bildirgec.org

kutu hakkında tüm yazılar

The Box (2009)

queennothing | 04 March 2011 09:53

İlk uzun metraj denemesini “Donnie Darko” ile büyük bir başarı elde eden 1975 doğumlu Amerikan yönetmen Richard Kelly‘nin çektiği sinema filmi “The Box” (Kutu), 2009 senesinde vizyona girdi. Richard Matheson’un “Button, Button” adlı kısa hikayesinden uyarlanan filmde Amerikan aktris Cameron Diaz, aktör James Marsden, Amerikan aktör Frank Langella, Holmes Osborne ve James Rebhorn gibi isimler rol alıyor.Güçlü bir senaryoya sahip olan “The Box“, gerek kurgunun yeterince iyi işlenememiş olması, gerekse romantik komedilerden görmeye alışık olduğumuz Cameron Diaz’ın sönük performansı sebebiyle seyirciden düşük not aldı.

Bu Kedi Hiç de Nankör Değil, Maddiyatçı!!!

Beacool | 30 August 2010 09:24

Hediye seçmek zor iştir. Bilakis kalbini kazanmak istediğiniz birine hediye alıyorsanız. Ona sempatik gözüküp, sevimli ve herkeste rastlanmayan hediyeyi bulmak ise tam bir sorundur ki verdiğiniz değerle bu seçim daha bir sorun haline dönüşür… (bkz yazı sonu notu)

Sıradan bir kutu, mu?
Sıradan bir kutu, mu?

Size tanıtacağım bu şirin ürün sanırım sitemizin müdavimi teknoloji sever geek olsun olmasın hemen hemen herkesin hoşuna gidecek bir hediye. Aslında çok özelliği olmayan ve sahibine ufak bir ekonomi yaptırmak dışında hiçbir artıda sunmuyor. Ama ben görür görmez “Almalıyım!” dediysem eminim benimle aynı fikre sahip başkalarının da ürün hoşuna gidecektir.

The Box – Kutu (2009)

saltindagli | 27 March 2010 10:23

IMDB Puanı : 6.0/10 (14,232 oy)

Cameron Diaz … Norma Lewis
James Marsden … Arthur Lewis
Frank Langella … Arlington Steward

İnsanlık tarihi son günlerini yaşıyor, yaratıcı mutlaka dünyanın sonunu getirecek diyor filmler. Kıyamet tarihi olarak 2012 yılını beklenirken belirli bir kısım, Tanrının meleklerini gönderip insanlığı yok etmeyi planladığını düşünen Legion‘dan medet umup bizi kurtarmaya çalışıyor… Ya yarıtıcı uzaylılarsa, belki de Marslılardır 🙂 insanlığı dünyada var eden, mısır piramitlerini yapan zamanı gelincede yok edecek olan uzaylılar… Uzaylılarda bizden umudunu kesmişmidir acaba? Biraz umutları var sanırım, bakın bizi sınamak için bize 1 milyon dolar teklif ediyorlar…

Lewis ailesi bu 1 milyon doları almayı kabul eder ancak parayı aldıklarında hiç tanımadıkları birinin öleceği gerçeğiyle başbaşa kalırlar…

Geri Dönüşümden iPod Dock: Boombox’lar tekrar bizimle

geceyazankedi | 18 March 2010 09:56

Geri dönüşüm giderek artan öneme sahip oluyor peki bu zamana kadar hiç bunun satıldığını görmüş müydük, yumurta kapları dışında?

İşte bu ürün bunların ilkleri ve fiyatı da bu kaliteye ve orjinaliteye gayet uygun. Eski meyve suyu, cips gibi kutulardan kesilerek ve de bükülerek yapılan yarı-otomatik işlenmiş bu cihaz, iPod, iPhone ve bir çok müzik aletine uygun biçimde tasarlanmış bir dock. Kaliteli hoparlörlerle ve taşınması mümkün olan eski boomboxları hatırlatan yapısıyla 18$‘dan alıcılarını bekliyor.

