bildirgec.org

kolay hakkında tüm yazılar

Php Hesap Makinesi

gmzkky | 30 April 2011 18:43

Merhabalar,

Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği 3. sınıf öğrencisiyim ve 1 buçuk aydır Php dersi alıyorum. Benim gibi yeni başlayanlara basit örnekler sunmak istiyorum. İlk örneğimiz basit bir hesap makinesi…

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
<body>
<?php
if(isset($_GET["submit"]))
{ echo"1.deger:".$_GET["d1"]."<br>";
echo"2.deger:".$_GET["d2"]."<br>";
switch($_GET["islem"])
{ case "topla":
echo "ISLEM : TOPLAMA<br>";
echo "SONUC :".($_GET["d1"]+$_GET["d2"]);
break;
case "cikarma":
echo "ISLEM : ÇIKARMA<br>";
echo "SONUC :".($_GET["d1"]-$_GET["d2"]);
break;
//.......
}
} else {
?>
<form name="hesap" method="GET" action="hesapla.php">
<table >
<tr>
<td 1. değeri giriniz :</td>
<input type="text" name="d1"></td>
</tr><tr>
<td 2. değeri giriniz :</td>
<input type="text" name="d2"></td>
</tr> <tr>
<td valign="top">işlemiSeçiniz:</td>
<td>
<input name="islem" type="radio" value="topla">Toplama
<input name="islem" type="radio" value="cikarma">Çýkarma<br>
<input name="islem" type="radio" value="carpma">Çarpma
<input name="islem" type="radio" value="bolme">Bölme
</td>
</tr> <tr>
<td colspan=2 align="right">
<input name="submit" type="submit" value="Hesapla">
<input type="reset" value="Temizle">
</td> </tr>
</table><form>
<?php } ?>
</body>

disk birleştirmenin kolay yolu

0slck0 | 22 April 2011 10:28

auslogics disk defrag işte size mükemmel bir program. daha doğrusu ekran koruyucu. programı indirip kurduktan sonra program artık bir ekran koruyucu oluyor. ben 5 dakikaya ayarladım. bilgisayarım 5 dakika boşta olduğunda hemen devreye giriyor ve disk birleştirme işlemini gerçekleştiriyor. sürekli bu işlemi yaptığından bilgisayarınız çok iyi performansla çalışıyor. indirmek isteyenler için link:

KAĞITTAN BİR HAYAT

Aret Can Bal | 05 March 2011 11:07

İskambil kağıtlarından çadırlar, evler hatta villalar, çiftlikler yapardım eskiden. İlk önce iki kağıt kullanırdım temeli atmak için, sonra da sırayla eklerdim diğer kartları, yavaşça, tüm deste bitene kadar. İşim bitince herkese göstermek isterdim ama alıp götüremezdim, ancak evdekilere gösterebilirdim, onlarda zaten umursamazdı.

Güvenilir Kazanç Kapısı

ANDER | 20 February 2011 14:12

Şüphesiz internet üzerinden en kolay,hızlı ve güvenilir para kazanma yöntemlerinden biri upload ile kazanç sağlamaktır. Bu yazıda her yaptığınız upload’ın download edilmesine para veren sistemlerden Turbobit‘i tanıtmaya çalışacağım.

Ücretsiz 40 PSD Web Template

ANDER | 15 February 2011 14:24

İyi bir photoshop kullanıcısı değilseniz ve web arayüz tasarımı yapmak istiyorsanız, kaliteli psd temalara her zaman ihtiyaçınız vardır. Tabii sadece orta dereceli photoshop kullanıcıları için geçerli bir durum değil bu. Can sıkıntısından kodlamaya dökmek istediğiniz tema arıyorsanız bu temalara her zaman sizinde ihtiyaçınız var.
Hongkiat bu ihtiyaca karşılık olarak 40 adet kaliteli psd web tasarım temalarını ücretsiz olarak derledi.
Bazı psd temalar ;

Harry Potter Yazı Efekti Dersi | Photoshop

ANDER | 14 February 2011 11:41

Harry Potter, İngiliz yazar J.k Rowling tarafından yazılan Harry Potter serisinin sinemaya uyarlanmış halidir. Dünyada gişe rekorları kıran filmde kitabı gibi seri halinde beyaz perdeye aktarılmaktadır.
Bu unutulmaz filmin yazı karakterini ve efektini aşağıdaki 9 adımlık kısa notlarla photoshop’da yapabilirsiniz…

flavors.me ile saniyeler içinde kişisel web sitesi

xerre | 20 September 2010 16:02

sosyal ağlar yardımıyla oluşturulan profiller, kolay oluşturulabilme sebebiyle çoğu zaman kişisel web sitesi olarak kullanılmakta ve paylaşılmakta. fakat yine kolaylıkla oluşturulabilen daha özgün sayfalara sahip olmak isteyenler için de çeşitli servisler bulunmakta.

Flavors.me adlı site, görsel açıdan oldukça başarılı ve bunun yanında hızlı bir şekilde web sitesinizi oluşturmanızı sağlayan muhteşem bir servis.
bunula birlikte siteye; eğer varsa blogunuzu, facebookunuzu, flickr, last.fm sayfanızı, twitterınızı ve daha bir sürü sosyal paylaşım mekanlarınızı tanıtıp hepsini tek bir merkezde toplayabiliyorsunuz.

şuradan flavors.me servisiyle hazırlanmış farklı tarz ve içerikte çeşitli örneklere ulaşabilirsiniz.

Daha Kolay Okuyabilmek İçin 3 Chrome Eklentisi

Atomic Bomb | 09 September 2010 10:43

İnternet her türlü bilgiyi alabileceğimiz bir derya. Bu deryada çok fazla meteryal okuyoruz. Kimimiz haberleri okuyor, kimimiz akademik araştırma yapıyor, kimimiz bir ürün hakkındaki sayfalar dolusu yazıyı okuyor. Bu okuma esnasında web sitelerinin dizaynından kaynaklanan göz yorgunluğu bir süre sonra başgösteriyor. Bilgisayarda uzun süre bir şeyler okuduktan sonra, gözlerinizin yandığını hissetmiş, kızardığını gözlemlemişsinizdir. İşte bu tarz şeyleri en aza indirmek için Google Chrome’a özel bazı eklentiler var. Bu yazıda bunları inceleyeceğiz.


Reading Glasses:
Kendinizi vermiş ciddi bir şeyler okumaya çalışıyorsunuz ama kenarda sinir bozucu bir takım flash reklamlar var. konstantrasyonunuzu sağlayamıyorsunuz. Şuradaki demodan da görülebilecek bu eklenti sayesinde artık yazınızı huzur içinde okuyabilirsiniz.

ChromeVis: Google yapımı bu eklenti sayesinde metni seçip 0’a bastığınızda tarayıcınızın üst kısmında okumayı kolaylaştıran şekilde metin karşınıza çıkıyor. 1 ile 6 arasındaki tuşlara bastığınızda da arka plan ve yazı rengi değiştirip okumayı kolay bir hale getirebilirsiniz. Shift S tuş kombinasyonu ile de cümle cümle metni ilerletebilirsiniz.

TREBS MAKARNA MAKINASI

cellat erdem | 08 September 2010 11:22

Trebs makarna makinası, makarna ile ilgili tüm işlemleri tek başına yapabiliyor. Tek yapmanız gereken yumurta ve unu koymak, ardından düğmeye basmak. Ve dakikalar içinde makarnanız hazır. Bir seferde 500gr makarna yapabilen makina evinizdeki en büyük yardımcınız olmaya aday.

kaynak