bildirgec.org

kurban bayramı hakkında tüm yazılar

bayramın sahte şefkati

taha3045 | 20 November 2010 14:46

Bu dine inanıyorsanız vejeteryan olsanız, kesilen hayvanlara üzülseniz, ağlasanız dahi , eğer bu dine inanmıyorsanız da bir arada olduğunuz insanların inancına saygı duymak adına çenenizi kapatmalısınız.

Şöyle bir gerçek var usülüne uygun kesilmeyen kurbanlar, evet bu bir gerçek ancak eleştiriler adam gibi İslam dininde de yasak olan şekilde kurban kesenlere olsa insan sineye çeker, ama kan akıtılan ibadet olmaz, hayvan kesildiği, can alındığı bir bayrama hayır gibi laflar (Kuran’da açık olan ayetlere de karşı çıkmak değil mi zaten bunlar) iki yüzlülük veya dikkat çekme çalışmasından başka birşey gelmiyor bana.

Bayramlık

nazokiraze | 15 November 2010 15:21

Bu bayram üzeri telefonla Twitter’dan veya ordan burdan araklanmış bildik cümlelerle sms atmak, Facebook’ta kutlama yapmaktan ziyade sevdiklerimin çoğuna kartpostal postaladım, yahu kartpostal bulmakta bile zorlandım , ne hale gelmişiz.

Ses getiren The Walking Dead dizisine de dün gece başladık, ilk bölümde hepsini severek oynadığımız Resident Evil oyunlarını bana fazlasıyla hatırlatan zombi klişeleri ile dolu dizide sonradan yan karakterlerin ortaya çıkması ile çok ilginç başka konular çıkacakmış gibi kanaat oluştu bende.Bakalım bende Spartacus ve Supernatural gibi iyi etkiler bırakabilecek mi? Zombi meraklılarına tavsiye ederim.

Bu bayram etrafta ki herkes kurbanlarını başka ülkelere bağış yaparak kestirdiği için galiba midemize kavurma girme ihtimali oldukça azaldı. Bu bayram alışveriş merkezlerine para saçmak yerine huzurevi ziyaretlerini yakınlarıma öneriyorum, hiç olmazsa bir sefer de birilerini sevindirmeye çalışalım.

KESMEK

admin | 28 November 2009 16:20

insanoğlu bütün vahşiliklerine bir kulp takmayı beceriyor..Şu anda national da bi program var. Dünya üzerinde ki kurban törenlerini anlatıyor, Görüntüler kan revan …
Hinduların törenlerini anlatıyor. Minicik keçiler, süt kuzuları, tavuklar… insanlar kestiricekleri pardon tanrılara kurban edicekleri hayvanların iplerine sıkı sıkıya yapışmış, sıralarını bekliyorlar..Kuyruk uzun…Bir putun önünde de üstü başı, ağzı yüzü kan revan içinde bi kesici; sırası gelenin hayvanını alıp boğazını kırt die kesiveriyor…Makine gibi, görmüyor bile ne kestiğini..boynunu buldun mu tamam..kes..
Bir sonra ki yer endonezya; bu sefer horozların bacaklarına jilet bağlayıp dövüştürüyorlar.Neymiş o da tanrılara kurbanmışş..dövüşsüz olmazmış..vay anasını tanrılar çıldırmış olmalı..
Sonra geçtiler bir adaya ve onun taş devrini aratmayan ilkellikte yaşayan halkına. Bu adada çoluk çocuk sahile toplanıp senede 950 balina kesiyolar, bildiğin kesiyolar işte…Önce sivri uçlu bişeyle vuruyolar sırtına, delik açıyorlar sonra gırtlağa bi bıçak darbesi ,kıtır kıtır…Ama müjdeli bi haber verir gibi açıklama yapıyorlar..30 saniyede ölüyormuş balinalar..Valla içime su serpildi. Bunlar sanırım 30 saniyenin can vermek için ne kadar uzun bi zaman dilimi olduğunun farkında değiller. Ama neymiş..ada halkı tarım yapamıormuş..sadece balina eti..bir balina 6 aileyi bi kış doyururmuş..e peki 950 balina karın doyurmak için biraz fazla değil mi ey ada halkı. Ayrıca ekolojik denge küresel ısınma gibi konuları .ittir et, senin karnın doysun dünyanın anası ütülsün, ne gam…

