bildirgec.org

kum saati hakkında tüm yazılar

Pers Prensi’nin Hediyeleri Türk Telekom FiesTTa’da!

ceydi | 26 May 2010 16:54

Uzun zamandır beklenen Pers Prensi: Zamanın Kumları filmi sonunda vizyonda! Muhteşem hediyeleri Türk Telekom’un gençlik festivali FiesTTa’da!Hemen tıklayın, 18 Haziran’a kadar sitede bulunan testi çözen 9 kişi filmin orijinal t-shirtleri, 3 kişi filme özel kum saati, 5 kişi Kadıköy Cinebonus’ta çift kişilik Pers Prensi davetiyesi ve 5 kişi de İstinye Park’ta çift kişilik Pers Prensi davetiyesikazanma şansı yakalıyor.

kum tanecikleri

massay | 13 November 2009 14:43

Yeryüzünde ne kadar kaya varsa, o kadar kum var. Kırık mercanlar, volkan lavları, parçalanmış kuvarslar bir süre sonra kuma dönüşüyor. Ve kum her geçen gün yeryüzündeki toprağı biraz daha yutuyor.

“Bir kumsal, sürekli hareket halindeki milyarlarca kum tanesinden oluşan bir ordu” Bascom’a göre.

Gerçekten hiç dikkat etmiyoruz, yaz mevsiminde, her geçen gün rüzgarın ve dalgaların öldürdüğü bir canlı organizma üzerinde yatıp güneşleniyoruz. Bu canlı organizma, evrensel bir niteliğe sahip.
Çünkü dünyanın her yerinde ve her türlü iklimde kuma rastlamak mümkün.

oktay sinanoğlu ve türkiye gerçekleri

hikikomori | 27 March 2009 15:59

şimdi bir adam düşünün ki amerika’nın en parlak döneminde türkiye’nin bir lisesinden çıkmış ve oraların en iyi üniversitelerinden birinde(yale) o zamana kadar yapılmamış olanı yaparak 26 yaşında batının en genç yaşta profesörü olabilmiş(bürokratik işlemler 2 yıl sürdüğünden profesörlüğü 28 yaşında açıklanmış). oktay sinanoğlu gibi bir bilim+gönül adamına sahip olduğumuz için ülke olarak ne kadar övünsek az. kendisi için yazılacak söylenecek çok şey var. her biri alanında çığır açmış 250den fazla bilimsel yayın, dünyanın çeşitli ülkeleri tarafından ödüllerle defalarca onurlandırılması, 2 kez nobele aday gösterilmesi, vb. ve şimdi oktay sinanoğlu son yıllarda neredeyse tüm enerjisini ülke sorunlarına adamış. bir bilim adamı olarak da sorunun kaynağına inerek çözüm formülünü bulmuş : türkçe giderse türkiye gider. kendisi öncelikle dilimize sahip çıkmamız gerektiğini, diğer sorunların ondan sonra halledileceğini her fırsatta söylüyor. konuyla ilgili seri şeklinde yazılmış kitapları mevcut. sinanoğlu aynı zamanda bilimsel araştımalarına da devam ederek türk gençlerine bilimi sevdirme yolunda kitaplar yayınlamaya devam ediyor.

Orjinal ürün ve tasarımlar

pisho | 27 May 2008 10:55

Bazı ürünler var ki tasarımıyla sizleri kendine aşık eder ancak fayda ve pratiklik yönünden ele alındığında pek değeri yoktur, bu yönüyle üretim aşamasında tıkanır veya depolarda boy gösterir..

Ancak bazıları varki hem tasarım hemde fayda yönüyle kendini aşmıştır ve herkesin almak isteyeceği ürün haline gelmiştir.. İşte bu bildiride gelecekte görmeyi umacağımız bu ürünler şimdiden sizlerin beğenisine sunulmuş durumda..

konsept cep telefonu

enteresan şeyler

Sonrisa | 13 May 2008 13:28

StumbleUpon‘da gezinirken girdiğim şu sitede birbirinden ilginç girdiler gördüm. Örneğin kum saati ayarında bir saatin nasıl görüneceğini merak ediyorsanız şuraya, en tuhaf beş yüzüğü görmek için buraya, birbirinden ilginç klavyeler için şuraya, kol saati biçiminde bir cep telefonu için buraya, hayatımıza girip çıkmayan ‘piksel’li bir sofa isterseniz buraya, taşınabilir kablosuz bir projektör için oraya, kalem görünümlü kablosuz fare için buraya ve Dubai’de inşa edilen dünyanın en uzun ve geniş köprüsü için buraya tıklamanız yeterli. 10 dakikalık bir gezintiyle birbirinden farklı ve ilginç yazılar görmek mümkün.

Kol-Kum Saati

norepinefrin | 18 March 2008 16:48

Ekran koruyucu olarak dijital bir kum saati kullanan bu saatin tuşuna bastığınızda saati okuyabileceğimiz bir şekilde gösteriyor. Tipi ile tam bir kum saati görüntüsüne sahip olan bu saate bir de hareket sensörü eklense tam olur. Tasarımcısı Pavel Balykins.
Kaynak

Kolda Kum Saati

semazem | 30 January 2007 09:35

Koluma acayip bir şey taksam diyip de yeterince acayip bir şey bulamamanın tedirginliğini üzerinizden atmanın zamanı geldi. Rus tasarımcı Balykin Pavel, bunu sizin için tasarlamış.

Saati nasıl gösteriyor anlamadım önce. Evden çıkmadan normal bir saate bakıp sonra da kum saatini ters çevirip taneleri saymak gerekecek herhalde diye korkmuştum. Neyse ki bu kum saati olayı, sadece ekran koruyucuymuş, saat bildiğimiz saat.

Dijital Kum Saati

MaNYaK.tv | 14 August 2006 21:57

Cooking Timer adında bi zamazingo olur kendileri.
Şu işe yarıyormuş; İstediğiniz zamanı ayarlıyormuşsunuz ve bu zaman bitene kadar rastgele şekillerde inen bloklar ekranı dolduruyormuş, kum saati misali. Ayrıca bi tuşuna basıp kalan zamanı dakika cinsinden de görebiliyormuşsunuz…
Ayrıntılı bilgi için tam buraya tıklat…

Ne Kadar Zaman Şeker ?

zabun | 19 June 2006 16:22

Çayınıza, kahvenize şeker koyarken biri size “kaç kaşık?” ya da “kaç tane?” gibi soruların yerine, “ne kadar zaman?” diye sorarsa dumur olmayın! Bu toz şekerlik kum saati şeklinde; dolması da, boşalması da zaman alıyor. Misafirleriniz için espirili bir ikram yapabilirsiniz.

atypyk sugar shaker