bildirgec.org

kupa hakkında tüm yazılar

futbolun yüzkarası:Escobar cinayeti

nazokiraze | 20 May 2010 15:12

1994 yılında Amerika’da yapılan Dünya Kupası’nda futbolda çok da iyi olmayan Kolombiya takımı futbolun devlerinden Arjantin’i bile farklı skorla yenerek kupada favori olarak görülmeye başlanır, beklentilerin arttığı bu maçtan sonra Romanya’ya 3-1 yenilen takım için gözler ABD ile oynayacakları maça çevrilir, öyle ya Arjantin gibi bir takıma 6 gol atan Kolombiya futbola yabancı bir ülke olan ABD’yi mutlaka yenmeli, kupada finale yaklaşan ülkeler arasına girmeliydi.Ancak bu maçın sonu da yenilgi ile sonuçlanır , sonuç bellidir , İsviçre ile oynanacak maç ise sadece formalitedir.

Büyük umutlarla kazanılacak gözüyle bakılan ABD-Kolombiya maçının yenilgisinde şüphesiz Kolombiya’lı futbolcuların payı vardı ancak Andres Escobar‘ın payı biraz daha büyüktür, çünkü o kendi kalesine gol atmıştır ve maçın günah keçisi bellidir.

Kahve koymaya kıyamayacağınız kupalar!

shakaci | 01 March 2010 17:07

Kupalar, özel günlerde en çok baş vurduğumuz hediyelik eşyalardan biri ve kişisel eşyalarımız arasında da bizim için önemli yer tutar. Tabi, özgün tasarıma ve ilham kaynağı olma özelliğine sahipse, kahve içmek yerine hayran hayran bakmamıza neden olur. İşte onlardan birkaç tanesi;
[Tümünde olmamak kaydıyla bazı kupaları satın alabileceğiniz linkler mevcut.]

bilinçakıtılıyorakıttımbuşehirde

aylakadamveben | 30 August 2008 16:59

yere bakmakta olduğumu farkediyorum.soora diğer insanlara bakıyorum doğrusu nedir bunun diye.belirleyici,genelleme yapılabilecek kadar yoğun bi davranış şekli yok..gündüzleri boş duruyo.sadece bu diil bütün halı sahalar böyle.dört yanı dolmuştu.maçı yapan iki sınıfın öğrencileri desek.kaç kişilikti ki sınıflar;50 civarı heralde.eh..olabilir.tezahüratlar falan.sen diyo golü attıktan sonra öyle elini tellere sürterek koştun ya,müthiş oldu..bırak ta o kadar etkimiz olsun.koca dünyada kendimizi gösterebilmek için bu göt kadar yeşil alan kaldı bize kala kala..şunlar da tanıdık muhtemelen.hangisini tanıyosun.ya ben tanımıyorum da…bizimkiler tanıyodur falan.ne biliim uzak akrabadır.ya da mahalletanıdıklığı falan sözkonusudur.bi iki kere su almışlığım vardır bu büfeden,o kadar..üzerinde bart simpson mı vardı..öyle bi çizgi kahraman olan birer tişört verdiler biz şampiyon takımın oyuncularına.bi kupa da vardı galiba.bizim takımın kaptanı aldı kupayı.bizim takımdan kimi çağırsalar ben çıkıyodum çizikkahramanlı tişörtü almaya.diğer elemanlar mı?..sınava hazırlanıyolardı harıl harıl.yoktu törenle uğraşacak zamamları.bende kalması gerekiyodu.yoğun emeğimin karşılığı olarak.neyim varsa veriyodum.oynarken top kalmasa,çıkar kalbini onunla oynıycaz deseler çıkarırdım..oynamadığım zamanlarda da daa iyi nasıl oynayabilirim onu düşünüodum..sen söyle şimdi haketmemiş miydim bi kupayı..

Şüpheli kupa Music Mug

fingerprint | 04 May 2008 10:01

music mug
music mug

İşyerinizde veya okulunuzda kahveye izin var ama müzik dinlemeye izin yoksa, bu kupa tam size göre! Oysa nasıl da masum seramik bir kupa gibi duruyor değil mi?

Music mug, kahve ve müzik hayranlarını hedef alan bir tasarım. Ipod’unuzu Music mug’ın içine atıyorsunuz ve müziğin keyfini çıkarmaya hazırsınız! Evet, Music mug aslında taşınabilir bir hoparlör. Sadece Ipod değil, tüm mp3 çalarlar ile uyumlu.

Yeni Kupa PC Konsepti

vesgel | 22 April 2008 10:52

Cup PC Concept
Cup PC Concept

Yeni Kupa PC konsepti oldukça hoş ve kullanışlı bir görünüme sahip. Daha önceden günlük yapacağımız işleri hatırlatan benzeri ürünleri okumuştum, ama bunun gerçek bir PC gibi kullanılabilmesi oldukça güzel. Yenilikçi bir fikirle tasarlanan bu ürünle birlikte bilgisayar kulanmak, bir kupa çay içmek kadar basit. Seramik küp holografik bir projektör içeriyor ve bu projektör sayesinde ana kullanıcı arayüzü zemine yansıtılıyor. Yani kupayı masaya deviriyorsunuz ve keyfini çıkarıyorsunuz. Ne dersiniz, bir kupayı devirmek her zaman bu kadar eğlenceli olmasa gerek:) Oldukça iyi bir tasarıma da sahip olan bu yenilikçi ürün tabii ki teknolojik olarak kendisi kadar sade değil. Umut edelim ki günün birinde böyle bir bilgisayarı kullanırız, bakalım daha neler çıkartacaklar.

Tıkla, arınmaya ve kazanmaya başla!

nzright | 13 April 2008 00:07

Lipton şehrin olumsuz etkilerinden ve stresten arınmak için Berrak Yeşil Çay isimli yeni bir ürün piyasaya sürmüş.
Bu ürün için hazırlanan siteye bir de advergame eklemiş.
Oyunda bir gün boyunca vücudumuzun yıpranmasına neden olacak etkilere maruz kalıyoruz; doğru aktiviteler ve rahatlatıcı çaylar ile Arınmametre yi dengede tutarak günü tamamlayabilirsek çekilişle; Kupa, Tepsi, Mousepad ya da Spa Paketi kazanmak mümkün.

“Chalk Mug” yazılabilen kupa…

ceteleci | 01 April 2008 12:33

Sabah kalktınız, işe gideceksiniz ama eşinize onu uyandırmadan bir not bırakmanız gerekiyor, o sıkıcı eski usül buzdolabı mıknatısına kağıt takma yöntemini mi kullanırsınız ya da “Chalk Mug” da olduğu gibi kupanın üstüne yazılmış bir notu mu; şahsen ben ikincisini tercih ederim. Chalk Mug diğer kupalardan farklı olarak ilginç dış yüzey tasarımı sayesinde bildiğimiz okul tebeşirleri ile üzerine yazı yazma olanağı sağlıyor, ama üzerine yazı yazmak için okuldan tebeşir aşırmanıza gerek yok çünkü 1 adet tebeşir de bu zamazingonun paket fiyatına dahil. Fiyatı sadece £5,99 olan bu zamazingo için ayrıntılar buradan ve şuradan