EN DÜŞÜK BAYRAM KREDİLERİ

admin | 18 November 2009 12:31

Kurban Bayramına yaklaştığımız şu günlerde ard arda bankalardan bayram kredileri haberleri geliyor.İhtiyacı olan arkadaşlara kolay bir şekilde ulaşmaları ve karşılaştırma yapabilmeleri amacıyla küçük bir araştırma yaptım ve bu yıl Kurban Bayramı öncesi bankaların verdiği Bayram Kredileri faiz oranları ve masraflarıyla ilgili bilgi vermek istedim; Alfabetik sıraya göre hareket edersek;
Akbank 20.000 TL ye kadar %1,10 Faiz oranı ve 110 TL masrafla Tüketici kredisi veriyor. Örneğin 10.000 TL lik kredi 12 ay vadeyle alındığında 903 TL taksitle geri ödenebiliyor. Akbank kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz.
Diğer yandan Garanti Bankası Bayramlık Kredi adlı kampanyasında 3.000 TL ye kadar %0,49 faiz oranı ve 200 TL dosya masrafı ile kredi veriyor. Bu kredide 12 aylık vadede aylık 259,25 TL ödeme yapılıyor.Bu kredi ve diğer oranlarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için buraya bakabilirsiniz.
HSBC Bankasında ise dosya masrafı almadan 5.000 TL ye kadar %1,49 faiz oranlı 24 Ay vadeli kredinin aylık geri ödemesi 256 TL oluyor. Bu bankanın kredi ayrıntısı için buraya bakabilirsiniz.
İş Bankasında, 5.000 TL ye kadar 10 ay vade ile %0,55 faizle kredi veriliyor. Bu şekilde alınankredinin aylık geri ödemesi 518,97 TL ve masraf 220 TL olup istenirse fazizsiz 375 TL masraflı olarakda kullanılabiliyor. Bu bankanın Bayram Kredisi ile ilgili ayrıntılı bilgiyide buradan alabilirsiniz.
Vakıfbankın Geleneksel Bayram Kredisinde ise 5.000 TL ye kadar %0,54 faiz oranıyla 10 Ay vadede kredi imkanı sunuluyor. Bu şekilde alınacak kredinin masrafı 215 TL olup istenirse faizsiz 370 TL masrafla da alınabiliyor. Vakıfbank Bayram Kredisi hakkında geniş bilgi için buraya bakabilirsiniz.
YapıKredi Bankası 5.000 TL ye kadar %0,52 faiz oranlı ve 267 TL masraflı krediyi 12 Ay vadeyle veriyor. Bu şekilde alınacak kredinin aylık ödemesi 433,04 TL.İstenirse faizsiz 474 TL masrafla ve 416,67 TL aylık geri ödemeylede kredi alınabiliyor.Bu bankanın kampanya bilgilerine de buradan ulaşabilirsiniz.
Son olarak Ziraat Bankasının 5.000 TL ye kadar %0,25 fazi oranı ve 250 TL masraflı krediyi 12 Ay vadeyle sunmakta.
Burada belli başlı ve özellikle Bayrama özel verilen kredilerden bahsettim.Benzer özellikte daha bir çok kampanya mevcut fakat Bayram Kredilerinin düşük miktardaki ihtiyaçları karşılamak için en uygun kredi türü olduğuda malumunuz. Umarım yararlı olmuşumdur.Değerlendirme size ait…

Pahalı yaşıyoruz velhasıl

guney01 | 13 November 2009 14:11

Pahalı benzin, pahalı iletişim, pahalı eğitim, sağlık, ulaşım derken şimdide pahalı canlı hayvan yani koyunla tanıştık. o kadar olmuş ki Dünyanın en pahalı 2. koyunu Türkiyemde satışa çıkmış. Dünyanın en ucuz koyununu siz tahmin edin, bildiniz tabiki ABD.

Koyun potansiyelimiz
Koyun potansiyelimiz

Nasıl oluyorda Dünyanın önde gelen koyun potansiyeline sahip oluyoruzda en pahalı koyun fiyatıda bizde oluyor. işte birkaç açıklama;

KURBANSIZ KURBAN BAYRAMI DİLİYORUM..

akoni | 06 December 2008 16:31

Açların senede bir gün değil, 365 gün doyacağı, konu komşunun değil gerçek muhtaçların nasipleneceği, ortalığın kurban kanı gölüne dönmeyeceği, kaçan kurbanlıkların peşinden koşturan kovboyların kendini yaralamayacağı, kurban kesiyorum zannedip kendini kesenlerin acil servisleri doldurmayacağı, upuzun tatilde yollara düşenlerin kazasız belasız evine dönebileceği, bayram dönüşünde ekonomik kriz yüzünden kimsenin işine son verildiğini öğrenmeyeceği bir Kurban Bayramı diliyorum.
Sevdiklerinizle, sağlık ve mutlulukla,