bildirgec.org

memur hakkında tüm yazılar

Tüm eğitim sistemi ǂ Kpss

gkm | 10 January 2012 18:36

Küçükken sorulan soruların başında yer alan bir sorudur.

  • Büyüyünce ne olacaksın ?

Cevap genelde doktor, hemşire, öğretmen olarak belirlenir çocuklar tarafından…
Eski bayramlar gibi sanırız bahsi geçen konuşmada yok olmaya aday diye düşünüyoruz.

istenilen mesleklerin nerdeyse tamamı kpss denilen bir sınavın sonunda oluşacak başarıya endekslenmiş artık.
Üniversitelerin en önemli bölümlerini bitirmek, yıllarca okuduğunuz okullardan aldığınız teşekkür ve taktirler, onur belgeleri,öss,öys, ygs de alınan başarılar,a lardan oluşan transkripler konu iş bulmaya ,atanmaya geldimi maalesef işimize yaramıyor günümüzde.

Ne oluyor da bunca çalışma birden puf diye kayboluyor, kamu personel seçme sınavının ağına takılan yıgınla öğretmen çırpınıp duruyor.

Milli eğitim bakanlığının başına geçmiş bakanlarımız bu konuda düzenlemeler yapılması gerektiğinden bahsetselerde, sınavın kaldırılmasını artık dile getiren
kalmadığı bir gerçek.

Memurluktan Atıldı, Patron Oldu

admin | 03 April 2011 18:28

MEMURLUKTAN ATILDI, PATRON OLDU

26 yaşındaydı. Mühendis olarak devlette çalışıyordu. Dönemin Bitlis valisi Onu bir gün makamına çağırdı. Vali,İdeolojik sebeplerle il Milli Eğitim Müdürünü görevden almak istiyordu. Onu bu konuda ispiyonculuk yapmaya zorladı. Genç mühendis valiye karşı çıktı: “Böyle bir şey yapamam. Milli Eğitim Müdürü ile ilgili bir sorun varsa müfetişlere havale edin,” dedi.

Kpss hazırlıkta 5 önemli kural

gkm | 07 March 2011 19:43

Kpss hazırlıkta önemli olduğunu düşündüğümüz 5 yöntemi ve sayfaları sıralıyoruz.
1- Mutlaka konuları gözden geçirmelisiniz, konu anlatımı olmadan sadece teste ağırlık vermek hatalı bir yöntemdir.
bu konuda birçok kitap dershaneden faydalanabileceğiniz gibikpss hazırlık videoları (güncel)
kpss konuları, konu anlatımları
sayfalarını ve daha birçok kpss hazırlık web sayfasını kullanabilirsiniz.

Memurlara özel indrimli siteler

izofis | 18 February 2011 20:48

Bu günlerde memurlara yönelik bir indirim furyası aldı başını gidiyor.
Memurlar ile alaklı çok çeşitli internet siteleri var fakat indirim yapan siteler biraz az, genelde indirim yapan firmalara yerlerine giderek abone olunuyor bazılarınada interentten abonelik, yada alışveriş yapabiliyorsunuz.
Devletimizin himayesi altında olan memurlarımaza iş yapmak sanırım daha kolay olsa gerek.
Buradan indirim yapan sitelere gidebilirsiniz ;
Kamu pazarı

vodafone cep kamu

Evlilik Üzerine

vatanda | 11 December 2010 12:59

Evlilik yaşamımızın belkide en önemli kararıdır. Attığımız adımla birlikte bambaşka bir dünyaya farklılıklara herşeyden öte değişik bir kimliğe bürünürüz. Yaşamın belirli dönemlerinde farklı şekillerde ortaya çıksa’da bolca yanlışı olsada olmazsa olmaz bir durumdur evlilik. İster resmi olsun ister dini hatta kalbi şekillerde de olsa evlilik yaşanan birşeydir. Burda genel algı olarak Resmi evliliklerle birlikte duygusal ve dini evliliklerden de söz etmek istiyorum sonuçta biz insanlar çok farklı evliliklerden söz edebiliriz. Mesela duygusal evlilikler çok daha iyidir çoğu konuda çünkü her iki tarafta birbirinden her an ayrılabilecek bir durumdadır. Ve bağı sadece sevgi bağlılık ve aşk sağlar. Resmi evliliklerde ise zamanla alışkanlıklar çevre baskısı ve yaşam koşulları etkilemekte. Dini evliliklerde ise olay çok daha başka hem dini etkiler hemde örfi ananeler etki etmekte. Aslında olması gereken en önemli şey duygusal evliliğin oluşması ve gelişmesi daha sonra zamanla resmi evlilik olur ama burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki buda cinsi evliliğin belirli bağlardan sonra oluşması. Sonuçta ülkemiz özellikleri itibariyle en büyük hatalardan birisi önce cinsi evlilik sonra duygusal yada resmi evlilik olması hatta cinsi evlilikten sonra hiçbirşeyin olmaması ve taraflardan sadece bayan olanın zarar görmesi. Daha sonrada çok daha vahim ve kötü sonuçlar doğurması. Sözün özü hatta kısası ilk önce yürekte sonra belirli bağlarla bağlandıktan sonra cinsi ve resmi evliliğin olması. ( Burada cinsi ilişki belirli bir noktaya kadar evlilik öncesinde bilinmesi gerekmektedir. Sonuçta resmi evlilikte cinsellikte önemli bir rol oynamaktadır.)