Kutu Ev

uuraydin | 16 June 2009 11:16

Dünya kalabalıklaştıkça ileriki yıllarda konut anlayışımızı değiştirmek zorunda kalacağımızı düşünen Jo Nagasaka ve Schemata Architecture Ofisi “Paco” yu geliştirdi. Paco 3m x 3m x 3m lik teknolojik bir kutu.

Bir kutuda yaşanmaz veya çok küçük demeyin. Çünkü bu kutuda yaşamanız için her şey var. Tuvalet, duş, yemek masası ve zeminin altındaki yatak odası

Cömertlik Tatlı Şeydir

nzright | 18 May 2009 09:59

Eskiden sadece yazın tüketilen bir besin olan dondurma; artık Algida tarafından üretilen Carte d’or ile yaz kış sofralarımızda. Carte d’or çeşitlerinin tanıtılması amacıyla yeni bir site hazırlanmış. Tv reklamlarında da tanıtımı yapılan Cömertlik Tatlı Şeydir sitesinde; Carte d’or’dan kutu kutu süprizler de sizleri bekliyor. hergün fotoğraf yükleyen 10.kişi hem kendi kapaklı kutu tasarımını hem de süpriz bir hediye kazanıyor. Ayrıca sitede; haftalık kültür ve sanat etkiinlikleri hakkında bilgilere de yer verilmiş.

Haftanın Sözü – 1 –

| 09 February 2009 12:07

foto: ıh5.ggpht.com
foto: ıh5.ggpht.com

Yoğun bir trafiğin tam ortasındayım. Milim milim ilerleyen otomobiller ve of çeken ben, “Ah keşke öbür yolu kullansaydım.”

Çalan müziğin eşliğinde ellerim, bir arpa yol gidemeyen direksiyona çarpıyordu. Kafamı, emme basma tulumba gibi sallarken; sağa ufak bir açı ile dönen gözlerim, işte bu yazıda takılı kaldı. Bu yazı, bir mühendislik şirketinin ışıklı yazı panosunda yanıp sönüyordu, sonrasında bu firmanın reklam yazısı kayıyordu panoda… Yazı tekrar belirdi, yandı söndü, yandı söndü, tam beş defa, ardından reklam…

Rock’n Dark Express 2009’a katılım virali

cbk | 23 December 2008 19:26

Efes Dark’ın Rock’n Dark Express 2009’una katılım için yeni ve enteresan enstrümanlar ile çalınan White Stripe cover’ı. Seven Nation Army’nin enteresan bir yorumu da denilebilir. Cihazlar enteresan, salladığınız yöne farklı sesler çıkaran pek eğlenceli cihazlar… evde sizde deneyebilir, belki yarışmaya da katılabilirsiniz.

portotif makro fotoğraf stutüdyosu yapma

safayasin | 25 November 2008 12:04

makro fotoğrafın çekenler için birebir bir çalışma
makro fotoğrafın ne olduğunu bilmeyenler için kısaca açıklayım çekilen fotoğrafın sonuçtaki boyutunun 1:1 yani gerçeği ile aynı boyutta veya daha büyük olması anlamına gelir.

neyse hemen anlatmaya başlayım biraz uzun. Elimize bir kutu alıyoruz ve düzgünce kutunun sağın da solun da ve üstünde eşit şekilde a4 kağıdından biraz küçün kare şeklinde kesiyoruz altını ise tamamen kesiyoruz ardından a4 kagıtlarımızı siyah bant ile bantlıyoruz maksat içeri boşluklardan ışık sızmasın

düzeneğimizin içine a4 kağıdımızı yerleştirin (şekli detaylı şekilde aşağıdaki resimden inceleye bilirsiniz) manual fotoğraf makinesi flash aydınlatmasını düzeneğimizin sağ tarafına yerleştirelim ve sütüdyomuz hazır kolay gelsin.

kaynak