bildirgec.org

lamba hakkında tüm yazılar

Book Rest Lamp

sCoRPionTR | 01 June 2011 11:16

Geceleri yatakta kitap okumayı sevenlerdenseniz Book Rest Lamp tam size göre!

Geceleri baş ucunuza koyacağınız bu lamba ile yatakta kitap okumak daha zevkli bir hale geliyor. Buzlu camdan üretilen ürün kitaplarınızı ışık gözünüzü almadan rahat bir şekilde okumanıza olanak sağlıyor.

değişik bir masa lambası

konami | 30 January 2011 14:36

Maciej Chmara isimli tasarımcı tarafından tasarlanan bu lamba akkor lambalara gönderme yapıyor. Elinize geçtiğinde ambalajının bir pizza kutusunu anımsattığını farkedebilirsiniz. Monte edildiği zaman neye benzediğini görmek için bağlantıyıtakip edin.

Enteresan Tasarımlar

Flashcentury | 17 October 2010 19:17

  • Olabildiğince basit bir gereç fakat fikir çok iyi
  • Pizanızı eşit dilimlere ayırabilirleceğiniz gibi başka bir alete ihtiyacınız olmadan direk tabaklara koyabilirsiniz

ufo kaçırılması lambası

konami | 10 May 2010 16:59

Bu dünya dışı varlıklar tarafından kaçırılma temalı lambalar
Jason Dietz tarafından tasarlanmış. Lamba, yeterince incelikli bir çekici ışın etkisi sunuyor. Videoda lambanın huzmesinin tabanındaki ineğin havalandığı görülüyor.

Çiçek Açan Bahçe Lambası

Lorilleux | 20 April 2010 12:02

Çiçek açan bahçe lambası
Çiçek açan bahçe lambası

Son zamanlarda balkon ve bahçeler için üretilen solar enerjili lambalar ve türevleri oldukça çeşitlendi. Kaya şeklinde, çiçek şeklinde, ve uğur böceği şeklinde bile solar enerjili balkon/bahçe lambaları çıktı; fakat Solar Enerjili Çiçek Açan Bitki ise ışığa duyarlı olarak geceleyin yapraklarını kapatıp, gündüzleri açmasıyla diğer standart solar lamba tasarımlarından ayrılıyor.

USB şarjlı LED lamba…

Lorilleux | 12 April 2010 17:46

USB şarjlı LED lamba

USB şarjlı LED lamba

Kıvrılabilir, ergonomik hareketli lambanızı, kitabınızı okumak için kapağına takabilir ya da standına takıp normal bir masa lambası olarak kullanabilirsiniz. Ürünün en çarpıcı özelliği de bu zaten: hem kitap okuma lambası hem de masa lambası olarak kullanılması.

Yumurtadan aydınlatma

witamin | 06 April 2010 17:53

Değişik bir aydınlatma yöntemi daha. Yumurtaları delip içine ampül yerleştirilerek yapılmış sanırım. Uzun zaman alacağı ve itinayla yapılması gerektiği kesin. Led gibi kullanıp farklı şekiller de oluşturmuşlar.

Hareketleri Lambanız Hissetsin

geceyazankedi | 19 March 2010 12:03

İnsanlık kontrol etme isteğiyle donatılmış olmalı. Ve yine aynı şekilde her şeyin otomatik çalışmasını dilediğimiz bir modernizasyona doğru yol alıyoruz.

Eğer siz de gecenin bir yarısı eve girerken anahtar deliğini bulma çabasını sarfedenlerdenseniz ya da sadece değişik fikirler eşliğinde bir güvenlik sağlamak bunu da 1.5 metreye kadar uzayan bir esneklikte yapmak istiyorsanız bu adaptör tam size göre.

Modüler LED Masa Lambası

zabun | 26 December 2009 01:16

QisDesign tarafından tasarlanan Crystal Light masa lambası, 2009 red-dot ödüllerinden birini aldı. Lamba metalik efekt verilen polikarbonattan yapılmış, 16 modüler birimden oluşuyor. 73 milimetrelik her birim kristal benzeri polihedral yapıda ve birbirlerine mıknatıslı bağlantı noktaları aracılığıyla bağlanıyor (lambadaki birimler eklenip çıkartılabiliyor). Işık, ünitelerin içinde bulunan, renk değiştirme özelliği olan RGB LED‘lerle sağlanmakta. Uzaktan kumandası ile ışığın rengi, istenilen herhangi bir renk tonuna ayarlanabiliyor. Kumandada ön tanımlı renk efektlerine ulaşmayı sağlayan bir “mode” tuşu bulunuyor. Işığın şiddetini de uzaktan kumandadan ayarlamak mümkün. Lamba istendiğinde sese göre de tepki verebiliyor. Lamba çalışmadığı zaman gümüş renkli metalik bir görünüme bürünmekte. Toplamda 1.1kg ağırlığında 16 birimden oluşan Crystal Light, sadece 15W elektrik tüketiyor.

[red-dot] [qisdesign] [benq] [qisda] [video ı] [video ıı]