Memurlar ve yaşam döngüsü

vatanda | 10 December 2010 12:03

Memurluk ve yaşam sorunları hakkında ne yazılsa aslında boştur. Özellikle de 700-800 tl ile yaşamaya çalışan kesimler düşünülünce gerçekten de çok saçma geliyor ama şu varki. Memur olduktan sonra insan değişiyor. Yaşam standartları ve sıkıntıları değişiyor. İster istemez bulunduğu ortamdaki yaşam standardına ayak uydurmaya çalışıyor. Hele bekar ve aile desteği alamıyorsa iş daha da zorlasıyor. Evet 1,500-2000 tl arası bir maaş alınıyor ama bu maaşlar cebe girerken nedense max 750-800 arası giriyor. Giderler ve bu giderlerin ötesinde ihtiyaçlar farklılaşıyor. Bulunduğunuz ortam insanlar ve değişik ihtiyaçlar oluşuyor. Kazanıyorum ama neden harcayamıyorum durumları oluşuyor ve sonuçta memur dediğimiz grup daima borçlu oluyor. Ha şuda var bir memur max 10 sene içinde rahat bir araba alabilir yada bi 10 senede orta halli bir ev sahibi olur ama daha da fazlası olamıyor. Ha diceksiniz e daha ne istiyorsun diye. Ama öyle diil işte yaşıyoruz yaşam geciyor memur olmak için birçok sorundan engelden geçmişiz daha birşeyler olsun istiyoruz. Kendimizi geliştirmek daha da birşeyler kazanıp daha iyi bir ortamda daha refah seviyesi yüksek bir sekilde yaşamak istiyoruz. Belkide insan ne kadar bulursa daha fazlasını ister durumuna düşüyoruz ama öyle oluyor. Birde saolsun bankaların tuzağına düştüğümüz yada birkaç defa hatalı kararlar verdi isek bu sefer tamamen dağılıyoruz. Kısaca sözün özü bir memur evet orta derece bir maaş alır ama bu alınan maaş öyle büyük bir getiri sağlamaz. Hatta zor durumlarda bile kalır. Yazımla sizleri sıktıysam affola.

2010 Kpss Sonuçları

witamin | 10 August 2010 12:07

Türkiye’ de şu sıralar bir çok kişinin gözü, kulağı kpss sonuçlarında.Her yıl sınavı takibeden 30-31 gün sonunda açıklanan kpss sonuçları bu yıl da 11 Ağustos Çarşamba günü saat 14:00 dan sonra açıklanacak.Sonuçlar açıklandığında bu linkten sınav sonucu öğrenilebilir.

KPSS 2010 sınav sonuçları ve branşlara göre puan sıralaması hakkında

admin | 03 August 2010 15:17

KPSS 2010 sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte adayların çoğu kendi branşlarında Türkiye çapında kaçıncı olduklarını da bilmek isteyeceklerdir.

Önceki senelerde de buna benzer taleplerde bulunulmuştu. Ancak ÖSYM’den resmi bir yanıt alınamamıştı. Diğer taraftan, 2008 KPSS sınav sonuçlarını geçtiğimiz sene Çevre ve Orman Bakanlığı tüm branşlardaki sıramalarıyla açıklamıştı. Bu liste daha sonra yayından kaldırılmıştı fakat memurlar.net kendi sitesine taşımıştı.

Bu sene de nasıl bir yol izleneceği ve kpss sonuçları merakla bekleniyor.

MEMUR OLMAK MI? TABİ Kİ!

matematikci07 | 19 July 2010 16:16

Eskilerin sözü vardır. Ticaret yapacaksın, bir koyup üç alacaksın derler. Peki biz eskidiğimizde ne diyeceğiz hiç düşündünüz mü? Yaşlanınca torunlarımıza ne diyeceğimizi… Ben düşünüyorum ve memur olmalısın diyeceğim sanırım.
Artık pembe panjurlu bir evim olsun, arabam olsun devri bitti. Şimdilerde sadece geçinecek kadar maaşım olsun, o maaş da düzenli olsun derdi başladı. Peki insanları böyle düşünmeye iten sebep neydi? Neden insanlar zamanla hayat standartlarını gittikçe düşürüp sadece karın tokluğunu düşünür hale geldi?
Bahanelerimiz hazır: nüfus artışı çok fazla, işsizlik çok arttı, enflasyon aldı başını yürüdü… Peki biz neden bunlara çözüm bulmak yerine sürekli bahaneler uyduruyoruz? Çünkü biz eskilere göre çok miskiniz. Çalışmaya üşeniyoruz. İş buluyoruz, çok çalıştırıyorlar, hakkımı alamıyorum deyip boş oturmayı yeğliyoruz. Aslında çok çalışmıyoruz ama etrafımızda gördüğümüz bazı insanların az çalışıp çok para kazanmaları bizde bu hissi uyandırıyor. Etrafımızdaki binlerce insanı bi kenara bırakıp o üç beş kişiyle beynimizi meşgul ediyoruz. Bizim beyinlerimiz şu an sıfır kilometre araba gibi. Bunu hiç düşündünüz mü. Biz arabayı çalıştırıp motorun açılması için hiç uğraşmıyoruz ki. Aslında araba biraz çalışsa, kendi performansına bi gelse o zaman herşey yoluna girecek. Ama biz o güzel beynimizi yıllanacak ve değer kazanacak bir şişe şarap misali öylece bekletiyoruz. Bu yüzdendir ki memur olayım, sallayım başımı, alayım maaşımı felsefesi beynimize işlemiş durumda.