bildirgec.org

kedi hakkında tüm yazılar

SENİN ADIN KEDİ OLSUN

super hero | 14 December 2011 09:36

Bütün suçu kediye yüklemek istemiyorum ben de; ana yaptığım tüm tetkikler sonucunda bütün işaretler hep kedinin olduğu yönü işaret ediyor.

Bizim evin duvarlarını boyayan Remzi Usta, amatör matematik dehasıydı aynı zamanda. Çekmecedeki çatal bıçağın nasıl olup da zamanla eksildiğine kafayı takmıştı – ki haksız değildi zannımca. Sonunda, eksilen çatal bıçaktan yola çıkarak, içinde yaşadığımızı algıladığınız üç boyutun dışında da başka boyutlar olduğunu ispat etmişti. Bu boyutlar, öyle filmlerde romanlarda falan anlatıldığı gibi hepsinde birden var olduğumuz ama hepsinde de farklı şeyler yaşadığımız yerler değildi. Sadece, bizim içinde var olmadığımız başka boyutlardı onlar. Biz buradaydık, o boyutlar orada.

Ünlü Hayvanlar(-dan Bazıları)

turritopsis | 06 April 2011 11:21

İnsanlar, hayatlarını sevgi ve şefkatle dolduran, koruyan, kurtaran, karşılık beklemeden sadık bir şekilde kendilerine hizmet eden yaratıklara her zaman ihtiyaç duymuşlardır. Onlar olmasaydı, hayat epey sıkıcı olurdu. Köpekler, kediler, atlar, onlar hakkında birkaç hikaye…
Sadık dost Haçiko. Küçük Akita İnu köpeği Haçiko geçen yüzyılın 20’li yıllarında doğmuştur. Sahibi onu Prof. Ueno’ya hediye etmiştir. Haçiko her zaman profesöre eşlik etmiş, onu istasyona kadar uğurlayıp, akşam dönüşünde de karşılamıştır.

İki sene sonra profesör derste geçirdiği kalp krizi sonucunda vefat etmiştir. O günden itibaren Haçiko 9 yıl boyunca her gün akşama kadar sahibini istasyonda beklemiştir. 1934 yılında Haçiko’ya heykel dikmişler, açılışında Haçiko kendisi de bulunmuştur. Bir sene sonra da istasyona yakın bir yerde cesedini bulmuşlar, o gün Japonya‘da matem günü ilan edilmiştir.

Şaziye, ne şekersin sen!

admin | 10 March 2011 07:17

Şaziye ağır ağır canlanıyor. Salonda bizden başka kimse yok, birbirimizi süzüyoruz. Şaziye’nin ellerine bakıyorum; sanki ona ait değil protezli gibi. Bulunduğu yerde taş kesilmiş öylece bana bakıyor. Zerre bozmuyorum istifimi. Marazi, sinsi kıskanç tabiatından eser yok.

Şaziye’nin hikayesini anlattıklarında çok pis doluyorum…

Yeğenim sokak ortasında bulmuş Şaziye’yi; üstünden araba geçip gitmiş oralı bile olmadan! Kızcağız oraya buraya seğirtip, bulduğu bir taksiyle baytara zor yetiştirmiş. “Bu yaşamaz” demisler, “boşuna getirmişin”… Deseler de bizimki orayı ayağa kaldırmış, ağlamış, sızlamış; neticede Şaziye’ye yalandan müdahale etmişler…

Ben Birşeyler Yapacağım !!!

Cali Kusu | 02 February 2011 09:22

Güzel bir fikrim var benim, bi an önce uygulayıp paketleyeceğim sonra rafa kaldırıp tozlanmasını bekleyeceğim. Tozlanan fikirlerimi temizleyip tekrar tekrar ortaya sereceğim kirli çamaşır serer gibi milletin gözününe girsin die çabalayacağım. Sabah erken kalkıp süperman olacağım, geceleri örümcek adam, canım isterse bazende kedi kız olabilirm. Bu benim fikrim herkes gibi erken kalıkıp şarkıcı olabilirim…

ONLAR’IN GÖZÜYLE DÜNYA

admin | 25 December 2010 13:15

Onlar nasıl görüyor?
bizim gibi mi yoksa çok daha farklı mı?

Onların görme becerileri oldukça geniş bir yelpazeye yayılıyor ve hepsinin farklı görme yetileri var.

