bildirgec.org

kompakt hakkında tüm yazılar

Casio’dan marifetli kompakt Exilim EX-H20G

sCoRPionTR | 23 Eylül 2010 11:06

Photokina’ya katılan firmalardan biri de Casio. Casio genelde ufak boyutlu kompakt makinaları ile tanınan bir firma ve bu sefer de geleneği bozmayarak kompakt makinalarını tanıtmaya devam ediyor. Casio Exilim EX-H20G kompakt olmasının yanı sıra gelişmiş özellikleri ile de dikkat çekiyor.

HP’den 1080p cep kamerası

sCoRPionTR | 21 Eylül 2010 16:00

Cep kameraları da bu sene moda olan ürünlerden. Daha önceki haberlerimizde de Kodak ve JVC tarafından geliştirilen cep kameralarını duyurmuştuk. Bu gün de bir kamera duyurusu HP’den geldi. HP V5020u, full HD 1080p video kayıt imkanı sunuyor.

Canon G12 geliyor

sCoRPionTR | 17 Eylül 2010 15:03

Canon oldukça beğenilen G serisi fotoğraf makinalarını güncelliyor. Yeni gelecek olan G12 HD video çekimi gibi birçok kişinin beklediği özellikleri de beraberinde getiriyor.

Volkswagen’den Bik.e

beCko | 04 Mayıs 2010 16:18

Alman otomobil üreticisi, bisiklet üretiyor! Garip değil mi? Aslında değil. Bik.e gerçekte arabanızın bir “yavrusu”. Arabanızı park ettikten sonra dört tekerin gidemediği yerlere götüren bir araç.

Bik.e’yi bagaja sığdırmanın tabii bir bedeli var. Katlanabilirliği sayesinde boyutlarını küçültebilen Bik.e, yedek lastiğin durduğu kısma yerleşiyor. Amerikan filmlerinde gördüğümüz bagaja tıkılmış kurbanlar gibi karanlıkta otururken de otomobilin elektrik sistemine bağlanarak kendini şarj edebilen araç, her zaman kullanıma hazır kalıyor. Tabii, Bik.e pedal bulundurmuyor, bu yüzden de eğer şarjınız biterse Fred Çakmaktaş misali tabana kuvvet ilerliyorsunuz.

Msi Cideko ile klavye ve mouse’a değişik yaklaşım…

Beacool | 01 Mart 2010 17:58

Dizaynı gayet yerinde
Dizaynı gayet yerinde

Evlerimize HTPC bilgisayarların girmesiyle Pc’lerimiz artık monitörlü bir pc olmanın dışında bir müzik seti, video gösterici ve televizyona bağlı eğlence cihazlarına dönüştüler. Bunun olacağı multi medya pclerin ilk çıktığı dönemlere dayanır (ki 86 ve 90’lı yıllardır) ki bence bu hale gelmesi uzun zaman bile almıştır.

Bu gibi pclerin en büyük sıkıntılarından biri bence klavye ve mouse desteğinin makinelere yeterli derecede hükmedememesidir. Media Center kumandalar ne kadar kontrol desteği sağlasa da bir noktada kullanıcı yeterli erişim kabiliyetinden yoksun kalıyordu. Ürünümüz bu noktada kendini gösteriyor. Daha önceleri Logitech firmasının ve Lenovo nun güzel yaklaşımları ile bu soruna profesyonel firmaların değinmesi ve güzel ürünleri olsa Cideko’daki acclerometer olmadığından mouse kontrol kısımları çok da yarar sağlayamamıştı.

İsveç çakısı mı? Benim Guppie m var!

Beacool | 27 Şubat 2010 16:03

İsveç çakısı mı? Benim Guppie’m var!

Neden balık ismi aldığı belli...
Neden balık ismi aldığı belli…

Nette dolanırken bir balığa rastladım, ama öyle alelade bir balık değil, hayatımıza baya baya artısı olabilecek yararlı cinsten bir balık. Lil Guppie ismi verilen bu sevimli dostumuz pek bir hamarat, pek bir işlevsel. İşi bilenin eline kılıcı kuşatacak cinsten…