bildirgec.org

kart hakkında tüm yazılar

işe özel yaratıcı kart tasarımları

maxhoper | 02 February 2011 11:58

İş hayatında oldukça yaygın biçimde kullanılan kartvizitler için hazırlanan sıradışı tasarımları dzineblog ve 2expertsdesing bi araya getirmiş.

Kartvizitler için artık klasik kağıt türevleri yerine plastik , ahşap , yün ve metal gibi malzemelerden de yararlanılıyor.

şirket departmanları için
şirket departmanları için

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

Facebook’ta Profil Kartı Oluşturmak

ciftnoloji | 02 September 2010 12:02

Facebook’ta profil kartı oluşturmak için gereken ilk şey, facebook üyesi olmaktır. Bunu http://www.facebook.com adresinden ücretsiz bir şekilde yapabilirsiniz. İzlemeniz gereken ikinci yol ise,facebook’a giriş yapmaktır. Ardından sağ üstteki “profil” yazan kısma ya da sol üstteki resminizin bulunduğu kısma bir ‘tik’ atmanız yeterli. Ardından doğal olarak “facebook profil sayfa” nız açılacaktır. Bundan sonra yapacağınız işlem ise, sayfanın sol altında ‘profil kartı oluştur’ butonuna tıklamaktır. Ardından facebooktan gelen kod ile profil kartınızı oluşturabilirsiniz. İşte bu kadar kolay. Başarılar…

Kredi Dersem Çık , Kredi Kartı Dersem Çıkma !!!

firatocal | 11 August 2010 17:54

yerel,özel,kamu demeden tüm bankaların yöneticilerine üstün başarı belgesi verilmesi gerektiğini düşünüyorum… bir de üstüne herbirinin alınlarına okkalı birer aaaaferin öpücüğü kondurmalı…

kredi kartı madurlarının sayılarının hızla artmasına , kart sahibi bankaların yaşanan olaylar sonucunda tüm saygınlıklarını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya olmalarına rağmen , ne yapıp edip , hala kredi kartlarına müşteri bulmayı başarabiliyorlar ya… pes yani…

öylesine usta birer pazarlamacı haline dönüşmüşlerki , inanılmaz güzellikte ve orjinallikte , rengarenk , en kart düşmenı kişileri bile cezbediverecek kartlarla , biz saf ne yaptığını bilmez ahaliyi bir güzel kandırıp parmaklarında oynatmaya devam ediyorlar…

Ekranlaradan bangır bangır yaptıkları mide bulandırıcı reklemlarından gördüğümüz kadarıyla son numaraları da kartların kimliğimizi yansıtmasının gerekli olması… bak sen şu işe… o kadar eksik ve zayıf karakterliyiz ki , allı pullu kredi kartlarımız olmazsa şu iki günlük dünyada eriyip gideceğiz… dümdüz kart sahibi olursak bir tarafımız eksik kalacak… mazallah Allah çarpıverir , yerin dibine dibine gireriz…

yok çok flexible , aman fotoğrafınız eksik olmasın , yetmedi mi , bebeğinizin , köpeğinizin , en sonunda da sıktığımız imiğinizin fotoğraflarını koyalım… daha daha ne numaralar , ne takla attırmalar… bir de üstüne şu kadar kuruş para puan , chip puan , bonus lira… oooohhhh deymeyin keyiflerine,,, işte avuçlarındasınız , başladılar bile sizi hooop o kucaktan bu kucağa oynatmaya…

Nvidia Fermi Grafik Kartları Türkiye’de Satışa Sunuldu!

CptZenci | 19 April 2010 12:56

Sonunda Fermi ailesinin ilk üyeleri gtx 470 ve gtx 480 Türkiye’de satışa sunuldu. Ne yazık ki sadece bir firma satışını yapıyor bu da fiyatın biraz yüksek olmasına neden oluyor. Şu an için firma sadece Palit ve Zotac’ın üretimi fermileri satıyor. Fiyatlar şu anda baya bir yüksek bu da herkesi ATI kartlara yönlendiriyor. Bu arada fermi kartların Donanım Haber sitesinin testlerine göre %28 Hız aşırtma(overclock) sağladığı görülüyor bu da önde tutyor Nvidia’yı.

GTX 470
GTX 470

GTX 480
GTX 480

Donanım Haber’in gtx 480 video incelemesine burdan
gtx 470 video incelemesine burdan ulaşabilirsiniz.
Türkiye’de edinebileceğiniz tek yer şu an EXA
Kartların satın alma kısmı aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Palit GTX 480
Palit GTX 470
Zotac GTX 480
Zotac GTX 470

FlingPC ile Pc’miz Wii oldu!

Beacool | 20 February 2010 18:12

FlingPC ile Pc miz Wii oldu!

Sonunda
Sonunda

Oyun dünyasında bir şeyler değişiyor, bu gerçek. 80 li yıllarda mouse 90 ların sonunda mouse klavye kombinasyonu 2000 li yıllarda ise Nintendonun çeşitli alanlarda yaptığı radikal değişimler oyun piyasasında değişim dalgalarını tetikledi. Her ne kadar şimdi Natal gibi kökten değişim getirecek yeniliklerden söz edilse de şu an için Wiimote rakip tanımıyor.

