bildirgec.org

kutlama hakkında tüm yazılar

anne yazısı

nazokiraze | 08 May 2011 10:10

Hayatımdaki 15.Anneler Günü kapsamında sanki bir annenin hakkı bir günde ödenirmiş gibi heyecanla yarını bekliyorum.Aldığı nefesle bile bana muhalefet eden kızıma, muhtemelen yarın için özel bir gün diye biraz uslu durmayı düşünmeyi asla akıl etmeyecek oğluma rağmen coşkuluyum ben.

Her yıl kendi annem ve kayınvalidem dışında bir kaç yakın arkadaşıma ,görümceme ve çocukların öğretmenlerine de armağan alırım ben.Tabi onlar da bana.Elbette bir annenin emeği bir güne sığmaz,sevgi tek bir hediyeyle gösterilemez ancak itiraf edelim bütün anneler hediye almaktan hoşlanıyoruz.Sağda solda bunlar bize kapitalist düzenin oyunları diye ne kadar çığıran insan varsa alışveriş merkezlerinde fink atıyorlar tecrübeyle sabittir.Evet bunlar bize kapitalist düzenin oyunu hatta dayatması, yok Sevgililer Günü yok Anneler Günü vs.. olsun insanlar birbirine armağan alıyor,hatırlıyor,kutlama mesajı atıyor ne kötülük var ki bunda. (Reklamlar düşmüş)

34 yıllık taze kaşardan (*) doğum günü yazısı

admin | 04 April 2011 10:18

Dünyaya gelirken neyi seçebiliyoruz ki? Ülkemiz, ırkımız, ailemiz… Saç rengimiz, göz rengimiz, kişiliğimiz, aklımız, yeteneklerimiz. Doğa denilen üretim bandından çıkıp dünya denilen sahneye arzı endam ediyoruz.

Bilim ve teknoloji akıl almaz bir hızla gelişiyor ama birçok şeyin özünden haberimiz yok. Birçok şeyi yeni yeni anlamaya ve öğrenmeye başlıyoruz. Maddeyle ilgili, ruhla ilgili bilgilerimiz derinlere indikçe sığlaşıyor.

Yeni Yılların Anlamı

cilo6 | 03 January 2011 10:03

2010 Yılını bir gün geride bıraktık, yeni yılın ilk gününü yaşadık. Değişen nedir, dün ile bugün arasında herhangi bir fark var mı? Dahası 2009 yılından 2010 yılına girdiğimizde neler değişmişti, sadece günlük olaylar,değişen yüzler, tetikleyen olaylar.

Yeşil Kart

admin | 31 December 2010 13:44

Bu posta kartları muhteşem.Sevdiklerinize bir kart mı göndermek istiyorsunuz? Hem de yeşili doğayı,çiçek yetiştirmeyi seviyorsunuz öyle mi? İşte sizin için ikisini bir araya getiren bir tasarım. Bilyorum artık herkes biribirine internetten ya da cep telefonundan kutlama mesajı gönderiyor. Ama siz farklı olabilir ve sevdiğiniz insanlara kendilerini daha özel hissettirebilirsiniz.Satış fiyatı 10.42 dolar ürün ile ilgili videoya ve detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.Çok yaratıcı bir tasarım olduğunu düşünüyorum.Bu harika kartlar umarım en kısa sürede ülkemizde satılmaya başlar.

ÜCRETSİZ FOTOĞRAF TİNKSLERİ

gezginciyim | 15 December 2010 12:54

Web sayfanızda,bloğunuzda kullanmak için yada facebook twitter gibi sosyal platformlarda kart olarak arkadaşlarınıza göndermek için doğum günü kutlama,yılbaşı gibi çeşitli konularla ilgili değişik fotoğraf tinksleri var. Kendinize ait yada başkasına ait fotoğrafları anında tinks içine yerleştirip kullanabiliyorsunuz

linkten siteye ulaşabilirsiniz

Ali ve Ayşe Bayramda ne yapsın?

herkimse | 17 November 2010 15:41

turkline‘dan yeni bir proje daha!

