bildirgec.org

kayıt hakkında tüm yazılar

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

Beacool | 29 May 2011 13:01

Bisiklette sesinizi duyuramıyor musunuz?

İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali...
İşte ülkemizdeki bisiklet yollarının hali…

Eveet güneşin yüzümüze güldüğü günlerin içindeyiz yine. Her ne kadar gökyüzü bu aralar son veda göz yaşlarını akıtıyor olsa da sıcaklıklar artık iyice yükseldi. Haliyle bazılarımızın kaldırdığı bisikletlerini, patlamayan lastiklerini ve bisiklet şarj cihazlarını çıkarma dönemi de geri geldi…

PİCNİKTE fotoğraflarınızı düznleyin

gezginciyim | 19 December 2010 19:25

fotoğraflarınızın renklerini düzenlemek, istenmeyen kısımları kesip atmak istiyorsanız picnik ten yararlanabilirsiniz. picnik resim düzenleyicisini kullanabilmeniz için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor.

kayıt olduktan sonra programı kullanabilmeniz için internete bağlı olmanız gerekiyor.fotoğraflarınız kolaj olarak düzenleyebilir çeşitli figürler ekleyebilirsiniz

düzenlediğiniz fotoğrafları picnik aracılığıyla sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayabilirsiniz

fakat picnik programının bütün özelliklerini ücretsiz kullanamıyorsunuz bazı özelliklerini kullanmanız belli bir ücretle o özelliği satın almanız gerekiyor. ama herhangi bir ücret ödemeden de picnik te gayet hoş ve tatmin edici güzel fotoğraf kolajları oluşturabilirsiniz.

kullnabileceğiniz bir kaç özellik, resminize kar yağıyor görüntüsü verebilirsiniz sanki kar yağarken çekilmiş gibi, yılbaşı resim kolajı oluşturabilirsiniz örneğin resminize noel süsü, kardan adam yada çam ağacı giürü yerleştirebilirsiniz ve daha bir sürü özellik sizleri bekliyor

Her eve Sismograf!

Beacool | 21 November 2010 14:28

Her eve Sismograf!

Gragraph deprem!
Deprem!

Biraz paranoyakça yaşamanın insan hayatına katkıda bulunduğuna inanıyorum. Zaten paranoyanın birazı da tedbir oluyor. Eğer sizde tedbirliyseniz ve doğal afetlerin (bana göre en insan psikolojisini bozanı) depremden korkanlardansanız (ya da birazdan fazla paranoyanız varsa) tanıtacağım bu ürün tam size göre. Evinizde sizin için sürekli sarsıntıları kontrol eden ve olası bir tehlikede sizi uyaran bir ürünle karşı karşıyayız.

Gragraph
Gragraph

Gragraph ismiyle piyasaya sürülen ürünü evinizde düz bir zemine yerleştirilerek çalıştırıldığında sizin hissedemediğiniz sarsıntıları hissederek takvimine sürekli kaydediyor. Bu şekilde bir gözlem ve tahmin yapabileceğiniz gibi olası bir tehlike anında cihaz uyarı vermek üzere tasarlanmış. 3 ve 10 arası tüm sarsıntıları hissedebilen yapısı sarsıntının şiddetine göre görsel ikaz sesle uyarı ve alarm veriyor. Bu sayede uyku anında depreme yakalanma (veya benim gibi hissetmeme) riskinizi azaltmış oluyorsunuz. Tabi bu en kötü senaryo…

Bırakın bilgisayarınız 365 gün ses kaydetsin.

edebya | 06 October 2010 14:00

solearec
solearec

Evet, bilgisayarla ses kaydetmeyi bilmeyenler için ses kaydı zordur belki. Belki de bazıları bilgisayarına sesleri nasıl kaydedebileceğini bile bilmiyordur.
O zaman kısaca ücretsiz bir program tanıtalım da siz de bu işi öğrenin biz de rahat edelim.
Şimdi bilgisayarınıza her türlü sesi mikrofon ve ses kartı aracılığı ile kaydedebileciğinizi bilmelisiniz. Mikrofon olmadan da ses kartınız aracılığı ile tv, video, gibi bilgisayar ortamındaki sesleri kaydedebilirsiniz kendi bilgisayarınıza.
Örneğin bir tv programında tartışma programının konuşmalarını kaydetmek istiyor olabilirsiniz. Yahut çok sevdiğiniz telefon melodileri sitesi var sesleri dinleyebiliyorsunuz ama indirmek için üye olmanızı veya ücret ödemenizi istiyorlar. Sorun değil. Solearec burada devreye giriyor.
Her tür ses kaynağından sesleri kaydedebileceğiniz bu program tamamen ücretsiz.
Öyle ki 88 yıl 8 ay boyunca yaşamış olan tonton komşumuz bile kullanabiliyor.
Ses formatları nedir canım?
Şudur: Bilinen bütün kalite ses formatıyla kayıt yapıyor meret 🙂