Pc oyuncuları ise bu kontrol sistemine ağzı sulanarak bakıyordu. Ta ki bugüne kadar. FlingPC olarak isimlendirilen bu aygıt wiimote’un sağladığı hemen hemen her imkanı pc cilere sağlamakta. Onunla bir tenisi gerçekmiş gibi oynarken oynamayı bırakıp bowling salonlarını evinize taşımanız mümkün. Bunun güzel yanı yazılımların ürünü aldıktan sonra size verilen bir şifreyle (EIP KART deniyor) bedavaya ve TÜRKÇE indirilebilmesi. Sunulan oyunların arasına zaman zaman yenilerinin geldiğini de belirtmeliyim.

İçinizdeki sanatçı yönünüzü dışa vurun: Online çizim!

admin | 16 November 2009 17:00

Dijital artistler genelde photoshop ve painter tarzı programlar kullanırlar. Bunların yanında internet üzerinde online bir şekilde çizim yapıp bunları yayınlayanlar da var. Sadece profesyonellere değil herkese açık olan siteler de bulunmakta, bunlardan populer ve sosyal yapıda olanlarını merak ediyor musunuz? Hemen farenizi elinize alın ve içinizde bastırılmış vaziyette bulunan sanatsal yönünüzü dışa vurun!

http://www.ratemydrawings.com/

Üyelik üzerine kurulu ve oylama sistemiyle çizilen resimleri derecelendirme özelliğine sahip olan bu sitede çizim alanı olarak flash ve java kullanılmakta. Çok hızlı bir büyüme sürecinden sonra kendini iyice geliştiren bu sitede flash ile yapılan çizimlerin video kaydı tutulabilmekte, java ile çizilen resimlerin ise videosu alınamamaktadır. Flash çizimlerin çizgileri vektörel bir yapıda olduğu için java ile yapılanlara nazaran daha kırık gözükebilmektedir ama bu flash ile yapılan çizimlerin daha kötü olacağı anlamına gelmiyor. Sitede forum, topluluklar, çizim dersleri, aynı anda aynı tuval üzerinde çizim yapabilmemizi sağlayan drawchat bölümü ve deviantart tarzı kolleksiyonların oluşturulabildiği bölümler bulunmakta. Sık sık düzenlenen yarışmalarda grafik tablet hediye eden bu site aynı zamanda 22 dolara 35″ x 23″ ebatında posterlerin de satışını yapıyor.

studentSN ‘den Çocuk Esirgeme Kurumuna Destek

ayhankocak | 11 November 2009 17:37

studentSN

studentSN (Student Services Network) kontör kartları dağıtımı ve satışı konusunda Pttile anlaşma yaptı. Önümüzdeki hafta studentSN kontör kartları tüm Ptt şubelerinde satışa sunulacak.

Satılacak ilk 1000 kartın tüm geliri “Çocuk Esirgeme Kurumu” ‘na teslim edilecek.
Hangi kurum/kuruluşa destek verileceği konusunda Webrazzive studentSN Blog’unda internet kullanıcılarının fikirleri alındı ve anket yapıldı. Yapılmış olan anketler sonucunda Çocuk Esirgeme Kurumu en fazla oyu almıştır ve desteği kazanmıştır.
studentSN bu tür destek projelere devam edecek.

Sosyal Medya’ya Kartvizitsiz Çıkmayın!

algoz | 22 July 2009 16:48

Her biri farklı bir kategoride hizmet veren sosyal paylaşım ağlarının kimisinde fotoğraflarımızı, kimisinde videolarımızı, kimisinde web aktivitelerimizi ve kimisinde de farklı formattaki dosyalarımızı paylaşabilmekteyiz.

card.ly, tüm bu sosyal ağlardaki profillerimizi, yine bu sosyal ağlarda gerçekleştirdiğimiz aktivitelerimiz ile oluşan “canlı akışımızı” ve çeşitli kişisel bilgilerimizi içeriğinde barındıran “sosyal medya kartvizitimizi”, oldukça şık tasarımlı çeşitli tema seçenekleri ile, online olarak hazırlayarak Sosyal Medya’daki iş ve sosyal çevremiz ile paylaşabilmemizi sağlıyor.

card.ly ile 50’ye yakın sosyal ağ sitesindeki profillerinizi paylaşabiliyor ve çoğu ücretsiz olan 30 kadar tema ile kartvizitinizi oluşturabiliyorsunuz.

Online Kartvizitinizi ister card.ly’nin sağladığı URL adresi ile isterseniz kaynak kodlarını web sayfanıza ekleyerek paylaşabiliyorsunuz.

Cardapult: Mancınığa Dönüşen Kartvizit

gezgingun | 30 May 2009 14:04

Bir kartvizit ne kadar yaratıcı olabilir ki diyorsanız, bu sitedeki ürün ilginizi çekebilir. Çünkü Bryce Bell’in hazırladığı bu kartvizit amacını fazlasıyla yerine getirirken, ustasının yaratıcılığını da gözler önüne seriyor.