bildirgec.org

micro hakkında tüm yazılar

cinemin swivel

schizophrenia13 | 26 February 2010 14:42

cinemin swivel
cinemin swivel

cinemin swivel, taşınabilir bir el projeksiyon cihazı. diğerlerinden farklı olarak eğilip/büyüklebilir bir gövde tasarımına sahip. iphone, ipod veya görüntü çıkışına sahip herhangi bir cihazla kullanılabilen ürün, 480×320 piksel çözünürlüğe sahip.

cinemin swivel
cinemin swivel

bazı özellikleri:

  • 480×320 piksel
  • dlp
  • 0-90 ° kafa hareketi
  • 3:2 görüntü oranı
  • 1000:1 karşıtlık oranı
  • 3.7 V / 1900 mAh, 140dk
  • 120 x 52 x 22 mm
  • 172gr

doyasıya fotoğraf 2

xururuca | 23 February 2010 13:07

Roeselien Raimond'a ait bir çalışma
Roeselien Raimond’a ait bir çalışma

2photo.ru:Fotoğraf müdavimlerinin aşina olduğu,
meraklılarının ise acilen göz atması gerektiğini düşündüğüm birbirinden harika fotoğraf çalışmalarına websahipliği yapan rus menşeili fotoğraf sitesi.
web2.0 ile yoğurulup,tasarımını yenileyerek takipçilerinin karşısına yeni ingilizce yüzüyle çıkan site de 3d,hdr,
siyah/beyaz,fantastik,portre,spor,macro/micro,
reklam gibi konu başlıkları altında toplanmış yüzlerce fotoğraf meraklılarını bekliyor.yeni tasarımıyla videolar başlığı da eklenen siteye,dilerseniz üye olarak puanlama da yapabilirsiniz. eski hali daha güzeldi,yatay sitelere alışamadım diyenleri de böyle alalım.
not:sitedeki erotik içerikli bazı fotoğraflar ziyaretçileri rahatsız edebilir.

peter callesen'e ait bir çalışma
peter callesen’e ait bir çalışma

Bluetooth gördük ama bunu göremiyoruz!

Beacool | 02 February 2010 16:40

Dişe takılım şekli...
Dişe takılım şekli…

James Bond filmleri her ne kadar aksiyon filmleri olsalar da her zaman çağının ötesinde teknolojilerin habercisi yapımlardı. Günümüzde kullandığımız ve bize normal gelen bir sürü zamazingonun ilk fikirlerini bu filmlerde gördük.
Neyse ki artık haberleri filmlerden almaya gerek kalmıyor. İnternette yeni bir buluşu anında duyabiliyoruz. Aynı bu ürün gibi. Ürünümüzün ismi Soundbite ve ismini tamamen hak ediyor. Üretici firmamız Sonitus Medical. Görevini özetlemek gerekirse sesi direk kulağınızın içine iletmek!

Twitter’da Değişim Devam Ediyor…

algoz | 02 July 2009 11:44

İki ay kadar önce ana sayfasında bazı değişikliklere giden Twitter, şimdi de following(sizin takip ettikleriniz) ve followers(sizi takip edenler) sayfalarının görünümlerinde ve işlevselliklerinde iyileştirmelere gitti.


Yeni versiyon sayfalarda, arkadaşlarınızı liste biçiminde, toplu halde görüntüleyebiliyor ve en son tweet’lerini gizleyebiliyor veya görüntüleyebiliyorsunuz.

twitter’da detaylı arama yapın

algoz | 16 April 2009 15:07

twitter * api’leri ile yapılan uygulamar oldukça popüler olmuş durumda. hergün yeni bir tanesinin eklendiği bu uygulama dünyasına son olarak twitter’da arama yapabileceğiniz twazzup uygulaması eklendi.
twazzup ile aradığınız kelimenin geçtiği twitlerle beraber; popüler diğer aramaları, aramanızla ilgili popüler twitercıları, resimleri ve linkleri de görebilirsiniz.

kaynak: readwriteweb,mashable.

Micro USB Mouse

nugenca | 26 March 2009 12:47

Micro USB Mouse
Micro USB Mouse

shanghai donya firması yeni küçük USB mouse’u tanıttı. XP ve Vista için tasarlanan bu mini mouse 22g ağırlığında ve 30x20x30mm boyutlarında. Bu kadar küçük bir aleti acaba delirmeden kullanabilir miyiz? 🙂

Micro USB Mouse
Micro USB Mouse

DelFly Micro : Kameralı Otonom Uçan Robot

zabun | 24 July 2008 22:51

DelFly Micro, şeffaf kanatlarını çırparak kendi kendine uçabilen bir robot. Gelin böceğine benzeyen robot, sadece 3g ağırlığa, 10cm kanat açıklığına sahip olmasına rağmen bir de mikro kamera taşıyor ve uçarken yakaladığı görüntüleri sahibine gönderiyor. İç mekanlarda çalışmak üzere tasarlanmış robot, uçarken cisimlere çarpmıyor.

[gizmodo] [video]

Çalınan Bilgisayarınızdaki Dosyaları Uzaktan Koruma

osmanxx | 10 December 2007 15:46

Trend Micro, çalınan dizüstü bilgisayarlardaki dosyaları korumayı amaçlayan Remote File Lock (Uzaktan Dosya Kilitleme) özelliği piyasaya çıkarıyor.

Ürünün adı PC-cillin 2007 Internet Security

Ürünü kulanmaya başlarken bilgisayar adı, şifre ve geçerli bir e-posta adresi giriliyor.

Yükleme bitince TrendSecure Vault adında bir klasör oluşuyor. Korunmasını istediğiniz dosyayı buraya yüklüyorsunuz. Eğer bilgisayarınız çalınırsa Trendsecure sitesine girerek dosyaları erişime kapatıyorsunuz…

m-audio microtrack ii

schizophrenia13 | 30 November 2007 11:13

m-audio microtrack ii
m-audio microtrack ii

m-audio’nun iki kanallı profesyonel ses kaydedicisi olan microtrack ii, bağlantı olanakları ve kayıt seçenekleriyle ses teknisyenleri kadar film ve müzik ile alakalı amatörlere de profeyonel yardım sağlıyor. kesintisiz olarak 2gb’ın üzerinde dosya üretebilen microtrack ii usb 2.0, s/pdif, rca, 1/8″ kulaklık bağlantısı gibi arayüzleri üzerinde barındırıyor.