bildirgec.org

kişi hakkında tüm yazılar

ÖNYARGILAR…Ayağımızda görünmez prangalar

bithikotsis | 27 April 2011 13:40

Geçmişte yaşadıklarımız, gelecekteki yaşayacaklarımız…Hani derler ya geçmişe mazi geleceğe niyazi derler diye. İşte aslında o diyenlere sormak lazım, geleceğini neye göre planladın, gelecekte neye göre karar aldın diye.

Düşündüğün herşeyin gerçek olduğunu sanmak. Belki de budur bizi karar alırken uzun uzadıya uğraştıran, ”eyvah yoksa tekrar bu olacak mı?” diye düşündüren.

Önyargılar kararlarımızı etkilemiyor değil. Her ne kadar biz karar alırken ”hayır sadece yalın düşünüyorum, kesinlikle başka şeylerden etkilenmiyorum.” desek de illa ki feyz aldığımız, ya da olumsuz intiba aldığımız şeyler bunda rol oynuyor.

facebook önemli yeni profil ayarı

ANDER | 18 February 2011 17:48

Facebook’un son günlerde yeni düzenlemelere gitmesi şüphesiz bazı problemleride beraberinde getirdi.
Bu problemlerden biri de profilinizde ki paylaşımlarınızın sadece belli bir arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesi ve aynı şekilde sizde belli arkadaşlarınızın paylaşımlarını görmeniz.

Ne Kadar Yaşıyoruz???

azturk | 12 October 2010 17:24

İnsan bir muamma. Her anı farklı bir bilmeceyle düğümlenmiş koca bir dünya. Çoğu zaman herkesten güçlü, korkusuz, vakarlı. Ama çoğu zaman ise elektron mikroskobuyla görülebilen bir mikroba mağlup. Ancak her insan tek. İşte bu nokta onu bütün kainattan farklı kılan özellik.

Benden bir tane daha önce dünyaya gelmedi. Benden sonrada gelmeyecek. Bu dünyaya ise yaşmak için geldim. Yaşamak ne demek acaba? Ya ölmek? İnsan ne zaman ölür ? Öldüğü zaman mı? Yoksa unutulduğu zaman mı?

İşte burada tüm ipler kopuyor. Oyun bozuluyor. Ben unutulmamak için yaşıyorum. Unutulmamak için yaşamalıyım. Peki nasıl? Bence ( aslında bence diye bir şey yok, herkesin kendine göre bir bencesi var ama yine de olsun) kendisi olursa unutulmaz.

Facebook’ta Profil Kartı Oluşturmak

ciftnoloji | 02 September 2010 12:02

Facebook’ta profil kartı oluşturmak için gereken ilk şey, facebook üyesi olmaktır. Bunu http://www.facebook.com adresinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. İzlemeniz gereken ikinci yol ise,facebook’a giriş yapmaktır. Ardından sağ üstteki “profil” yazan kısma ya da sol üstteki resminizin bulunduğu kısma bir ‘tik’ atmanız yeterli. Ardından doğal olarak “facebook profil sayfa” nız açılacaktır. Bundan sonra yapacağınız işlem ise, sayfanın sol altında ‘profil kartı oluştur’ butonuna tıklamaktır. Ardından facebooktan gelen kod ile profil kartınızı oluşturabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Başarılar…

Adres defteriniz google’dan

algoz | 07 May 2009 20:00

önceleri gmail’in bir parçası olarak gmail hesabınızdaki kişilerin yönetimi için adres defteri olarak çalışan Google Contacts daha sonra google tarafından ayrı bir servis haline dönüştürüldü.
www.google.com/contacts adresinden erişilen servise Google Apps’te kullanabilmek için Gösterge Tablosundaki “Daha fazla hizmet ekle” linkini tıklayıp “Kişiler” servisini eklemeniz gerekiyor.


