bildirgec.org

kongo hakkında tüm yazılar

Dünyanın En Tehlikeli Ülkeleri

| 29 May 2011 12:56

Somali, 2009 yılında dünyanın en tehlikeli ülkesi seçildi. Afganistan ikinci ve istikrarsız Irak dünyanın en tehlikeli üçüncü ülkesidir.

Dünyanın en tehlikeli ülkeleri listesinde polis koruması, terorizm riski ve dünya ülkelerindeki istikrar gibi suç sayılan ve risk değerlendirme grubu içinde yer alan ülkeler bir araya getirildi.

Somali birçok nedenden ötürü listenin bir numarasında yer alıyor. En büyük tehlike korsanlıktır. Modern korsanlar, geçmiş yıllarda 40’ın üzerinde gemiyi kaçırdılar. Bununla birlikte ülke derin bir kaos içindedir. Savaş lordları ve askeri nitelikli gruplar, ülkede gerçek bir hükümetin olmadığı için eyaleti yönetmektedirler.

Nonda’nın CHE sevgisi

odo | 10 November 2007 12:41

viva che! viva nonda!
viva che! viva nonda!

Bu haberde görüleceği üzere kötü bir gidişat içerisindeki galatasaray’ın az sayıdaki iyi oyuncusundan biri olan nonda, che hayranıymış. tamam che’yi neredeyse her insan seviyor ama nonda sevmekle kalmayıp onun ideallerini yaşatmaya çalışanlardan. örneğin, sponsorluk anlaşması gereği kendisine sunulan parayı reddetmiş ve bununla ülkesi kongo’daki yoksullara yardımda bulunmuş