bildirgec.org

kasımpaşaspor hakkında tüm yazılar

Futbola Demokrasi Darbesi (Şampiyon Bursaspor)

uuuucar | 21 May 2010 14:31

Bursasporluların, hatta tüm Türkiye‘nin futbol tarihini değiştiren bir sezonu geride bıraktık.Bu senenin renkleri ilk kez yeşil ve beyaz oldu(gerçi Bursa‘da hep öyleydi).İstanbul takımlarının egemenliği altındaki futbol gidişatımız en sonunda özlem duyduğumuz,kıskanarak izlediğimiz Avrupa ligleri gibi daha demokratik ve çekişmeli hale gelmesi açısından çok önemli.Anadolunun herhangi bir ilinde doğup büyümüş birinin, İstanbul takımlarından birini desteklesini her zaman ahmakça bulmuştum,belki de Bursa gibi futbol kültürünün yoğun yaşandığı ve Bursaspor‘un kutsal sayıldığı için böyle düşünüyor olabilirim?Ama bana göre;”tribünde destekleyemediğin,sırf medya sana o üç takımı gösteriyor diye onlardan birini tutuyor olmak zeka geriliğinin göstergesi”ydi ve hala da böyle düşünüyorum.Bu senenin başında Avrupa kupalarına katılma hedefiyle başladı Bursaspor.Ertuğrul Sağlam ‘da elindeki küçük bütçeyle nokta tranferler yapmak zorundaydı ve Bursaspor‘un başında olduğu günden beri getirdiği bütün oyunculardan en üst verimi almayı bildi.Yayıncı kuruluşun bu sene Bursaspor ‘un maçlarını yayınlayacağını duyduğumda,deplasman maçlarını da izleyebileceğim için çok sevinmiştim.Lig başladığında Fenerbahçe ve Galatasaray fırtına gibi girdiler lige ama nefesleri kesildi,söndüler.Sonra Kayserispor bir çıkış yaparak ligin ilk yarısını lider kapattı.Hatta liderliğe de, Bursa‘ya üç tane atarak ulaşmışlardı ama onlarda erken söndüler,atmosferin dışına çıkamadan düşüşe geçtiler.Bursa, ligin başından sonuna kadar hep belirli bir ritimde,istikrarlı bir şekilde ilerleyerek tepede kalmaya kararlı olduğunu gösterdi.Kar nedeniyle ertelenen Kasımpaşaspor maçı ve Diyarbakır‘daki olaylı ve tamamlanamayan maç sonunda liderliğe yükseldi.Uzun süre lider olarak götürdüğü ligi, İstanbul‘da 0-0 biten Galatasaray maçının ardından Fenerbahçeye teslim etti.Bu arada Fenerbahçe‘yi 2-0 dan 2-3 yenerek bana;”işte şampiyonluk maçı bu.Bu maç bizi şampiyon yapar” dedirtmişti.

Kasımpaşa’da Uluslararası Halı Saha Futbol Kulübü

juki | 14 July 2009 20:54

Kasımpaşa semti gelişimini hızla sürdürüyor. 2007-2008 sezonunda Turkcell Süper Lig’de oynayan ve küme düşen Kasımpaşa, 2009-2010 sezonunda tekrar lige dönüş yaptı. Bu dönüş semtteki gençleri çok mutlu etti. Gençler mutlu oldukları kadar organize de olmuş gözüküyorlar. Nitekim Kasımpaşa Halı Saha FK adlı organizasyon bunun bir göstergesi. Semtli gençler halı saha takımlarına bir web sayfası hazırladıkları gibi, bu sayfayı İspanyolca ve İngilizce karşılama mesajları ile de donatmışlar.

Öyle gözüküyor ki bu gençler dünyaya açılmayı kafalarına koymuşlar. Futbolun ise sadece bir oyun ve kitleleri bir araya getiren güzel bir araç olduğunun farkındalar.

Turkcell Süper Lig’e son bilet İnönü’de!

Sonrisa | 15 May 2008 17:01

Kasımpaşaspor, Ç.Rizespor ve V.Manisaspor Turkcell Süper Lig‘e veda ederken bu takımlardan ikisinin yeri Kocaelispor ve Antalyaspor ile doluyor. Kocaelispor ve Antalyaspor’dan sonra Turkcell Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazanacak takım 16-18 Mayıs tarihlerinde İnönü Stadı’nda yapılacak mücadelelerin ardından belli olacak.
Program şöyle;
16 Mayıs
18:00 SakaryasporBoluspor (Ali Sami Yen)
20:45 EskişehirsporDiyarbakırspor (İnönü)

18 Mayıs
20:30 İki maçın galibi (İnönü)

Kasımpaşa Süper Lig’de

menese | 03 June 2007 18:41

Doğduğum semt Kasımpaşa’dan ayrı kaldığım onlarca yıldır, uzaktan da olsa bir taraftar merakıyla takip eylediğim futbol takımıdır, Kasımpaşaspor.

Son yıllarda, takımın, bazılarına göre “talih kuşu”, bana göre “yüz karası” Tayyip torpillemeleriyle havalanarak, ikbal merdiveninin basamaklarını birer ikişer çıkması, bu yükselişin değerini -indimde- bir hayli düşürdüyse de; öte yandan, ezelden Kasımpaşalı olarak, -öyle veya böyle- gelinen bu son durumu sevinçle karşılamadım da diyemem doğrusu..