Projeye tıklayanlar, Ali ve Ayşe’nin bayramda ne yapacaklarına karar veriyor ve sonunda bayram mesajları ile karşılanıyor.

Site ziyaretçileri, hem “Ali ve Ayşe Bayramda Ne Yapsın” diye karar veriyor hem de kurban bayramı dilekleri ile karşılanıyor, bu dilekleri aynı zamanda facebook’ta arkadaşlarıyla paylaşabiliyor.

Bu eğlenceli projeyi hemen keşfet!

Bayramlık

nazokiraze | 15 November 2010 15:21

Bu bayram üzeri telefonla Twitter’dan veya ordan burdan araklanmış bildik cümlelerle sms atmak, Facebook’ta kutlama yapmaktan ziyade sevdiklerimin çoğuna kartpostal postaladım, yahu kartpostal bulmakta bile zorlandım , ne hale gelmişiz.

Ses getiren The Walking Dead dizisine de dün gece başladık, ilk bölümde hepsini severek oynadığımız Resident Evil oyunlarını bana fazlasıyla hatırlatan zombi klişeleri ile dolu dizide sonradan yan karakterlerin ortaya çıkması ile çok ilginç başka konular çıkacakmış gibi kanaat oluştu bende.Bakalım bende Spartacus ve Supernatural gibi iyi etkiler bırakabilecek mi? Zombi meraklılarına tavsiye ederim.

Bu bayram etrafta ki herkes kurbanlarını başka ülkelere bağış yaparak kestirdiği için galiba midemize kavurma girme ihtimali oldukça azaldı. Bu bayram alışveriş merkezlerine para saçmak yerine huzurevi ziyaretlerini yakınlarıma öneriyorum, hiç olmazsa bir sefer de birilerini sevindirmeye çalışalım.

romanlar gününüz kutlu olsun

taha3045 | 08 April 2010 11:07

Dünyada kutlanan 8 Nisan Dünya Romanlar günübu yıl ilk kez organize şekilde kutlanacak.Sulukule Roman Kültürünü Geliştirme Derneği’nin düzenlediği organizasyon ile Balat Sahili’nde düzenlenecek kutlama programına Fatih Belediyesi katkıda bulundu.( program)

Dünya Romanlar Günü Festivali’ne pek çok sanatçı ve Roman dernekleri davet edildi.Festivalin sunucusu Romanların modacısı olarak bilinen Kobra Murat.

Özel Günleri Google’da Kutlayın

beyrek | 17 February 2010 15:35

Netkutlama sitesi google aracılığıyla, doğum günü, yıldönümü ve birçok özel günü kutlamanıza yardımcı oluyor.

google logo
google logo

siteye üye olup, tasarım ekranından kutlamanızın tasarımını yaptıktan sonra belli bir ücret karşılığında ilanınızı google‘da yayınlıyorlar.
sistem şöyle çalışıyor. kutlama yapacağınız kişiye, kutlama tarihinde, kutlamayı yapan kişinin verdiği e-posta adresine e-posta gönderiliyor ve bu e- postada kişinin kendi ismini googleda aratması isteniyor. Kişi arama motorunda aramayı yaptığında reklam sütununda kendi isminin olduğu bir reklam görüyor. Reklama tıkladığında kutlamasını almış oluyor.
bu hizmet için site 1 günlük standart kutlama için 20 tl ücret alıyor. ses özelliği isterseniz de ücret biraz artıyor.

Google ile gerçek yılbaşı kartı gönderin.

beyaz rus | 03 December 2009 17:23

Google’ın yepyeni ancak bir o kadar da kısa sürecek olan bir servisi daha yayınlandı. Bu servis aracılığı ile bir yılbaşı kartı hazırlayıp akrabalarınıza gönderebileceksiniz. E-posta ile değil, gerçek posta ile. Hem de ücretsiz.

Nasıl mı?