Kaynak: mashable
Takip Et: Bildirgeç FriendFeed Twitter Facebook RSS

ŞİRK / (K)ÖZLEME

pilasdik | 11 April 2009 11:22

büyük bir darbe bizimki
sudan çıkmış balığın aczi gözlerimizde
bu yük, bir arbede bize
fethedilen bir şehrin minarelerinde
kalbimiz de

kuşatılmış bir kalenin son n’efesi
göğsümüzde
bir kalbe en kestirme nereden girilirdi sahi
iğne deliğinden geçer mi
kanayan bir yarayken tarih öncesi
bir rahibe şirk koşarken kalben
tökezleyenleriz zâhiri

Yarının Filistin’i mi ? Kim biz mi ? Hadi Canım…

Ertugrul1986 | 21 January 2009 17:32

Yarının Filistin’i olabiliriz desem herkes hep bir ağızdan ”hadi canım”, ”Kim ? Biz mi ?” diyebilir.Hatta ve hatta bazı gerzekler vatan hainliği ile suçlayabilirler.Her Vatansever gibi gururla Türklüğümüzden ödün vermiyoruz.”Biz güçlüyüz” ”Amerika buraya giremez” gibi sözleri eksik etmiyoruz.Övünüyoruzda peki soruyormuyuz kendimize düşmanını küçümseyenin sonu ne olur diye ?Artık Kaleler ne kılıç kalkan,ne de topla tüfekle fethediliyor.Yeni savaş kaynağı şu : ”Para”.Evet savaşlar artık para ile kazanılıyor.İyi de ne alaka Filistin ve Türkiye.Ortak özelliğimiz ne ki ?,derseniz hemen açıklayayım.Herkes diyor ki Filistin ağlıyor.Peki neden ? Onca insan dedelerinin Türklere yaptığının cezasını çekiyor.Zamanında Osmanlı Dev. istemeyip İngilizlerle bir olan Araplar Osmanlı’yı sırtından hançerledi.Ve sonra topraklarını Yahudilere sattı.Sonuç ise işte bugün; ”Filistin Ağlıyor” diye herkes söyleniyor.Bu açıklama yeterli oldu mu ? Şimdi gel gelelim bu konuda ne yapabiliriz.Gerçek şu ki dünyayı yönetenler ibreyi bize çevirdi.El altından topraklarımız yabancılara satılıyor.Bunlardan biride B2 Orman Arazileri.Facebook ta bile saçma sapan guruplar dolaşıyor ”Bilmem neci 1 Milyon kişi bulabilirim”.Soruyorum
gerçekten bulabilirmisin ? Madem ki bulabiliyorsun bırak inci boncuğu da B2 Orman arazilerinin satılmasını istemeyen 1 Milyon kişi bulda
bir işe yarasın.Yarının Filistinli’si olmak istemiyorsanız buraya tıklayıp bir imzada siz gönderin.Eğer 1 Milyon imza bulunursa B2 Orman
arazilerinin satılması engellenecek.İşte size sadece 10 saniyenizi alacak bir yardım.Bu sadece biri,yarın ikincisi olmaması için bırakın 1 milyonu,70 milyonu toplayalım ki masaya sağlam bir yumruk sesi çıksın.Haydi Türkiye

yok lan

mengu yincge | 09 December 2008 14:23

kızım kızma ama dinle

ne karın ağrısı bahsi
aşk olsun server
ne tuvalet bahsi
aşk olsun kulvar
şikem – i piç piç hünersiz
katlanamaz boş haline
söz bir lokma raya
doy doyma ortada

yalnızca namusluca

hadi git sen işe
geçer geçer

Facebook 100 Milyon Kişiye Ulaştı

gKAANs | 03 September 2008 18:44

İnternet dünyasının en popüler sosyal web sitesi olan Facebook 100 milyon kişiye ulaştı. 4 Şubat 2004’te kurulan Facebook 4 yıl içinde gelişimini devam ettirerek bu başarıyı elde etmiş oldu.

Kaynak: Facebook Blog