solearec
solearec

mp3, aac, flac,i wav, ogg
Özellikle ogg türü çok hoş özelliklere sahip.
Kurulumu biraz zordur çünkü kuramazsınız, kurmadan çalışır 🙂
İpucu vereyim işyerinizde mikrofonu masanızın uygun bir yerine koyun ve bu programı açın ayarlarını yapın bilgisayar açıldığı andan itibaren bir yıl kayıt yapsın. Güvenlik mikrofonu gibi yani 🙂
Çok fazla radyo Rtük resmi kayıtlarını bu program ile tutuyor. Program aynı zaman 3 iş bile yapıyor yahu. İnternet yayını yapabiliyor, internet radyo yayınlarını kaydedebiliyor, iki ayrı kalitede eş zamanlı kayıt yapabiliyor ve BEDEVA yahu. İndirin gitsin. Bunun için Solea‘ya teşekkür ederiz.
Program burada: E burada işte 🙂
4.41 MB boyutu da cabası.
Kullanmak zordur şimdi onu ben anlamadım hem, diyenler için çooook ayrıntılı bilgi burada: Burası 🙂

solearec
solearec

Doğal Olmayan Sesler

cLck | 02 September 2010 11:42

Merhaba arkadaşlar, bu aşağıda ki verceğim adresdeki(video) video.da ki seslerin nasıl oluşturulduğunu merak ediyorum aslında bir çok sesin yani doğal olmayan gerçekde olmayan ama gerçeğe yakın olan sesleri(bazıları).

wordpress için gravatar

silver530 | 26 August 2010 13:17

gravatar
gravatar

gravatar.com‘da hesabı olanlar buraya yükledikleri avatar resimlerini internette gravatar destekleyen tüm web sitelerinde herhangi bir yazı için yorum yaptıklarında bu yorum için gravatar hesaplarında kayıtlı e-mail lerini girdiklerinde hemen yorumlarının yanında avatar olarak belirdedikleri resim otomatik olarak görülecektir.

gravatar’ın kendi wordpress sitenizde işe yaraması için önce admin panelinde ayarlar menülerinden birisi olan “tartışma” ayar menüsüne giriyoruz. açılan sayfada “varsayılan avatar” olarak “gravatar logosunu” seçiyoruz. bu sayede gravatar hesabı olan herkesin resimlerini sitenizde görmesini sağlamış oluyorsunuz.

şimdi gelelim gravatar hesabı oluşturmaya.

gravatar hesabı oluşturmak:

1 – bunun içinde hemen gravatar.com‘a giriyoruz.
2 – açılan sayfada kayıt olmak için yukarıdan “sign up” a tıklıyoruz.
3 – e-mail imizi girip linke tıklıyoruz.
4 – şimdi gravatar bizim email’imize bir onay mail’i gönderdi.
5 – bu onay email’ini bulmamız gerekiyor o nedenle hemen email hesabımıza gidiyoruz.
6 – gelen email’deki onay linkine hiç vakit kaybetmeden tıklıyoruz. i̇steyenler email’deki ingilizce açıklamaları okuyabilirler.

paypal ile online para transferi yapmak

silver530 | 18 August 2010 14:05

paypal, internetten bir e-posta adresi kullanarak para gönderip veya almanızı sağlayan online bankacılık hizmetidir. eğer internetten kredi kartı kullanmadan alış-veriş yapmak istiyorsanız paypal‘ı güvenle kullanabilirsiniz.
türkiye’deki paypal kullanıcıları açısından sevindirici bir durum ise, paypal‘ın artık türkçe dil desteği de vermesi ve türkiye’deki bankalarla da para aktarımı yapmaya başlaması.
şu anda dünya da 190 ülke paypal‘ı kabul ediyor ve siz sağdece bir e-posta adresinizle bu ülkelerdeki e-mail adresi olan herkesle kolayca para transferinde bulunabilirsiniz.
ayrıca paypal, 24 para birimini de destekliyor ve günlük kur değerlerine göre dönüşüm yaparak alış-veriş ve para transferi yapmanıza imkan veriyor. paypalın bu özellikleri sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde iken para birimi çevirme problemi yaşamazsınız. bütün bu anlattıklarım malesef sadece paypal sitesine üye olanlar için geçerli 🙂 o nedenle sizde tüm bu kolaylıklardan faylanmak için paypal‘a ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Hipersonik göz testi

witamin | 29 July 2010 15:56

Zurıch Sigorta için hazırlanan bu reklamda Dr.Çapak Sezer hipersonik göz testi yapıyor. Teste katılan her 66. kişiye mp3 çalar hediyesi var .Acele edin, kampanya 200 adet mp3 çalarla sınırlı.