bildirgec.org

küpe hakkında tüm yazılar

ÖNYARGILAR…Ayağımızda görünmez prangalar

bithikotsis | 27 April 2011 13:40

Geçmişte yaşadıklarımız, gelecekteki yaşayacaklarımız…Hani derler ya geçmişe mazi geleceğe niyazi derler diye. İşte aslında o diyenlere sormak lazım, geleceğini neye göre planladın, gelecekte neye göre karar aldın diye.

Düşündüğün herşeyin gerçek olduğunu sanmak. Belki de budur bizi karar alırken uzun uzadıya uğraştıran, ”eyvah yoksa tekrar bu olacak mı?” diye düşündüren.

Önyargılar kararlarımızı etkilemiyor değil. Her ne kadar biz karar alırken ”hayır sadece yalın düşünüyorum, kesinlikle başka şeylerden etkilenmiyorum.” desek de illa ki feyz aldığımız, ya da olumsuz intiba aldığımız şeyler bunda rol oynuyor.

Dodge Circuit EV

emsvizyon | 01 April 2009 12:10

viper‘a benzeyen dodge circuit EV esasında tıpkı tesla roadster gibi lotus europa zemini üzerine kurulmuş bir elektrikli otomobil.

crysler içinde bulunduğu mali kriz ile boğuşurken, ne yazıkki muhtemel bir geç kalınmışlık ile dodge circuit‘i piyasaya sunuyor.

trafikteki tarihi içtenyanmalı motora sahip otomobillerden bile eski olan bu tür araçlar, crysler için esasında yeni bir uğraş değil. öncelikle GM ve crysler, 70’ler ve 90’lar da bir çok kez elektrikli otomobilleri pazara sürmeyi denemiş ancak teknolojik başarısızlıktan çok piyasa başarısızlığına uğramışlardır.

hatta who killed the electic car? diye de bir belgesel filmi var bu durumun.

ancak şimdilerde yeni bir devrim yaşanıyor hepimizin bildiği gibi, şimdi bir bilinç oluşmakta. tabi firmaların çoğu geç kalmışta olsalar elektrikli ve en önemlisi temiz/çevreci ve hatta ekonomik bu otomobiller için yeşil ışık yaktılar.

bi yeni akım ile fırsat bilen girişimciler, önceleri crysler gibi devlerin bile elektrikli otomobilleri sokamadıkları pazarlara giriyor bu pazarda yeni yeni firmalar türer hale geliyor. hatta dodge’nin bu modeli mi yoksa tesla’nın roadsteri mi daha uzun yaşayacak diye tartışmalar bile yok değil.
esasına bakarsak tesla ya da dodge circuit makyajları ve bir kaç teknik yapısı dışında hemen hemen aynı olsalar da yolun başında sayılmazlar mı? bu araçlara talep arttıkça çeşitler ve teknolojiler gelişecek. unutmamak gerekirki hayatımıza yön veren hemen hemen tüm teknolojilerin temeli savaşlarda atılmıştır. gerek askeri gerek iktisadi savaşlarda… o zaman bu seferde bu piyasada bir rekabet doğmasını izleyelim.

bu kadar edebiyat,tarih ve felsefeden sonra, 2010 ya da 2011 gibi piyasaya sürülecek olan yolların yeni ve çevreci viper’ı dodge cirduit‘in özellikleri ise kısaca şöyle:

Aksesuarlar bel ağrısına sebep mi?

makaleci | 10 July 2008 17:01

Cardiff Üniversitesi araştırmacılarına göre; deriye temas eden metal takılar (küpe, piercing, kolye vs.) vücutta zincirleme bir şekilde gelişen olaylar silsilesi başlatıyor, yüzlerce kasın düzeni bozuluyor. Bir de sinir sistemi bu olumsuzluğu önlemek için devreye giriyor. Bunca stres vücutta bel ağrısı olarak kendini gösteriyor. Buyrun

Geekler İçin İlginç Küpeler

hoodly | 12 June 2008 17:53

Bazılarımız ilgili olduğumuz ya da fanatiği olduğumuz şeyleri günlük hayatımızda ön plana çıkartmaya çalışırız. Bunun kişiden kişiye değişen çok farklı gösterme alanları var. İşte burada yer alan küpeler bunun bir az uç ve ilginç örneklerini teşkil ediyorlar. Gerçektende insanoğlu bazı şeylerde sınır tanımıyor ve aklına gelen her türlü düşünceyi gerçek hayatta kullanmaya çalışıyor.

kutundan ne çıkacak acaba?

xerre | 18 May 2008 11:24

SomethingStore, temelinde bir eğlence sitesi. Siteye 10 $ gönderiyorsunuz ve site size sürpriz bir hediye kutusu gönderiyor. Fakat kutuyu açıncaya kadar içinde ne olduğunu bilmiyorsunuz. Site deposunda bulunan eşyalardan rastgele birini size yolluyor. Şansınıza artık ne çıkarsa. Belki basit bir küpe belki güzel bir saat belki de bir gps aleti. sitenin son bir ayda neler gönderdiğine buradan bakabilirsiniz. Bunun yanında sitenin yasal sebeplerden dolayı gönderemeyeceği (silah, pornografik içerik, alkol ve uyuşturucu, sahte yazılımlar gibi) ürünleri de sıralamış.

moleküler aksesuarlar

brom4 | 02 April 2008 02:40

Ancak hem biyoloji profesörü hem de takı tasarımcısı olan biri, molekül fotomikrografından ortaya böyle bir anahtarlık çıkarabilir. Siyah veya gümüş rengi seçenekleri olan bu anahtarlık için molekül alternatifleriniz de var: kafein veya testosteron. Küpesini istiyorsanız da kafein, dopamin ve serotonin molekülleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Parmak Kadar Oyun Konsolları

fReewave | 26 March 2008 11:30

Bu küçük oyun konsolları düşündüğünüz gibi oynamak için değil, daha çok birer aksesuar olarak düzenlenmişler. Favori konsolu kulağınızda küpe olarak taşımanın size ne kadar keyif vereceğini bir düşünsenize.
Ayrıca sadece Konsol değil aklınıza gelebilecek bir çok nesneyi aksesuar olarak buradan görebilirsiniz.

TEKNOLOJİK KÜPELER

delihayat | 17 March 2008 20:11

Entegre küpe
Entegre küpe

Tercih edilir mi bilmem ama elektronik devre kartından ilginç küpeler yapmışlar.Elektroniğe ilgili ve geri dönüşüm konusunda hassas arkadaşlara alınabilecek ilginç bir hediye.

Güç Butonları Mücevhere Dönüşebilir

mturkmen | 20 December 2007 18:52

İçinizden geldiği gibi davranın ve bu gümüş “Güç Butonu Küpeleri”ni takın.
Her bir çifti gerçek güç butonu kalıp olarak kullanılmasıyla ve .925 gümüş ile yapılmıştır.
Bu arada şu anda aşırı talep nedeniyle üretim durdurulmuş olup, yılbaşından sonra üretime devam edilecekmiş.
Kaynak