bildirgec.org

michael jackson hakkında tüm yazılar

80’lere Dönüş Komedisi: Hot Tub Time Machine (2010)

dnz81 | 26 January 2011 14:16

Michael Jackson’ın rengi siyah, uzun saç moda, devasa uydu telefonları ve lise aşkları… O zaman 80’lerdesiniz!

film afişi

Ailemizin oyuncusu John Cusack‘tan son derece eğlenceli bir 80’ler komedisi Hot Tub Time Machine!

J. Cussack’ın yanı sıra filmde, 80’lerin ünlü komedyeni Chevy Chase, Clark Duke, Craig Robinson, Rob Corddry ve çıtır kızlar olarak Lyndsy Fonseca (kendisiniKick-Ass‘ten anımsıyoruz), Lizzy Caplan ve Collette Wolfe yer alıyor..

Digg’in en iyileri: 2009’dan seçmeler

megalotti | 31 December 2009 09:34

Yılın son dönemlerinde neredeyse tüm basılı yayınlar fikir birliği etmişcesine ilgi alanlarıyla ilgili o yıla ait genel bir değendirme yaparlar ve bunu da okurlarıyla özel sayılarla almanak hudutları içinde paylaşırlar. İnternet mecrasında da durum aynı. Aralık 2009 içinde Google, Bing, Yahoo bu yıl en çok neyin arandığını çoktan duyurdular bile. Keza Twitter ve Facebook da bu partiye katıldı.

Özellikle sosyal medyanın iyice gün ışığına çıktığı bir sürecin canlı şahitleri olarak sosyal paylaşım sitelerinde durum ne derseniz iş resmen hammaliyete biniyor. Neyse ki labs.digg.com var.

digg 365
Digg’in okumuş, yazılımcı olmuş çalışanlarının bir nimeti olan bu platformda 365 adında öyle bir servis var ki, bir çırpıda geçen hafta, geçen ay, hatta bu yılın Ocak ayında digg.com’da en çok ne beğenilmiş bir çırpıda göze hoş gelen hareketler eşliğinde görebiliyorsunuz.

Neyse, Mashable‘dan Ben Parr da üşenmemiş ve bu özelliği didiklereyek güzel bir liste çıkarmış. Ben de bu linklere göz atıp söz konusu yazıyı minik bilgi notlarıyla Bildirgeç için yeniden derledim.
İşte bu yıl digg.com farkıyla 2009’a damgasını vuran – Michael Jackson’ın ölümü ve Barack Obama’nın başkan seçimini bir kenara bırakırsanız – internette en çok “kazılan” linkle . Tersten başlıyoruz:

10 – 11.600+ digg: Apple Introduces Revolutionary New Laptop With No Keyboard (Apple devrimci özellikli klavyesiz laptopunu tanıttı)

Apple'ın klavyesiz laptop'u
Apple’ın klavyesiz laptop’u

Onion News Network’ü bilmeyenler, bu videoyu izleyince bu “tv kanalının” hangi amaca hizmet ettiğini daha iyi anlayacaklardır. Apple’ın yeni ürünleriyle dalga geçen diğer eğlenceli haberlerden birini daha görmek için Google’a ipod invisa yazıp aratabilirsiniz.

2009 yılının Fotoğrafları

selamivega | 30 December 2009 21:22

2009 yılını geride bırakırken reuters editörleri tarafından seçilen 2009 yılının fotoğrafları, bunlardan ilki h1n1 şüphesiz 2009 yılının kabusu olan bu hastalık ilk sırada;

h1n1
h1n1

buda istanbul’dan yılın fotğrafı;

