bildirgec.org

korsan hakkında tüm yazılar

Şeytan Ayetleri

ozgurada | 24 January 2011 12:58

dünyada neredeyse tüm islam ülkelerinde tartışmalar yaratan ve daha okunmadan yasaklatılan bir kitap Salman Ruşdi’ nin “şeytan ayetleri” isimli romanı. tamamen kurgu olan bu roman islama ve islamın peygamberine hakaret ettiği iddiası üzerine yasaklatılan, yakılan ve basımı engellenilen bir kitap.

satanic verses
satanic verses

Oyun Oynamanın Şekli Kökten Değişiyor…

Beacool | 19 December 2010 14:51

OYUN OYNAMANIN ŞEKLİ KÖKTEN DEĞİŞİYOR…

ONLIVE Microconsole
ONLIVE Microconsole

Geçmişten günümüze bilgisayar sektörü çok değişti. Teknolojinin gelişimiyle doğru orantılı olarak yükselen ivmesi yanında oyun sektörünü de geliştirdi. Oyunların gelişimi ise oyunculuk gereksinimlerini…

ONLIVE Microconsole Kontrol

FBI internet dolandırıcılığı raporundan kısa kısa

deathpill | 01 July 2010 15:01

İnternet dolandırıcılığı son günlerde hızla artıyor.. FBI ın bu konudaki 2009 raporu şöyle..

Kendini anitvirüs uygulaması gibi tanıtan programlar .. Çoğu kullanıcı kendisini tehlikede sanarak bu programları indiriyorlar ve asıl tehlikenin içinde buluyorlar kendilerini.. Bu yolla sağlanan korsanlar 150 milyon dolar kazanç sağlamış durumda.

Sahte tehdit emailleri..
Bu tür dolandırıcılar ise bir yakınızın kaçırılacağına dair mailler yolluyor yada sizi mail yolu ile çeşitli bahaneler ile tehdit ediyorlar . Yemi yuttuğunuz da ise sizden yüklü miktarda fidye istiyorlar.. Para transferini ise western union veya moneygram aracılığı ile yapıyorlar..

KORSANA YAPICI YAKLAŞIM

pillidarko | 16 June 2010 15:13

Kopyalanamayan DVD’ler çıkacak dendi, sinema salonlarına frekans bozucular koyacağız dendi bir sürü önlemden bahsedildi. Ama internet denen bu dosya deryasında filmlerin paylaşılmasına engel olabilen çıkamadı. Kore televizyonunda yayınlanan pembe dizilerden, bilmem kaç yılında çekilmiş DVD’si ülkemizde bulunmayan filmlere kadar her türlü ürüne ulaşabiliyoruz internetten. Karşı olanı, etik değildir, hırsızlıktır diyeni de var (ki o zaman gidip orijinal windows almakla başlasınlar bence), destekleyeni de. Aslında duruma karşıyım – değilim şeklinde bakmak şu saatten sonra en hafif değimiyle saflık oluyor. Çünkü korsana erişimin bu denli kolaylaştığı bir zamanda yapılması gereken farklı alternatifler üretmek.
İşte bunlardan bir örnek

İllegal Yöntemlerle etkinleştirilen Windows 7 lere son darbe

Fatihhilmi | 19 February 2010 12:40

Microsoft Windows 7 WAT güncelliştirmesi ile korsan avına çıktı.
17.02.2010 tarihli yanınlanan Windows6.1-KB971033 yamayla Microsoft Windows 7 yi çeşitli crack yöntemleriyle etkinleştirip kullananları yakalamaya başladı.

Şimdilik Yamayı yüklemek tercih meselesidir.
Yalnızca windows update yi çalıştırdığınızda bilgisayarınıza yüklenmek isteyecektir.Bu kişilerin otomatik güncelleştirmeleriniz kapalıysa bir süre daha kendilerini yakalanmak kurtarabiliecekler ama gelen servis paketleriyle bu gücelleştirmeyi yüklemek kaçınılmaz olacak.Tabiki performans arttırıcı güncelleştirmelerden geri kalmak istemezse:)

Deniz Haydutları: Dünden Bugüne Korsanlık

admin | 09 February 2010 14:30

Kaptan Keitt (1907, Howard Pyle'ın tasviri)
Kaptan Keitt (1907, Howard Pyle’ın tasviri)

Siyah bayrak, kanlı çarpışmalar, tahta bacaklı kaptanlar… : Edebiyat ve sinema, ganimet peşinde denizlerde dolaşanların efsanelerini daima canlı tutmuştur. Korsanlık, deniz ticareti tarihi ve ticaretle uğraşanların veya rakiplerine karşı kullanan ülkelerin tarihinden ayrı düşünülemez. Bu yasadışı faaliyetle düzenli ve resmi deniz savaşlarını birbirinden ayıran sınır, pek de net ve belirgin değildir.

Yunan demokrasisinin ortaya çıkışıyla hırsızlık ve haydutluk reddedilmiş, ticari kurallar geliştirilmiştir. Tukididis, gelişimin önündeki en büyük engelin yasadışı yollarla yapılan korsanlık olduğunu varsaysa da, Ksenefon savaş çerçevesinde yararlı olduğu sürece korsanlığı meşru sayar. 5. yüzyılda Atina Devleti’nin çöküşüyle Anadolu kıyıları ve Girit korsanlığa elverişli hale gelir.
M.Ö. 2.yy‘da, Anadolu’da bir korsan konfederasyonuna rastlanır; Romalıların ülkeye sızmasını engellemek amacıyla Kilikya’da (günümüzde Tarsus) Pontus Kralı Mitridates’in yardımıyla kurulmuştur.

Ünlü korsan Calico Jack'in bayrağı (Jolly Roger)
Ünlü korsan Calico Jack’in bayrağı (Jolly Roger)

Romalıların Akdeniz’de sağladığı ticari güvenlik, imparatorluğun yıkılışıyla son bulur. Bizans İmparatorları düzeni sağlamaya çalışsa da, doğudaki Arap fetihleri ve batıdan gelen Haçlı Seferleri Doğu Akdeniz’i “korsan yatağı” haline getirir.

HAYDİ NÖBETE…

teacher07 | 17 March 2009 08:59

Giresun Gemisi
Giresun Gemisi

18 Şubat 1952’de “Türk gencinin kanının Amerika’ya satılması” şeklinde karşı çıkılmasına rağmen Türkiye “NATO”ya katılmıştır. Arkasından, hemen görevlendirilmiş, Kore yollarına sürülmüştür.

Neden?

Büyük güçlerin dünyayı paylaşım kavgasında kullanılacak piyonlar gereklidir. En ucuz güç de Türk gücüdür “23 cent” .