bildirgec.org

mermi hakkında tüm yazılar

ben mi ağırım kurşun gibi, yoksa mermi gibi mi sözler?

scapegoat35 | 05 Ocak 2011 16:50

günlerdir dalgın dalgın geziyorum.

neden birisine yardım ettikten sonra, yardım ettiği kişiyi ezer ki insan? ya da yaptığı iyiliğin yükünü hissettirir? o zaman bu iyilik olur mu ki?
olmaz olsun dedirtmez mi insana? al diyetini deyiverip kolunu kesesi gelmez mi insanın?

Pompalılar (Shotgunlar) elektrikleniyor!

Beacool | 03 Nisan 2010 18:19

Pompalılar (Shotgunlar) elektrikleniyor!

Taser X12
Taser X12

Yıllar içinde polislerin yetkileri git gide kısıtlandıkça (tartışılacak bir konu) ekipmanları da değişir oldu. Bu süreçte bazı ülkelerin “insan hakları” adı altında başlattığı değişimde eminim ki birçok polis zor duruma düşürmüştür. Kuvvetli silahların yerini can yakıcı yada kısa mesafeden şok etkili silahları seçmek durumunda kalan güvenlik ekipleri iki durumda da “insan haklarını pekte takmayan” (bkz yazı sonu notu) suçlulardan çok güçsüz duruma getirdi. Haliyle yurtdışında birçok polis yaralanması ve ölüm vakası ortaya çıkmıştı.

Mermi vurabilen mermi

akalan | 15 Aralık 2008 23:29

abd savunma sanayisinin önde gelen sanayi şirketi raytheon ürettiği mermiyle star wars filmindeki sahnelerin gerçek olacağını gösterdi. şirketin ürettiği aktif koruma sistemi sayesinde bir hedefe atılan mermi başka bir mermi tarafından vurulabiliyor. mermi imha eden mermi gelecekte savaş teknolojisinde çok ses getirecek.

Aşk bir rus ruletidir

adoxxoda | 09 Ekim 2008 11:18

Aşk bir rus ruletidir
İki kişinin silahı sırayla kafasına dayamasına benzer
Bir taraf kazanır diğeri kaybeder
Boş bir silahtır hayat
Ta ki sen aşk mermisini içine yerleştirene kadar
Sonra çekersin tetiği
İlk başlarda güzel gelir
Her tık sesinde rahatlar için boş diye
Ama bu oyuna bile bile katıldın
Bilerek verdin mermiyi silaha
Yanında devrilip gidenelre aldırmadan
Hatta başta biraz ürkerek
Seninde zamanın gelir elbet
Yok bu oyunda kazanan bir fert
Aslında ik itarafta kaybeder
Tabi bunu en sonunda anlarsın
Biri ölüp diğeri yaşayınca
Biraz da yalnılzığa alışınca
Doldur bakalım mermilerini
Daha kaç kişiyi öldüreceksin
Her ölenle birlikte sende biraz öleceksin
Ve en sonunda mermiyi yiyeceksin
Kalkamazsın ki ölüsün
Uğraşma boşuna sen değilmiydin hep kazanan
Sen değilmiydin tetiğe asılan
Bırak bitsin herşey
Bitsin ki herşey değişsin

ağır çekimde bir kurşunun ilerlemesi

hoodly | 07 Nisan 2008 23:52

tabii ki gönül ister ki mermi denen şey ve onu bir hedefe doğru yollamaya yarayan insanlığın icat ettiği bence en zararlı icatlardan biri olan silahlar da hiç bir şekilde var olmasaydı. fakat geçmişte bunun tohumu bir anda atıldı ve günümüze kadar hiç durmaksızın bir gelişim süregeldi ve hala devam ediyor.

barış içinde bir dünya dileğinde bulunalım ve asıl yazıyı yazma nedenimiz olan noktaya gelelim. tetiği çekersiniz ve 1 saniye bile olmadan kurşun hedefe ulaşmıştır. ne olduğunu bile anlamadan gerçekleşir bu olay. işte kurşunun ağır çekim kamera ile çekilmiş videosu ve fotoğrafları.

Hava atma makinası: Düşmanlar çatlasın

tourhan | 27 Şubat 2008 11:52

Airzooka adındaki bu silah mermi olarak sadece hava kullanıyor. Düşünmeden umarsızca istediğiniz
yere ateş edebiliyorsunuz… Airzooka içerisine sıkıştırmış oldugu havayı siz arkasındaki elastik tetiği çekince nişanladığınız yere fırtlatıyor. Üstelik menzili 6 metreye kadar cıkabiliyor. Silahla eğlencenin can yakmayan yeni versiyonu…

Airzooka girdap ve hortum mantığıyla çalışıyor. Fizikciler buna vorteks jeneratörü adı veriyor. Hızla hareket eden havanın bir miktarı kenarlara çarparak yavaşlıyor ve merkezdeki hava hızlı dışarı cıkıyor. Dışarı cıkan hava yavaşlayan havayı içine çekerek kendi etrafında dönen bir girdap oluşturuyor.

Fiyatı: 30

incelemek için buraya
video için buraya

Merminin tadı

knemo | 18 Kasım 2007 04:07

Gıda alanında “innovative” bir icat: “Season Shot” lezzet mermisi. Diyelim ki, çevreye duyarlı(!) bir avcısınız. Season Shot mermileriyle avladığınız kuşları doğrudan fırına atabilirsiniz. Tümüyle yenebilir malzemlerden imal edilen bu mermiyle, kuşun içinden saçma ayıklama derdinden kurtuluyorsunuz. Dilerseniz tüylerini de ayıklamayın. Üstelik merminin içinde bulunan baharat karışımı avınızı daha da lezzetli hale getiriyor.

Merminin tadı: Season Shot
Merminin tadı: Season Shot

Ateş edin, öldürün, baharatlayın!” sloganıyla satılan ikisi bir arada mermiler 2008’de satışta olacakmış…

Taser XREP elektrikli mermi

neoturk | 13 Temmuz 2007 23:38

xrep
xrep

yaklaşık 100 feet = 30.48 metre öteden suçluyu bu mermiyle vurabilirsiniz.Bu mermi bir pompalı tüfekten atılabiliyor. Mermi 14 gramlık bir fişek içinde bulunuyor ateşlendiğinde saniyede 90 metre yol alabiliyor.Merminin arkasında bulunan 3 kanat havada dengeli gidip hedefi ıskalamasını engelliyor önde bulunan 4 adet sivri kısım elbise üstünden deriye ulaşıp akımın boşalmasına yol açıyor. Vücutla temas sağlandıktan sonra 20 saniye boyunca elektro şok uyguluyor buda sizin kaslarınıza hakimiyetinizi sıfırlayıp yere düşmenize sebep oluyor.
üretici firma

ve taser ın ne olduğunu bilmiyorsanız …video 1[2]