h1n1
istanbulda sel

Pop Müziğin Kraliçesi: MADONNA

queennothing | 23 December 2009 11:04

Madonna Louise Ciccone, Sylvio ‘Tony’ve Madonna Fortin’in kızları olarak 16 Ağustos 1958 tarihinde, Amerika Birleşik Devletleri‘nin sakinlik abidelerinden biri olan Michigan, Bay City’de dünyaya geldi. Baba tarafından gelen İtalyan kökeni ve anne tarafından gelen Fransız kökeniyle, ailenin ‘Nonnie’si Madonna, henüz okula başlamadan balerin olmaya karar verdi ve yazıldığı Katolik Okulu’nda balenin yanında ses ve piyano eğitimi de aldı. Madonna‘yı gerçek bir Katolik olarak yetiştirmeyi amaçlayan baba Tony, 1963 senesinin Aralık başında karısını göğüs kanserinden kaybetmesi üzerine, ev işleriyle ilgilenip, çocuklara bakması için Joan Gustafson’u işe aldı. Madonna 14 yaşına geldiğinde babası, yardımcıları Gustafson ile evleneceğini bildirdi ve genç kadın, 1972 senesinde resmen ‘annesi’ oldu. Ergenlik çağlarına denk gelen bu evlilik, babasına olan sevgisini sorgulamasına sebep olmaktaydı ve evdeki yabancı kadın akarşı hiç bir yakınlık hissetmeyen Madonna, babasının dikkatini tekrar çekebilmek için tüm aileyi şaşırtan tavırlar sergilemekteydi. Liseyi Rochester’de bitiren Madonna, okulun amigo kızlar takımındaydı ve o sıralarda aklındaki tek düşünce, dünya çapında ünlü bir dansçı olmaktı.

Ayda Yürüyen Çocuk

pilli pati | 26 November 2009 11:24

çocuk Michael Jackson
çocuk Michael Jackson

Şarkılarını nasıl yazdığını sorduklarında “Şarkıyı yazmam, şarkının kendisini yazmasına vesile olurum” demişti yüzünde mütevazı bir gülümsemeyle… Kendi özgün figürlerini oluştururken en çok ilham aldığı James Brown bile O’nun ne kadar yetenekli birisi olduğunu ifade etmişti. Dansı hakkında nasıl düşünüp hangi figüre ne zaman karar verdiğini soran bir gazeteciye ise “Dans için düşünmek en büyük hatadır, sadece hissetmelisiniz” karşılığını vermişti. Zaten bu sorunun tabiatı biraz tuhaftı. O’na bu soruyu sorması gereken bir müzisyen ya da bir sanatçı olsaydı eminim sorunun tuhaflığına bakıp es geçerdi.

Prova yaparken a capella‘lar çalışırdı ve parçalarının büyük çoğunluğunda kulağımıza enstrüman sesi gibi gelen o tınılar aslında kendi sesi ile oluşturduğu a capella‘lardı. Muhakkak şarkılarını canlı okurdu. Provalarda bile… Provanın sadece fiziksel sahne performansı olmadığını, aynı zamanda ses tellerinin esnekliğinin ve nefes kontrolünün nabız hızlandığında da gerekli olduğunun bilincindeydi. Bu özelliği ile bütün diğer sahne sanatlarında yer alan ve sanatına gerekli özeni gösteren kişilerdendi.

Michael Jackson olmak zor işti. Kimse kapılar ardındaki özel bir hayatı kurcalamaktan ve O’na bir yetişkin gibi davranmaktan geri durmadığı için O hep, büyürken yetişkinliğe adım attığını fark edememiş bir çocuk kadar kırılgan kaldı. Kimse bunu anlayamasa da Michael Jackson‘ın yetişkin kimliğinde dahi o çocuk hep bir yerlerde karşımıza çıktı.

This is it! Michael Jackson ‘ lı Arama Motoru

cetciz | 30 October 2009 17:42

Michael Jackson ' lı Google
Michael Jackson ‘ lı Google

Bengoogle.com sitesi bugünden itibaren yeni bir google eklemiş sitesine. Michael Jackson ‘ lı Google. Michael Jakson’ ın belgesel tadındaki “This is it” filminin sinemalara gelmesiyle birlikte Arama motoru da piyasaya çıkmış 🙂 Bence gayet güzel, bir MJ hayranı olarak kullanmaya başladım bile..

Buradan sitesine ulaşıp Michael Jackson ‘ ı bulup “Açılış Sayfası Yap” linkine tıklıyorsunuz ve artık arama motorunuz Michael Jackson ‘ lı oluyor 🙂

Kralın dönüşü

madkhan | 14 October 2009 19:02

öldü mü ölmedi mi tartışmaları süredursun popun kralının kaleminden çıkan son şarkı internette dinlemeye sunuldu. jackson deri dönüşünü temsil eden bir turnenin son hazırlıklarını yaparken vefat etmişti. bu turne için özel bir beste yapmıştı “this is it”.

26 ekim’de this is it çift cd olarak piyasaya sürülecek ve bundan iki gün sonrada turne hazırlıklarını anlatan bir film gösterime girecek.
Michael Jackson “this is it” i dinlemek için:
http://www.michaeljackson.com/tr/node/326415