bildirgec.org

livestream hakkında tüm yazılar

kendi internet tv’nizi kurun

Serkeftq | 29 April 2011 12:40

son zamanlarda internet ortamının sosyal medya olayları baş döndürücü bir hızla artıyor. şüphesiz bunlarıın başında video paylaşımı ve broadcast hizmetleri geliyor. internet ortamında bir televizyon kanalı sahibi olmayı kim istemez ki?
gerek hız açısından gerekse pratiklik açısında oldukça uygun olan bir servisten bahsedeceğiz. bu servis sayesinde hem oturduğunuz yerden tv yayını yapabilir hem de beğendiğiniz videoları yayınlayabilirsiniz.
öncelikle livestream adlı internet sitesine girip “sign up” butonuna tıklayarak üyelik işleminin başlaması için ilk adımı atıyoruz. ardından çıkacak ekranda izleyici mi olacağımız yoksa tv yayını mı kurmak istediğimizi belirleyeceğimiz ekran çıkıyor.
bizim seçeneğimiz broadcast, yani yayın yapacağız.

livestream ilk ekran
livestream bir

Online TV Yayını yapabileceğiniz siteler

GokhanKARAKAS | 05 October 2009 16:53

1) justin.tv

justin.tv, hem eski yayınları izleme imkanı verir, hem de canlı yayınları online sağlar. bu sitede birçok farklı kanal ve canlı video yayınını ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Popüler kanallar Spor, haber, bilim ve teknoloji…

2) ustream.tv

ustream.tv izleyicilerle interaktif canlı video yayını için mükemmel bir platformdur. videoları görüntülemek için üye olmak gerekmiyor fakat canlı yayın yapabilmek için üyelik şart. spor, eğlence, müzik, gibi çeşitli kategoriler bulunmakta.

Posterous’ta Google Maps ile Paylaşın

algoz | 16 July 2009 14:22

Twitter’ın liderliğinde Sosyal Medya kullanıcılarına farklı modellerle hizmet veren micro-blog uygulamalarından biri olan Posterous *; e-posta’nız aracılığı ile her yerden o anki yaşam akışınızı(livestream) ifade eden çeşitli fotoğrafları, metinleri ve videoları göndererek web’teki sosyal çevreniz ile paylaşabileceğiniz bir platform sunuyor.

Web’teki bir çok uygulamanın, kullanıcıların beğenisini kazanarak kendi alanlarında popüler olmuş diğer web uygulamaları ile entegrasyona gittiği şimdilerde, Posterous da kendi kullanıcılarının gönderimlerinde Google Maps’ten edindikleri haritaları ekleyebileceklerini duyurdu.
Ayrıca Posterous kullanıcıları bu haritalar üzerinde kendi fotoğraflarını da ekleyebilecekler.

Canlı Video Pazarında Rekabet Kızışıyor

algoz | 19 May 2009 19:38

Canlı video pazarı giderek büyüyen bir pazar ve doğal olarak bu pazarın büyük oyuncuları arasında bulunan Ustream, Justin.tv, Stickam, ve Mogulus * arasında yoğun bir rekabet yaşanmakta.
Mogulus 2007 yılında bu pazara girmiş ve kanallarını, kullanıcılarının bir Mogulus Kanalı oluşturarak kurdukları, yüksek kalitede yayın yapan bir Internet Televizyonu(canlı video yayını) olmaya odaklanmıştı.

Hayatınızı Canlı Yayımlayabilmek İçin 20+ Araç ve Kaynak

pinkfloyd | 26 January 2009 11:57

Lifestreaming adı verilen ve bireylerin kendi hayatlarını Internet üzerinden canlı yayımlamalarını sağlayan platformlar, özellikle taşınabilir aygıtların video kayıt yetenekleri arttıkça ve web kameraları popülerleştikçe daha da yaygın kullanılır hale gelmeye başladı. O zaman neden siz de kendi hayatınızı Internet üzerinden paylaşmayı denemeyesiniz ki? Bu makalemizde sizi bu eğlenceli dünya ile tanıştıracak 20’nin üzerinde aracı bir araya topladık.

Yazının devamında cep telefonunuz üzerinden kendi hayatınızı kaydedebileceğiniz uygulamalardan doğrudan oturma odanız üzerinden yayım yapabileceğiniz uygulamalara pek çok farklı platformu inceledik.

Eğer siz de kendi hayatını canlı yayımlayardansanız hangi servisleri kullanıyor ve onlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla paylaşın.

Mobil Tekil Platformlar

CometNow.com – Windows Mobile cihazınzdan ve diğer cep telefonlarından ya da doğrudan bilgisayarınız aracılığı ile yayım yapabilmenizi sağlıyor. Windows Mobile cihazları ile uyumlu çalışıyor.