bildirgec.org

korna hakkında tüm yazılar

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

Mucize Tasarımla, Sağırlar da Duyabilecek

tuncelik81 | 29 October 2008 19:52

Vibering
Vibering

Dünyayı daha iyiye götürebilecek bu mükemmel tasarım ile artık sağır insanlar müziksiz kalmayacaklar, tatlı bir fısıltıyı duyabilecekler ve telefonla konuşabilecekler. Hatta olası tehlikelere karşı uyarılacaklar. ‘Vibering’ adı verilen bu tasarımla ses algılama, yüzük ve kol saati olarak kullanılan ses tanıma sistemiyle sağırlara yardım etmenin mükemmel bir yolu olacak.

MAESTRO KORNA ADAM

zeyynep | 17 September 2007 17:36

İzlerken hem gülecek hem gülecek hem şaşıracaksınız. Bu adam kornalarla harikalar yaratmış. Gerçekten emek verilmiş bu çalışma için.

115 Desibellik Bisiklet Kornası

TechnoHayat | 01 August 2007 18:14

115db Bisiklet Kornası
115db Bisiklet Kornası

Önünüzde giden kişiyi uyarmakla birlikte, sizi de bisiklet üzerinde zıplatabilecek olan bu korna, çıkardığı 115 desibelses ile ciddi derecede uyarıcı bir özelliğe sahip. Bisiklet tutkunlarının tercih edebileceği bu ürünü, Hong Kong menşeili Brando firmasından sipariş verebiliyorsunuz. Türkiye’ye gönderdiği kargolar, 8 gün içinde size ulaşıyor. En azından daha önceki 2 siparişimden her biri, 8 gün içinde sorunsuz bir şekilde elime geçti. Bu açıdan firmanın güvenilir olduğunun altını çizeyim.

“biz bebek yapabiliyoruz, ya siz?”

miralay | 12 December 2006 16:40

bebek var bebek!
“biz bebek yaptık,hadi bakalım,senin var mııı?” demek değil bu!

Bey yazmaya elim varmıyor ama, ŞÖFER beyler, biz diğer sürücülerin arabalarımızın arka camına astığımız baklava dilimi şeklindeki sarı levhada “BABY ON BOARD ” yazıyor ya ecnebice; (ben bir de “bebek var” çıkartması yapıştırdım, okuma bilebilenler için!) o demektir ki, “ARABADA BEBEK VAR “.

O sarı baklava dilimindeki yazıda geçen “baby” kelimesini anlamadın madem, az dikkat etsen Türkçesi de öbür köşede yazılı: “BEBEK VAR” güzel kardeşim. Bu bizim üreme yeteneğine sahip olduğumuzun bildirisi değil. Gerçekten bebek var ve sen arkamda kornanı anırtınca korkabiliyor masum…