bildirgec.org

konut hakkında tüm yazılar

MortgageMania ile Ev Sahibi Olmak Daha Eğlenceli

nuko | 18 October 2011 11:09

MortgageMania

Yapı Kredi, konut kredisinin avantajlarını eğlenceli bir şekilde vurgulamak için binlerce kişinin aynı anda katılıp yarışabileceği kapsamlı bir “Massive Multiplayer” türünde oyun hayata geçirdi.

Daha ilk haftadan 20.000’i aşkın kişinin “ev sahibi” olduğu MortgageMania’da oyuncular; sınırsız bir oyun tahtası üzerinde farklı türden konutları satın alabiliyor, diğer oyunculara satabiliyor ya da kendi konutuna uğrayan oyunculardan kira alabiliyorlar.

Şans kareleri, konut geliştirmeleri ve özel görevlerle de zenginleştirilen ve MortgageMania.com.tr adresinden erişilebilen oyuna kullanıcılar dilerse Facebook hesapları ile de bağlanabiliyor.

İşte KEY Ödemeleri yeniden başladı.

thomasguven | 23 August 2010 12:31

Konut Edindirme Yardımı Ödemeleri yeniden başladı. 22 Agustos 2010 tarihinden itibaren http://www.keyodemeleri.com/ adresinden ne kadar para alacağınızı TC Kimlik Numaranızı yazarak öğrenebilirsiniz.

link

Carrefoursa ev çekilişi 29 gün 29 ev kazan kampanyası

NLPMaster | 30 April 2010 14:55

Carrefoursa marketev kazandırıyor.
Ev çekilişi ile daire kazan kampanyası 29 gün 29 ev kampanyasıiçin carreforur marketlerinden 50 tl ve üzeri her alışverişinize bir çekiliş hakkı kazanıyorsunuz.
Bedava ev kazan kampanyası ile market alışverişiniz sizi bir ev sahibi yapabilir. Hem de en ucuz ev sahibi kim bilir.
Karfur market daire konut ev çekilişi kampanyası, sonucu, kazananlar listesi, çekiliş sonucu, kampanya detayları burada: Carrefour çekilişi

Bir Mimar: Steven Holl

vivian darkbloom | 15 December 2009 13:56

daha çok mit için tasarladığı “sünger” lakaplı yurt binasıyla bilinen Steven Holl ABD’li bir mimar.

Seçtiğim iki tasarımından ilki bir konut projesi:

Y HOUSE
Catskills, NY, ABD, 1997-1999

diğer projesi ise toplu konut gibi durmasına rağmen, sunduğu çoklu kullanım alanlarıyla daha çok bir kentsel tasarım örneği olan linked hybrid. holl bu tasarımıyla birçok ödül de aldı.

Emlak Piyasası’ nda Konut Pazarı

emlakca | 01 July 2009 21:57

Temel insan ihtiyacı olan barınma gereksiniminin yanı sıra, ülkemizde de önemli bir yatırım aracı olarak görülen “emlak”, ülkemizde özellikle son 5 yıldır büyük bir gelişim gösterdi. Bir masa – bir sandalyeden ibaret 5 metrekarelik dükkanlarda genelde emekliler veya mahallenin muhtarları tarafından yapılan emlak danışmanlığı, yerini kısa bir sürede hem uluslararası hem de yerel franchise firmalarına bıraktı. Özellikle son 3 yılda birçok emlak ofisi, kalabalık emlak danışmanı, ofis asistanı ve ofis yöneticilerinden oluşan ekiplerle çalışıyorlar. Günümüzde eğitim seviyesi yüksek kişiler tarafından bu işin yapılması, emlak danışmanlığının gerçek bir meslek olarak görülmesini de beraberinde getirdi.

KİRALARIN BANKALARA YATMA ZORUNLULUĞU

ondertex | 29 October 2008 21:48

1 Kasım itibariyle konut için aylık ödediğiniz kira tutarı 500 Ytl den fazla ise kiranızı bankalar aracılığı ile ödemeniz gerekiyor.Aksi durumda ne mi oluyor? Banka üzerinden ödenmeyen her kira için 320 YTL ev sahibi ceza ödemek zorunda kalacak.Kaynak

tutturan araba kazansın yarışması

iso1000 | 28 September 2008 23:01

hürriyetemlak ve hürriyetoto yeni bir yarışma başlattı, tutturankazansın.

yarışmanın amacı, hurriyetemlak.com ve hurriyetoto.com sitelerindeki gerçek ilanların fiyatlarıyla ilgili sorulara doğru cevaplar vermek.

Yarışma 19.Eylül – 13 Kasım 2008 tarihleri arasında devam edecek ve yarışmanın birincisi Hyundai i10 kazanacak.

Yarışmaya katılmak ve daha çok bilgi için, tutturankazansın.com

konut edindirme yardımı (key) ödemeleri için tarih açıklandı

mentor | 21 July 2008 13:20

1.145.000 kişiye 1000 ytl ve üzeri ödeme yapılacak
1.145.000 kişiye 1000 ytl ve üzeri ödeme yapılacak

konut edindirme yardımı (key) ödemeleri için tarihler ve tutarlar açıklandı. ödemeler 28 temmuz 2008 tarihinde yapılacak. Alacaklılar ödemelerile ilgili bilgilere keyodemeleri sitesinden ulaşabilecek. şu anda kapalı olan site ödemelerin başladığı gün yayına açılacak. bilgiler vatandaşlık (tckimlik) numarası ile öğrenilebilecek. key ödemeleri kapsamında toplam 8.5 milyon kişiye 2.8 milyar ytl ödeme yapılacak.

Konut edindirme yardımı (key) ödemeleri nedir?
1987 ve 1995 yılları arasında çalışanların maaşlarından konut edindirme yardımı adı altında kesintiler yapılmıştı. kimsenin konut sahibi olmamasından dolayı 1995 yılında kesintilere son verilmişti. şimdi yeni çıkan bir yasa ile bu ödemelerin yapılmasına karar verildi.