bildirgec.org

link hakkında tüm yazılar

HTC’nin Facebook’u çıktı!

Beacool | 21 February 2011 09:21

HTC nin Facebook u çıktı!

HTC Facebook Telefonları
HTC Facebook Telefonları

Sosyal paylaşım siteleri internetin var olmasından beri varlar. Hatta var olmadan da vardılar. Ama bugüne kadar hiçbiri bir sitenin başarabildiğini başaramadı. Evet, facebook’tan bahsediyorum. Başlığa bakmışsanız zaten içerik hakkında da bir bilginiz vardır.
Htc bu aralar kanımca satışlarda geri kalmış olmalı ki değişik şekillerde kendini gündeme getirmeye uğraşıyor. Bunun en canlı örneğinin başındaysa yeni telefonları HTC ChaCha (?!) ve HTC Salsa geliyor. Bu iki modeli diğer telefonlardan ayıran fark ise onların birer “facebook telefonu” olmaları.

MİCROSOFT TAN BEDAVA ANTİ-HACKER YAZILIMI

eyupcan199 | 24 November 2010 15:59

Microsoftun ücretsiz olarak yayınladığı EMET(Enhanced Mitigation Experience Toolkit) adlı anti hacker programı sisteminizi program açıklarına karşı savunuyor.EMET bilgisayarınızda çalışmakta olan programların açıklarını tespit ederek oradan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı koruma sağlıyor. özellikle sistem ve program güncellemeyi sevmeyen kullanıcılar için geliştirilen programı denemenizi tavsiye ederim.

link:http://www.microsoft.com/downloads/en/details.aspx?FamilyID=4a8a9171-5a11-4d58-aa34-95c855f69c39

Google’da Yararlı Parametreler

sequieros | 14 September 2010 17:17

Dünyadaki bir numaralı arama motoru olan Google‘da değişik parametreler kullanılarak daha yararlı sonuçlar elde edebilmek hiç de zor değil.

Diğer bir deyişle, bir arama yapacağınız zaman açılacak olan sayfanın URL’si, bu yeni aramanın özelliklerine göre yeniden adlandırılacaktır. Bazı kısımları ise kendiniz değiştirip sonuçları yeniden düzenleyebilirsiniz. İşte onlardan bazıları:

# Filetype: Bu parametre ile dosya uzantılarına göre arama yapabiliyorsunuz. Örneğin, ticaret ile ilgili PDF dosyalarına ulaşmak istiyorsunuz. Bunun için Google arama kutusuna;
————————————-
filetype:pdf ticaret
————————————-
yazıp aratmamız yeterli olacaktır.

# Inurl : Web sitelerinin adres kısımlarında arama yapılmasına olanak sağlıyor. Bunun için ise;
————————————-
inurl:ticaret
————————————-
yazabiliriz. Bu sayede içinde “ticaret” geçen tüm siteleri listeyebiliriz.

# Site : Bu özelliği kullanarak istediğimiz web sitesi içinde arama yapabiliriz. Örnek olarak;
—————————————-
site:www.milliyet.com.tr ticaret
—————————————-
yazıp Milliyet‘in içinde yer alan ve “ticaret” kelimesi geçen tüm sayfalara ulaşabiliriz.

# Intitle : Arama yapacağımız anahtar kelimeleri sayfa başlıklarında tarar. Şöyle ki,
——————————————
intitle:ticaret
——————————————
yazdığmızda başlık bilgisinde ticaret olan web sitelerini listeletmiş oluyoruz.

http://hit.ac kısa link servisi aradan sıyrılıyor mu?

benisevme | 31 August 2010 18:02

bildiğiniz gibi dünyada bir link kısaltma furyasıdır almış başını gidiyor. web’in devleri de artık yavaş yavaş tüm linklerini kısaltmaya başladı. ama hiçbiri 3 harfli bir domain arkasından gelen birkaç harf kadar kısa olamıyor.

neden bütün siteler linklerini kısaltmıyor diye sorgulayan arkadaşlar için kısa bir açıklama yapmak isterim. şimdiye kadar yazılım geliştiricilerin böyle bir kaygısı olmamıştı. dolayısı ile siteler uzunluk endişesi olmadan link üretiyorlar.

http://hit.ac servisi bazı yenilikleride beraberinde getiriyor. servisin size sunduğu ‘bookmarklet’ scriptleri sayesinde kısaltmak istediğiniz sayfadayken favorilerinizden bu bookmarklet’i seçtiğinizde anında size mevcut sayfanın kısacık linkini sunuyor.