Mesela güvercinler farklı renk tonlarını en gelişmiş bilgisayar programlarından bile daha iyi saptama yeteneğine sahip.

maymunlar 6 farklı tipte renk körlüğüne sahip ve erkek maymunlarda renk körlüğü dişilere oranla daha yaygın.

kediler ve köpeklerin görme duyuları çok iyi değil onlarda koku
ve duyma duyusu çok gelişkin özellikle kediler renk körüdürler.köpekler zaman zaman sarı ve mavi arasındaki farkı algılayabiliyor ama kediler bunu bile ayırt edemiyor

WİDGET’INI KENDİN HAZIRLA :))YADA HAZIR KULLAN

gezginciyim | 22 December 2010 12:21

Web siteleriniz ve bloglarınıza mobil telefonlarınıza renk katmak için çeşit çeşit hazır widgetları ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.Öncelikle siteye girin,üye olmanıza gerek yok sonrasında kategori seçin.Seçtiğiniz kategoride beğendiğiniz widget ı tıklayın;daha sonra bu adımları izleyin;

Kedi ve Köpekleriniz artık daha MUTLU!!!

Beacool | 28 November 2010 16:00

Kedi ve Köpekleriniz artık daha MUTLU!!!

Frolicat DART
Frolicat DART

Kendi türünüzden başka diğer türlere de saygılısınız. Onları seviyor, besliyorsunuz. Birgün birini ev arkadaşı olmak için alıyorsunuz. Günler birbirini kovalayıp o küçük sevimli yaratık size her geçen gün daha çok bağlanırken hayat size daha çok yüklenmeye başlıyor. Giderek eve daha az uğramaya başlıyorsunuz. Derken o çok sevdiğiniz canlının siz yokken evde partiler verip etrafı dağıttığını fark ediyorsunuz. Ama bir dakika, o sadece bir kedi! (bkz yazı sonu notu)

Warner Bros zar sallarsa!

bir ben eksiktim | 25 November 2010 13:39

– Moruk sana söylediğim gibi yapıp o köprü altına gitmeyecektin
– Bende halktan biri gibi takılmak istiyordum (hıçkırık, salya, sümük hatta balgam)

Aramızda en son bu konuşma geçmişti kankam Warner ile. Çevirdiği onca filimler en sonunda gelip ayağına dolaşmıştı. Ama ben demiştim ona o kadar uzun metrajlı çekme diye ev küçük nereye sığdıracaksın, bir gün takılıp düşersin dedim. Ama dinleyen kimmm?

Neyse efem. Bu bizimki bir gün şu hain çakal ile zar atmak için köprü altına gitti. Köfteci Muammer abi şahit ben ona gitme dedim, bunca şalgam adamda kafa yapar, şalgam sonrası tuvalet sefandan sonra silkelenir muhtelif yerlerini yediğin acı uyarır kendine gelirsin öyle olur dedim. Ama yok gitti, gitti de ne oldu? Onca yılın malı mülkü ne varsa sikerttimin zarı köşenin üstünde durunca güme gitti.

Can dostunuzun yemeği otomatik olarak verilsin

sCoRPionTR | 09 September 2010 10:21

Evde hayvan besleyenlerin çoğunun ortak problemidir bir yere gidildiğinde can dostunun yemeğini nasıl yiyeceğini düşünmek. Çok yemek koyarsanız muhtemelen ilk saatten hepsini yiyecek ve sonra aç kalacaktır. Şimdiye kadar uygulanan en garantili yöntem ise komşuya anahtarı bırakmaktır. Tabii iyi bir komşunuz varsa.. Aynı zamanda tüm gün çalışanlar için de bir sorundur havyanların yemek işi.. Ama artık bu sorunlar Qose Digital Automatic Pet Feeder sayesinde ortandan kalkıyor..

Bu Kedi Hiç de Nankör Değil, Maddiyatçı!!!

Beacool | 30 August 2010 09:24

Hediye seçmek zor iştir. Bilakis kalbini kazanmak istediğiniz birine hediye alıyorsanız. Ona sempatik gözüküp, sevimli ve herkeste rastlanmayan hediyeyi bulmak ise tam bir sorundur ki verdiğiniz değerle bu seçim daha bir sorun haline dönüşür… (bkz yazı sonu notu)

Sıradan bir kutu, mu?
Sıradan bir kutu, mu?

Size tanıtacağım bu şirin ürün sanırım sitemizin müdavimi teknoloji sever geek olsun olmasın hemen hemen herkesin hoşuna gidecek bir hediye. Aslında çok özelliği olmayan ve sahibine ufak bir ekonomi yaptırmak dışında hiçbir artıda sunmuyor. Ama ben görür görmez “Almalıyım!” dediysem eminim benimle aynı fikre sahip başkalarının da ürün hoşuna gidecektir.