bildirgec.org

kolon hakkında tüm yazılar

Tekrarlanan Kolonlarda Margin ve Padding Taşmasından Kurtulmak

admin | 12 January 2009 10:52

CSS ile kolonlar (column) oluşturmak zor olmayan bir şey. Ancak sütunlarınız dinamik bir şekilde oluşuyorsa ve CMS ‘niz kodlarla oynamanıza pek izin vermiyorsa aşağıdaki resimdeki gibi taşmalar söz konusu olabilir.

Uneven Columns with CSS

Normal şartlarda (koda elle müdahele edebileceğiniz basit bir yapıya sahipseniz) son sütuna özel stil tanımlayıp sorundan kurtulabilirsiniz.

Peki dinamik bir yapıda çalışıyorsanız bu sorunun nasıl üstesinden geleceksiniz?
Çözüm
Sırasız listeyi(unordered list) sarmalayarak (wrapping) taşan marginleri saklamak!

Blogger temanıza magazin stili kolon ekleyin

bandor | 25 July 2008 08:51

blogger widget
blogger widget

Temasından vazgeçmek istemeyen ama kullanışsız olduğunu düşünen bloger kullanıcıları, Blogger temanıza resimdeki gibi eklentiler yapabilir ve daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Kodlar ve açıklamalara buradan ulaşabilirsiniz

Mouse Şeklinde Speaker

fReewave | 22 March 2008 17:00

Çok hoş bir tasarıma sahip ürün 44gr’lık ağırlığıyla çok zarif. ipod, cd, PDA veya bilgisayarınıza bağlayarak kullanabileceğiniz ürün hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Dünyada ilk web sitesi Türkiye’de kolonlandı

youngflash77 | 16 May 2007 14:47

Evet arkadaşlar koyun kedi köpek derken blogcuda kendini kolonladı…yada rakip yarattı.. bloggum.com diye … google da kendini kopyalayıp poogle.com olarak açarsa şaşmayın 🙂

Bazı firmaların kenidine rakip yaratıp pazar genişlettiğini duydum ama ilkkez bir internet sitesinin bunu yaptığına şahit oldum 😀