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.

önemli linkleri kaydetmek

moment | 09 August 2010 11:31

kişisel internet sayfamı bilgilerime cabuk erişmek için kullanıyorum, internette sörf yaparken önemli gördüğüm linkleri kaydedecek bir scirpt arıyorum bir nevi link directory böyle cabuk pratik script öneriniz var mı ? yahut bir serviste olabilir.

5 Kullanılabilir jQuery Uygulaması

angelsdemos | 09 August 2010 10:00

Aşağıda yer alan basit ama kullanışlı jQuery uygulamaları her web servisinde kullanılabilir. Basit arayüzlü ve kullanımlı olan aşağıdaki tasarımaları web siteniz ile uyumlu hale getirebilir ve ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. işte muhteşem 5 jQuery uygulaması;

Image BlurDemo

Image Blur, her web uygulamasında kullanılabilecek oldukça hoş bir jQuery uygulamasıdır. Resimlere ilginç bir bulanıklık efekti veren bu uygulama resmin üzerine gidildiğinde netleşmeye başlayarak eski haline dönüyor. Tam tersinin yapılması ve geliştirilmesi muhtemel bir uygulama.

SeaHorseDemo

Seahorse gelişmiş bir form denetim uygulamasıdır. Bu muhteşem uygulama ile web sitenize yerleştireceğiniz tüm formları kontrol edebilirsiniz. En fazla kaç karakter yazılacağı, istediğiniz karakterleri engelleme, metin veya sadece sayı bulunması gibi seçenekleri etkileyebildiğiniz gibi herhangi ek işleme css kodlarına gerek formlardaki yazı renklerini anında değiştirmeniz mümkün. Ayrıca ip adresi, e-mail adresi kontrolü de yapabilmekte. Bu ve buna benzer bir çok denetime bu uygulama ile sahip olabilirsiniz.

jQuery için açılır menüler

lazaronnie | 25 June 2010 12:25

bu yazıda jquery kütüphanesi için geliştirilmiş ve profesyonel çalışmalarınızda kullanabileceğiniz değişik eklentileri bulacaksınız. eklentileri hemen deneyebilir, beğenirseniz hemen indirebilirsiniz.
_________________________________________

ajax-flag-menu

ajax özelliği barındıran bu menü uygulaması aynı zamanda facebook navigasyon menüsüyle birebir aynı görünüme ve işlevselliğe sahip. gnu – gpl lisansıyla dağıtılan bu eklentiye ulaşmak için;
demo | döküman | download

Facebooktan para kazanmak

Kaptanoglu | 31 May 2010 21:42

facebooktan para kazanmak
facebooktan para kazanmak

İnternet dünyasının yükselen yıldızı facebook üzerinden para kazanmak hayal değil.Ama bunun için dikkat etmeniz gereken şeyler var.Öncelikle bu işi kendiniz öğrenebilirsiniz.Daha önce internetle bir teccübe sahibiyseniz işiniz kolaylaşacak.Gerçi internette zor bişeyde yok zaten.Herşey kolay fakat detaylar işinizi kolaylaştıracaktır.İnternetten para kazanmaya facebook üzerinden başlayabilirsiniz.Facebooktan para kazanmak için size tavsiyem, Facebook para rehberinine (bir e-kitaptır) bir göz atmanız.Kitapta facebook üzerinden nasıl ücretsiz reklam yapılacağı anlatılmaktır.Diğer detaylarıda bulucaksınız fakat bu detay size çok hızlı bir geri dönüş getirceği muhakkaktır.Böylece kolayca ilk paranızı kazanabilirsiniz.Paraya ihtiyaçınız varsa üniversite öğrencisi iseniz kendinize ve zekanıza güveniyorsanız.Mutlaka inceleyin derim.Facebookta bu işi yapıcak arkadaşların bulunduğu bir grup var.Bu işi yapan diğer insanlarla tanışıp gerekli bilgileri alabilirsiniz.Serinin devamında görüşmek üzere.