bildirgec.org

lost hakkında tüm yazılar

“Yabancı”dan “yerli”ye yerini yadırgayan bir bakış

admin | 11 March 2011 10:46

“Televizyonda hangi dizileri takip ediyorsun” diye sorunca “Ben sadece Cnbc-e izliyorum” diyen hatırı sayılır sayıda insan var. “Mesela hangi diziyi” deyip ikinci soruya geçince duraksadı mesela bu sabit yanıtı verenlerden biri. Muhtemelen ikinci sorunun hiç gelmeyeceğini düşünerek. “Lost” dedi. “Başka” dedim. Kalakaldı. Oysa ki Lost, hiçbir zaman Cnbc-e’de yayınlanmadı…
Kimseyi eleştirmek ya da küçümsemek bana düşmez, sadece onları anlamaya çalışıyorum. Bu tavrın altında yatan nehri görmek, bu davranışı biraz kurcalamak istiyorum. Aynı mevzunun edebiyat, sinema, müzik versiyonu da var elbet. Türk yazarları beğenmeyip, melodramın melodramı, çok satan, sığ yabancı yazarları okuyanlar hatta muhtemelen okumayıp sadece ellerinde gezdirenler (bir de böyle bir sosyal grup var, onlar kendi başlarına, başka bir yazıyı hak ediyor), Zeki Demirkubuz’u, Nuri Bilge Ceylan’ı tanımayıp içi boş Hollywood sinemasını göklere çıkaranlar. Türk müzisyenlere burun kıvırıp, sırf yabancı diye cascavlak, klişe dolu melodilere meyledenler.

Film Dünyası’ndan Son Haberler #1

JaAaa | 08 July 2010 18:35

  • SAW serisinin yedinci halkası olan SAW VII filminden bir kaç görüntüyü şurada bulabilirsiniz. Seri 3D olarak çekiliyor.

Dikkat Çekici iPad Uygulamaları

angelsdemos | 06 April 2010 09:54

Image Finder

Microsoft‘un yeni arama motoru Bing‘in görsel aramasındaki popüler resimleri iPad’ınızda gösteren ve aşağıdaki birçok fotoğrafı gruplayan bu uygulamanın fiyatı 1.99$ olarak belirlenmiş.

E-Trade Mobile Pro

iPad‘ı iş amaçlı kullanacaklar için hazırlanan bu farklı uygulamala ile eş zamanlı olarak hisse senetleri, kurları öğrenebilirsiniz.

Touch Hockey Extreme

Canınız sıkıldığında arkadaşlarınız ile oyun oynamak isterseniz bu oyun tam size göre. Touch Hockey Extreme ile karşılıklı olarak dokunmatik hokey oynayabilirsiniz.

ABC Player

iPad’ı film ve dizi seyredecek olan kullanıcılar için muhteşem bir uygulama. ABC player sayesinde LOST, Grey’s Anatomy, Modern Family, Desperate Housewives gibi popüler ABC dizilerini seyredebilirsiniz.

Dharma Initiative Alarm Clock…

Lorilleux | 05 April 2010 14:50

Dharma Initiative Alarm Clock
Dharma Initiative Alarm Clock

Adınız Desmond, soyadınız Hume. Dharma Initiative girişimine ait Kuğu ambarındasınız. Mama Cass plağınızla birlikte uyanıyorsunuz ve belirli aralıklarla bipleyen bir ses duyuyorsunuz… Etrafta kimse yok. Şimdi hatırladınız, partnerinizi öldürdünüz ve her 108 dakikada bir doğru sayıları (4,8,15,16,23,42) ekrana girip çalıştıra basmanız gerek. Peki ya basmazsanız? Bunu daha önce denemiştiniz. Eğer doğru sayıları girip “çalıştır”a basmazsanız, hiyeroglifleri göreceksiniz ve birden her metal parça odanızın duvarı tarafından çekilecek ve bir süre sonra dünyanın sonunu getirmiş olacaksınız. Böyle kötü bir son istemiyorsanız, hemen doğru sayıları girin ve çalıştıra basın!

Afterwards (2008) – Evangeline Lilly

masmai | 20 February 2010 17:19

Dizilerde görmeye alışık olduğumuz oyuncuları sinema filmlerinde izlemek apayrı bir keyif doğrusu. Kişiyi dizi dolayısıyla az çok bildiğiniz için ister istemez merak duygusu uyanıyor insanda. Lost‘un sevilen oyuncularından Evangeline Lilly, nam-ı diğer Kate Austen 2008 yapımı Almanya Fransa ve Kanada ortak yapımı afterwards adlı bir filmde rol almıştı. Ama film Türkiye’de gösterime girmemişti, internetteki uzun aramalarım sonucunda buldum ve izledim. Umarım bu yazı ve filmin eklemiş olduğum izlenilebilecek adresi benim gibi arayanların derdine derman olur.

Remember Me Trailer

JaAaa | 01 February 2010 18:00

Alacakaranlık ile büyük çıkış yakalayan Robert Pattinson‘un, Lost‘tan aşina olduğumuz Emilie de Ravin,Pierce Brosnan ve Lena Olin‘in paylaştığı Remember Me (Beni Hatırla) filminin fragmanı yayınlandı.Filmin kısaca konusunu özetlemek gerekirse iki ailesel sorunları olan gencin bir yerde yolunun kesişmesini anlatıyor.Filmden kareleri yazının devamında bulabilirsiniz..Ayrıntılı bilgiler için: IMDBTwitterSinemalar.comFriendFeedFacebook

Yabancı Dizi izle Diziport Alternatifi www.yabancidizizle.com

genesis37 | 17 October 2009 23:59

Yabancı dizi izleme sitesi olan ”www.diziport .com” un işi gittikçe zorlaşıyor yabancı dizi piyasasına yeni, sağlam bir giriş yapan www.yabancidiziizle.com
yep yeni , güncel yabancı dizileriyle bu aralar diziport’a zor günler geçirtiyor. Kaliteli dizi bölümleriyle ve hızlarıyla diziporta zor günlerin bekleyeceği kaçınılmaz.görelim… Hırslı, iyi ve Kaliteli olanın kazanması dileğiyle…