bildirgec.org

mağdur hakkında tüm yazılar

Hayata Tutunamayan Kadınlarımıza Selam Olsun…

firatocal | 03 September 2010 15:30

Hergün Türkiyemden mağdur, ezilmiş ve yok edilen kadın manzaraları görmek canımı acıtıyor… Utanıyorum kendimden , milletimden ve geçmişimden… Bitsin bu vahşilik , yok olsun insanlık dışı ataerkil cinayetler diyorum…

SmartSwipe ile çek gitsin yahu!

Beacool | 11 May 2010 17:12

Gül gül.. Ay sonu görüşürüz...
Gül gül.. Ay sonu görüşürüz…

Kredi kartlarının hayatımıza girdiği günden bu yana ekonomimizin ne hale geldiğini konuşmaya başlasam herhalde sayfalar dolusu yazı yazmam gerekir. Sahip olmadığınız parayı harcamak ve taksitle aldığınız bir ürünün taksitleri bitene kadar aslında sahibi olmadığı gerçeğini unutan (ya da bilerek bilinçsiz bırakılan) bir kesim yüzünden birçok aile dağılırken, birçok yaşam da sona erdi.

Himmm.. Lazımmı?
Himmm.. Lazımmı?

Bu durumda banka mağdurlarımızı üzecek ama e-ticaret yapanları sevindirecek bir haberim var. Yakın bir zamanda sanal pos makinelerimiz evlerimize giriyor! Dışarıda yaptığımız gibi evde de kredi kartımızı pos makinesinden geçirip şifresi girilerek alışveriş yapılmasını sağlayan bu ürünün ismi SmartSwipe.

TACİZ MAĞDURU ERKEKLER

nacak | 26 May 2009 16:42

Taciz …Fiili , sözlü , yazılı , psikolojik ….Belki onlarca çeşidi var tacizin .Ama kadınlar mı tacize uğruyor sadece? Taciz denildiği zaman , bu suçun mağdurunun kadınlar olduğu düşünülür hep. Ama tacize uğrayan erkeklerin sayısı hiç de azımsanacak oranda değil . Bazen bir TV ekranında şahit oluyoruz. Milyonlarca izleyicinin gözü önünde hem de fiili olarak kadın tarafından taciz edilen erkeğe.Bazen bizzat yaşadığımız yerlerde şahit oluyoruz bu duruma .

Günümüzde tacize yönelik çok çeşitli araştırmalar yapılıyor . Liselerde , üniversitelerde , sokakta , yolda …Tacize yönelik veriler çok enterasan . Bazen %80 -%90 lara kadar çıkabiliyor istatistiklerde bu rakam . İnsan ilk bakışta şaşırıyor tabi. Ne bu böyle diye ? Ama sadece fiilen yapılan bir hareketi ifade etmiyor taciz. Bazen bakış bile taciz olarak değerlendiriliyor. Bu günkü yazımın konusu erkeklere yapılan tacizler…Taciz mağduru erkekler…Konuyu ilginç kılan bir başka yönü de taciz mağruru bu erkeklerin , ferdi tacizle değil , toplu tacizle baş etmesinin zorluğu…

SSK’lılara özel hastane kapısı kapanıyor

nzright | 15 June 2008 16:45

Türkiye’de bir devrim niteliğindeki “özel hastanelerde SSK’lının fark ödeyerek hizmet alması” uygulaması bitiyor. Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; özel hastanelerin alacağı ilave ücret sağlık hizmetleri fiyatlandırma komisyonunca belirlenen sağlık hizmetleri bedelinin en fazla yüzde 30’una kadar olacak.

Eskiden devlet belirlediği hizmet ücretini hastaneye ödüyor, özel hastane de fiyat tarifesine göre aradaki farkı hastadan alıyordu. Ancak son düzenleme ile bu farka yüzde 30 sınırı getirildi. Yani artık özel hastane devletin 50 YTL bedel belirlediği bir hizmetten, 20 YTL fark alamayacak.

Fist of Zen : İşkence Mağdurları

behman | 01 February 2008 23:06

Fist of Zen’in İşkence Mağdurları

Mtv’de ara ara denk geldiğim, izlediğim, izlemekten zevk mi alıyorum yoksa zevkten ziyade bastırılmış “saldırgan” duygularımı tatmin mi ediyorum tam çıkartamıyorum (aslında bu cümle bambaşka bir konu, bambaşka bir tartışma, çünkü program izleniyor ve izleyenler de izlerken gayet zevk alıyor, kahkahalar atıyor. sebep? işkenceden, birilerinin canını acıtmaktan bu kadar çok mu zevk alıyoruz?) ama bildiğim bir şey var ki, bu programdaki işkence uyugulamaları korkunç ötesi.

işkencenin alası ..
işkencenin alası ..

Vatanseverlik Ölçüm Cihazı

neoturk | 29 November 2007 16:17

İşte karşınızda teknolojinin son icadı bir ürün !
Ülkenizde vatandaşlarınız sözünüzü dinlemiyor mu , Koyduğunuz çizgileri , alanları beğenmiyor dışına mı çıkıyorlar.

Tüm dertlerinizin devası bu ürün Vatan pazarlama Aş Şti Ltd tarafından sizlere sunulmaktadır.

Deydirin vatandaşınıza ne kadar vatanını sevdiğini öğrenin , testi geçemeyenlere yapacağınız muamele için söz dinlemez vatandaş imha kitabını yanında hediye ediyoruz.

Cihazımızın iyi çalıştığının kanıtları

Bir çift asalet…

| 19 October 2007 23:52

Hergün kapıda dikilip Allah rızası için, çocuklarının başı için vs. diyerek, artık yüreklerimize giden tüm damarların tıkanmasına neden olan vicdan istismarcılarından o kadar illallah etmiştim ki, gözlerinden mağdur olan, ensesinde topladığı, genç yaşında başı bembeyaz olmuş saçlarına ve diğer ayrıntılarına, ancak konuşmaya başladıktan sonra dikkat edebildim.”Çorap satıyorum.” dedi, elinde ve omuzunda taşıdığı kocaman çantalarını yere indirerek.”erkek ve bayan çoraplarım var, almak ister misiniz?” diye sordu kibarca.Ne kadar diye sordum”Çifti üç milyon.” dedi.Oturup biraz soluklanmasını söyledim ve hem kendime hem eşime bir kaç çift çorap seçtim, parasını verdim.Müşterilerimden bir tanesi, dedi; “Helal olsun, senin durumunda olan birçok kimse dilenirken, şu kör halinle sen de rahatlıkla dilenerek belki de fazlasını kazanabilecekken, kolayı değil zoru seçmiş, ekmeğini kazanıyorsun.” Kadın, hafif alınmış ama son derece net, gururlu ve kendinden emin bir ses tonuyla; “Zaten dilenmemek için, çalışmayı tercih ettim.”dedi.Yaşlı annesiyle birlikte yaşadığını ve evin geçimini bu şekilde rahatlıkla sağlayabildiğini anlattı.Teşekkür ederek, yeterince dinlendiğini söyledi ve o kocaman içleri çorap dolu ağır çantalarından birini, yardım teklifimizi zarifçe geri çevirerek, omuzuna, diğerini de eline aldıktan sonra; ağır ağır gözden kayboldu.O kadın öylesine güçlüydüki, hayatından çok daha fazlasını taşıyordu o çantalarda.