bildirgec.org

macera hakkında tüm yazılar

Bir Bomonti Macerası Seni Çağırıyor

queen writer | 13 March 2012 16:06

%100 malttan gelen lezzeti ve 122 yıllık köklü tarihiyle Türkiye’nin ilk birası Bomonti, dijital mecradaki eğlenceli uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Bulmaca çözmeyi seven, zekasına güvenen ve geçmişe doğru uzun bir yolculuğa çıkmak isteyen herkes Bir Bomonti Macerası’na davetli.

Kullanıcılar İstanbul’un her köşesinde çözüme kavuşmak için bekleyen hikayelerle kendilerini bazen kayıp bir mücevheri ararken, bazense ellerindeki haritanın şifresini çözmeye çalışan define avcılarının arasında buluyorlar. Uygulamada her hikayenin bir de ipucu bölümü bulunuyor. Oyuncuların amacı, bu ipuçlarını değerlendirerek doğru sonuçlara ulaşmak. Daha fazla ipucuna ihtiyaç duyanların yapmaları gereken tek şey ise Bir Bomonti Macerası’na arkadaşlarını davet etmek. Ödüllü dönemi 12 Mart Pazartesi günü başlayan uygulamaya kampanya süresi boyunca her hafta 3 yeni hikaye eklenecek.

Unstoppable (2010)

karacorlu | 07 March 2011 17:10

Durdurulamaz; yönetmenliğini Tony Scott‘un yaptığı 2010 yılının başarılı aksiyon filmlerinden biridir. Tony Scott’u Top Gun, Spy Game gibi unutulmaz aksiyon macera filmlerinden tanıyoruz. Başrollerinde ünlü aktör Denzel Washington ve Chris Pine oynamaktadır.

unstoppable
unstoppable

Bu sefer ki aksiyonumuz bir trende geçiyor. Kimyasal madde dolu bir kargo treni yapılan ufak bir hatanın katlanarak büyümesi sonucu makinisti olmaksızın raylarda ilerlemeye başlar. Kontrolden çıktıkça hızı artmakta ve aynı hat üzerinde karşı yönden de demiryolu şirketinin düzenlediği bir okul gezisinden çocukların bulunduğu bir başka trende gelmektedir.

Hayatını Geri Al : Unknown (2011)

dnz81 | 19 January 2011 14:36

Liam Neeson‘u önümüzdeki günlerde The Next Three Days filminin dışında başka bir aksiyon ve macera filminde de izleyeceğiz, Unknown.

Unknown (2011), film afişi
Unknown (2011), film afişi

Aksiyon sahneleriyle Taken (2008) filmine benzerliği dikkat çeken bu heyecan dolu filmde Liam Neeson yine başarılı bir grafik çiziyor. İlerleyen yaşına rağmen aksiyon-macera filmlerinin aranan simalarından olan Neeson, özellikle Avrupa’da çekilen filmlerde oldukça başarılı. Bu son filminde de arabalı kovalama sahnelerini soluksuz izleyeceksiniz.

Filmin diğer başrollerindeyse, Mad Mendizisinin afet sarışını January Jones ve Truvalı Helen (Troy) olarak hafızalarımızda olan Diane Kruger var.Yönetmen koltuğundaysa Jaume Collet-Serra (Orphanve House of Waxfilmlerinin de yönetmenliğini yaptı) var.

Örümcek Adam

firatocal | 20 August 2010 09:17

şimdiki derdimiz örümcek… tatlı belam sevgili oğlum Rüzgar , Örümcek Adam oldu , telaşe dolu koşturmacalar da bizim oldu… çok değil şunun şurasında 24 gün öncesinde örümceğinin içine oturtuğumuzda feryadı figan kucaklarımıza gelmek için çırpınan Rüzgarımızı şimdilerde tutabilene aşk olsun…

her yerde örümceğe binmenin faydalarından bahsedenlerimi istersiniz… yada yürümeyi zorlaştırdığı için zararlarını sıralayanlara mı kulak verirsiniz bilmiyorum… hangisini dikkate alırsınız yada görmezden gelirsiniz , o sizin tercihiniz… biz yürümeye alışmadan önce hevesini almasını istedik…

