bildirgec.org

lavanta hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

BİR BABANIN GÜNLÜĞÜ

admin | 07 December 2009 09:35

7-Aralık-1999

Bugün biraz daha kaçınılmaz sona doğru yaklaştığımı hissettim. Ellerimdeki ve ayaklarımdaki şişlikler bu sabah biraz daha artmış. Vizitten çıkarken genç doktorların yaşlı profun ardında anne ördeği takip eden yavru ördekler gibi nizamlı ve tabii yürüyüşlerine endişeli de olsa gülümsemiştim. Odanın dışından içeriye yansıyan tiz sesin yankısı kulağımda patlayıncaya dek:

Bu kadar üreyle yaşaması mucize!

Ne mucizesi be yaşıyoruz işte!

Tetkiklerimin daha iyi yapılması için daha büyük bir hastaneye sevk edileceğimi öğrendim az önce. Kaç etti bu? üç galiba?
Rengimin limoni sarıya ve göz alltlarımın morumsu haresine rağmen bizimkiler ağız birliği etmişcesine iyi görünüyorsun diyorlar. Ben gidiciyim artık belki eve bile dönemeden ölürüm bu hastane köşesinde diyorum.Ağzından yel alsın o nasıl söz diyorlar.
Kâbeyi ziyarete gelir gibi köyden, başka şehirlerden akın akın geliyor akrabalar, arkadaşlar. Herkeste ölmeden son kez görelim gayreti. Ha bir de helalleşme kaygısı.Bilmezler mi ki bu, bir hastanın damarına şu serumdan daha çok ölüm endişesi zerk eder.

Sıcacık ayaklar için..

sevittopcu | 31 August 2007 21:17

Bacak veya karın ağrılarından çekiyorsanız veya kış aylarında ayaklarınız birer buz kalıbı gibi soğuk oluyor ve sizi hasta ediyorsa artık sevinebilirsiniz!! Yumuşacık polardan üretilen bu terlikleri mikrodalgada 90 saniye ısıtıp saatlerce sımsıcak olarak giyebilirsiniz. Altı ve üstü buğday taneleri ile doldurularak yapılan bu terlikler rahatlamanıza yardımcı olması için kurutulmuş lavanta çiçekleri ile de kokulandırılmıştır. İstediğiniz sıklıkla ısıtarak kullanabileceğiniz gibi burkulmalarda soğutarak da kullanabilirsiniz!! $29.95 a buradan alabilir, buradan da inceleyebilirsiniz.

menekşe morundaki canlılık

| 08 July 2007 04:38

Dallarına kuşların konduğu ağaçların gölgesine oturmanın tatlı serinliğiyle uyumak istemenin ne kadar zararı olabiliri ki birine. Uykuların en tatlı anlarına gelindiği zamanlarda uyanıp bir bardak soğuk su ferahlığına ulaşmak için gece yarısını beklemeli. baykuşların seslerini duyabilmeli insan uyandığında, ürpertiyle üşümeli. verilen sözlerin tutulabilmesi için çaba göstermek gerek ama gösterilen çaba için de çaba göstermek gerek. Ey menekşe morunda canlılık, sen bu enerjiyi depolarken yaratıcına şükrettin mi? menekşe kokuyor burnumun ucu. dudaklarımsa lavanta. Akşam yemeğinde lavanta toplamış yarim. toparlanmak istiyorum. ağlamamak için kendimi tutmak istemiyorum.

Konuşan pisuvar

uparlayan | 14 July 2006 13:38

Bi firma pisuvarlara monte edilen lavanta ve naftalin süzgeçlerini alkol testi yapıp sesli olarak rapor veren aletlere çevirmiş, üstelik etkileşimli. E artık bunun şeker testi yapanını da çıkarırlar artık…