya ideal olan tedaviyi gerçekleştirmek için tam bir doğrulukla vermeleri gerekir. Mikro pompalar, çok düşük dozajları ayarlamaya inanılmaz bir şekilde yardımcı olurlar.

peristaltik harekete örnek : insandaki yemek borusunun hareketi
peristaltik harekete örnek : insandaki yemek borusunun hareketi *

Aslında akıllı mikro-pompaların çalışma mantığıyla çalışan, yani peristaltik hareketi baz alan pompalar 25 yılı geçkin bir süredir kullanılmakta. Ve çok düşük sıvı miktarlarıyla çalışılan bu pompalar, medikal mühendislikten mikro üretim teknolojilerine kadar bir çok alanda kullanılmakta. Fakat bu tip pompalar şimdiye kadar istenilen düzeyde esnek çalışma koşullarını sağlayamamışlardır. Örneğin tek bir yönde çalıştırılabilmişlerdir, sıvı içerisindeki baloncuklar çalışmalarını olumsuz etkilemiştir, sıvıdaki yabancı partikülleri tolere edememişlerdir vb…