bildirgec.org

kullanışlılık hakkında tüm yazılar

Dönebilen Mutfak Ocakları

selmantambura | 22 November 2008 23:11

Yenibirfikir, mutfak ocaklarının seneledir alışılagelmiş, klasikleşmiş tasarımı değiştirmek istemiş ve iki yeni fikir ortaya atmış. Tabiki kullanışlılığı artırmak için.

Öncelikle üçlü ve dönebilir mutfak ocağıyla, uğraşıcağınız tencereyi önünüze çekebilirsiniz. Bu işi kolaylıkla tek tuşa basarak yapabilirsiniz.

Daha kullanışlı ocaklar
Daha kullanışlı ocaklar

Bir diğer tasarım, microsoft surface’den geliyor. Üzerine tencere koyduğunuzda tencerenin nereye konduğunu algılayıp orayı ısıtıyor. Tasarımlar hakkında detaylı bilgi isterseniz, sizi şöyle alalım.

15 olmazsa olmaz firefox eklentisi

Xas | 30 September 2008 20:11

Google Chrome ilk çıktığında yakaladığı şöhreti yavaş yavaş kaybediyor. Beta olmasının getirdiği ufak tefek hatalar tam sürümü çıkana kadar insanların firefox‘a geri dönmesini sağlıyor. Biz de o zamana kadar firefox’tan en iyi şekilde yararlansak fena etmeyiz değil mi?

işte güvenlik, gizlilik, kullanım kolaylığı gibi değişik konularda yardımınıza koşacak firefox eklentileri.

  1. Foxmarks Bookmark Synchronizer
    Bu eklenti sayesinde ister bir tıklamayla isterseniz otomatik olarak ayarlayarak firefox’taki bookmark (yer imleri)larınızı bookmark synchronizer’ın server’ına yedekliyorsunuz. Böylece eğer bookmark’larınızı kaybederseniz geri getirebiliyorsunuz. Ayrıca başka bir bilgisayarda bookmarklarınızı kullanmak isterseniz tek yapmanız gereken eklentiyi oraya kurmak oluyor. Bu ikinci bilgisayar kendi bilgisayarınız ise otomatik senkronizasyonla bookmarklarınızın iki tarafta da aynı kalmasını sağlayabilirsiniz.

Kitaplık Merdiveni

selmantambura | 12 September 2008 04:31

Büyük arşive sahip kütüphanelerdeki yüksek kitaplıkları, filmlerde görürüz hep. Üst raflardaki kitaplara erişebilmek için özel bir merdiven kullanılır. Bizde özeniriz.

Şimdi kişisel kitaplığımızı bu şekilde kullanabilelim diye kitaplıkla bütünleşik merdiven var. Merdiven normalde rafların bir parçası şeklinde dururken, istendiğinde çekilip üzerine çıkılabilen bir mekanizma halini almış. Kitaplık tavanla zemin arasında sıkıştırılarak, vida kullanılmadan monte edilebiliyor.

kaset cüzdanlar

makaleci | 31 August 2007 09:03

ne kadar önemli idi kasetlerimiz…Özenle dinlediğimiz kasetler, kaplarına konulur, fazla ileri geri sarmamaya özen gösterilir, kasetteki ses kalitesinin bozulmamasına çabalanırdı. cd’ ler den sonra artık birer nostaljik anı olan bu kasetler bir retro değeri kazanmış ve cüzdan haline getirilmiş.
Detaylar burada ve burada