Kader Ajanları (Adjustment Bureau) (2011)

| 06 August 2010 16:36

Başrollerinde Matt Damon ve Emily Blunt‘ın olduğu bir Philip K. Dick uyarlaması. Filmin yönetmeni ve senaristi, aynı zamanda Ocean’s 12 ve Bourne Ultimatum‘un senaristlerinden olan George Nolfi. Filmin yardımcı rollerinde Lost‘tan Jin olarak hatırlayabileceğimiz Daniel Dae Kim ve John Slattery mevcut. Filmin gösterimi eylül ayından kısmen iyi bir gişe elde edeceği mart ayına ertelendi. Amerika’yla aynı anda 4 Mart’ta vizyona girecek. (Şimdilik öyle gözüküyor)

Philip K Dick’in aynı adlı hikayesinden uyarlanan film, bir bilim-kurgu/aşk karışımı. 58 milyon dolar bütçeli film, bir balerinle (Blunt) bir politikacının (Damon) tanışıp aşık olmaları ve bu aşkı bitirmek isteyen güçlerin varlığı anlatılıyor. Fringe dizisinde bunlara “gözcüler” deniliyordu ve hikayede önemli işlevleri mevcuttu.

Sucker Punch (2011)

| 05 August 2010 10:07

300 ve Watchmen çizgi-romanlarını sinemaya başarılı bir şekilde uyarlayan ünlü yönetmen Zack Snyder‘ın yeni projesi Sucker Punch. Snyder’ın fragmanından da anlaşılacağı üzere ortaya gene iyi bir aksiyon ve macera filmi çıkardığını düşünüyorum. Filmin ana karakterleri çoğunlukla kadınlar oluşturuyor. Filmin başrollerinde Candy filmiyle etkileyici bir performans sergileyen Abbie Cornish, henüz iyi bir oyuncu olup olmadığına karar veremediğim Vanessa Hudgens, Emily Browning, Mad Men’de 3 sezondur başarılı bir performans sergileyen Jon Hamm, Donnie Darko filminden bileceğimiz Jena Malone, Carla Gugino ve Jamie Chung yer alıyor.

Senaryosunu Zack Snyder’ın ve Steve Shibuya’nın yazdığı filmin konusu şöyle: Genç bir kız üvey babası tarafından bir akıl hastanesine kapatılır. Bir kaçış stratejisi olarak başka bir evrene geçen kız, kendisini buradan kurtaracak bir plan yapar.

Yüksel’in Sırrı-8

ozanTi | 12 July 2010 08:29

Merhaba hafif.org ailesi… Bir hafif-yaz klasiği olan Yüksel’in Sırrı ile yeniden karşınızdayım… Pek çok arkadaş önceki 7 bölüm boyunca ısrar ettiler ama ben biraz daha devam etmek istedim. Bir yıllık bir aradan sonra devam etme fikri nereden çıktı diyebilirsiniz. Hemen cevaplayım, yazma isteği gelip giden bir şey, bu isteğim tekrar kabarınca ben de oturdum bilgisayar başına.
Önceki 7 bölümün linklerini de vereyim, orta yerinden girince hikayeye anlamayabilirsiniz.
Yüksel’in Sırrı-1
Yüksel’in Sırrı-2
Yüksel’in Sırrı-3
Yüksel’in Sırrı-4
Yüksel’in Sırrı-5
Yüksel’in Sırrı-6
Yüksel’in Sırrı-7
Bu arada inatla beğenmediklerini söyleyip, hakaret vari yorum yazan veya yazacak olan arkadaşlara peşinen söyleyim kendinizi tatmin edeceğiniz yer benim yazılarım değil, o yer aynanın karşısı…
Bir de bu beğenmeyen arkadaşlar rahat etsinler, son 3 yahut 4 bölüm kaldı. Ama bu bölüm beğenilirse biraz daha uzatabilirim. Hadi vira bismillah diyelim ve başlayalım 🙂