bildirgec.org

kartuş hakkında tüm yazılar

Oyunlar gerçek oluyor!

Beacool | 05 November 2012 16:11

OYUNLAR GERÇEK OLUYOR!

ScentScape

Oyun sektöründe bir şeyler kökten değişiyor bu kesin. Birileri artık oyunları gerçekten yaşamamızı istiyor. Sanal dünyanın gerçeğe dönüşme yolculuğu Wii ile başlarken bu değişim move ve kinect ile devam ediyor. 3d görüntülerin gözlüksüz hale gelmesi ile de daha bir yaşanır olacak. Tabii bunların yanında duyurulmuş ama satışa sunulmamış birçok gelişim de var. Ama çok yakında sanal dünyalar için çok büyük bir değişimin daha satılmaya başlanacağını söylesem?..

Kartuş Ddoldurmaya son hp 2060 yazıcı

alpayus | 02 February 2011 10:44

orjinal kartuşu 16 tl den satılmakta olan hp 2060 ile 480 sayfaya kadar çıktı alınabiliyor. fotokopi ve tarama özelliği de olması hp 2060 a ekstra özellik katıyor. bu fiyata oldukça güzel bir ürün.

Kodak’dan ucuz mürekkepli hepsi bir arada yazıcı

sCoRPionTR | 31 August 2010 19:10

Kodak genelde baskı ürünleri, kameraları ve film ekipmanları ile tanınsa da aslında bunlar için birçok yan ürün de üretiyor. Bunlardan biri de yazıcılar. Kodak yazıcı sektörüne gireli birkaç yıl olmasına rağmen ucuz mürekkepleri sayesinde kendine iyi bir yer edinebildi. Kodak’ın son yazıcısı ise ESP 9250 AIO.

mürekkebi bitmeyen yazıcı prepeat

maydesign01 | 03 March 2010 13:32

prepeat
prepeat

evet japonya da geliştirilen bu yazıcı ile toner ve kartuş kullanımına son verilmiş.toner ve kartuş ihtiyacı duymadan çalışan bu yazıcının kağıtları özel bir plastik malzemeden oluşturulmuş.kağıtlarını silip tekrar tekrar kullanma imkanınızda var.özel kağıdını silebilen ve tekrar yazabilen bu yazıcının fiyatı 5500$ olarak belirtiliyor.kağıtlarının tanesi 3,3$ dan satılacağı ve bir kağıdın 1000 kez kullanılabileceği söyleniyor.

haberin videosu için buraya tıklayın.

prepeat
prepeat

kağıt israfı ve çevre kirliliğini önlemesi açısından büyük bir buluş olduğunu düşünüyorum.

Yazıcı Kartuşunda Yeni Nesil

erdenk | 10 May 2009 20:12

Öncü baskı cihazları üreticisi Xerox, yeni modelinin duyurusunu yaptı. 20.000 Dolarlık uçuk ücreti ile cep yakan zamazingo‘nun dikkat çeken özelliği kullandığı kartuş sistemi. Yandaki resimde de görüldüğü gibi bu yazıcının kartuşları büyük birer pastel boya gibi.
Baskı yapılacağı zaman belirli bir miktardaki kartuş eritilerek mürekkep elde ediliyor. Xerox, 55.000 sayfada bir kartuş değişimi gerektiren bu zamazingo sayesinde baskı masraflarının %62 oranında düşeceğini söylüyor.

Dolan Kartuş

8ekiz | 01 May 2008 10:05

Yazıcı kartuşlarının pahalılığı insanları doluma yönlendiriyor, fakat dolumunda belli bir sınırı var, 3-4 defadan fazla dolum yapılamıyor yeni bir kartuş almak durumunda kalıyorsunuz.
Dolan kartuşla artık kartuş değiştirmeye son. Dolan kartuşlar 11 ytl’den satılıyor ve şimdilik şu modellere uyumlu kartuşlar var.

KABLOSUZ BASKI LEXMARK X4550

siyasal | 03 February 2008 12:54

Lexmark X4550’de Yazıcı, Fotoğraf Baskısı, Tarama, Fotokopi ve Yazdırma hepsi bir arada.
Özellikle kullanmak için yanına ikinci bir bilgisayarı daha esir eden yazıcıların kablolarında kurtulmak diğer bileşenlere göre daha öncelikliydi ve sonunda Lexmark bize dilediğimiz gibi baskı yapabilme özgürlüğü sunuyor.

Mürekkepli yazıcılara son. İşte ZINK

anda | 05 October 2007 20:19

Hep hayal etmişsinizdir, bir yazıcım olsa ama çok küçük olsa, kartuşu olmasa, çok güzel fotograf basabilsem, her yere taşıyabilsem… Artık bu hayallerin hepsi ZINK ile gerçekleşecek. Açılımı Zero Ink, yani sıfır mürekkep. Farklı bir baskı tekniği kullanarak çalışan bu yazıcının en güzel tarafı kartuş kullanmaması. Tabiki bu aslında yazıcının değil, kullanılan kağıdın marifeti. Tek renk yazılabilen termal kağıtların yeni nesil versiyonu olan bu renkli termal kağıt, ısı ile renk değiştiren kristallerden meydana geliyor. 3 farklı tabakadaki renk kristalleri birbirine etki etmeden tüm renkleri oluşturabiliyorlar.